Novinky

2022

 

1/11

Před pár dny bohužel Nero svůj boj s nemocní prohrál. Sbohem příteli můj, nikdy na tebe nezapomenu <3 

30/9

Dlouho jsem stránky neaktualizovala, ovšem to neznamená, že se u nás nic neděje :)

S Nyxem se věnujeme především práci - jak nám čas a možnosti dovolí. Tento rok absolvoval 1x WT, kde ve velice obsazené třídě E získal známku VÝBORNÁ a 2.místo! Také jsme se zúčastnili Západočeského derby. Nyx perfektně zvládá všechny - pro mě důležité - aportovací disciplíny. Problém máme pouze při vyhledávání, kdy na zkouškách nechce běhat, ví, že tam nic není. Na nácvikách lítá jak čert a naopak mám co dělat, abych si ho upískala zpět :D
KPZ - II. cena/SZVP - I.cena

S Nerem jsme pak objížděli výstavy (resp. s oběma, Nyx dělá téměř vždy doprovod :D)
NVP Mladá Boleslav - pracovní - V1, CAC
KrV Martiněves - veteránů - V1, VT, BIS II. veterán
2xCAC a 2xCACIB Split - 4x V1, BOV -> VETERÁN ŠAMPION CHORVATSKA

Začátkem září pak začal být Nero unavený, hodně línal a udělala se mu boule pod krkem a otok. Nejprve to vypadalo, že ho něco bodlo a měl alergickou reakci, RTG neukázal útvar. Únava byla způsobená štítnou zlázou, po nasazení léků se do druhého dne spravil a byl opět veselý chlapec :) Biochemka zároveň ukázala zánět v těle. Když zmizel otok, ale boule ne, po domluvě s veterinářem jsme vzali vzorky. Cca v půlce měsíce přišla zpráva, kterou nechce slyšet nikdo. Lymfom. Následná léčba se bude odvíjet od toho, v jakém stádiu nemoc je. Na tyto výsledky stále čekáme. Nero je zatím pořád veselý psík, na kterém by nikdo nic nepoznal. Navzdory tomu jsem využila té možnosti a na víkend ho svěřila mamce, která vyrážela do Krkonoš, kde mohl Nero celý den běhat po loukách a v lese, místo aby se s námi nudil v neděli na výstavě na Džbánu. Za nás tam tak bojoval pouze Nyx, který v kvalitně obsazené třídě pracovní získal VD3 (ach ty zuby) a krásný posudek od Anglické rozhodčí. 

Myslete prosím na Nera a držte palce, ať to jde a má šanci se uzdravit <3

 

31/5

Koncem května jsme vyrazili ještě na jednu výstavu, a to sice mezinárodní do Litoměřic. Posuzoval pan Korda a já jsem jako vždy byla s jeho hodnocením a stylem posuzování moc spokojená :)
S Nyxem jsme se zúčastnili nácviků na lesní zkoušky a celkově se připravujeme na nějaké vyšší lovecké, věřím, že už je mentálně dostatečně vyvinutý, aby to zvládl :D Bylo vidět, že na podzim sice disciplíny zvládl docela slušně, ale ještě potřeboval čas dospět psychicky :)

23/5 - MVP Litoměřice, r: F. Korda
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, BOV

12/5

Další výstavní víkend za námi, tentokrát na klubových výstavách po KCHLS v Humpolci. Více k této výstavě jsem se vyjadřovala na facebooku, tak tady výsledky :) Účastnil se jen Neronek, ale i tak jsem strávila spoustu času s jinými pejsky handlingem v kruhu :)

7/5 - KV Humpolec, r: M. Novák (SK)
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2

8/5 - KV Humpolec, r. K. Vilmos (HU)
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, BOV, BOS, BIS veterán

 

25/4

O uplynulém víkendu jsme s Nyxíkem zahájili pracovní sezonu a to na WT ve Velkém Borku. Nyx měl moc pěkné markingy a memory, žádný terén mu nedělal problém, kde ale stále bojujeme je práce u nohy. Nyx není při práci moc motivovatelný na pamlsek a i když ví, co a jak má dělat, v tom závodním vytržení to zatím nezvládá. Proto jsme z mého hlediska dopadli nad očekávání. Z 25 týmů dokončilo 22, Ivě s Romankou, pro které to byla premiéra, se podařilo obstát a z toho jsem měla moc velkou radost. Na začátku tréninků hodně bojovaly s klidy, to teď vyšvihly perfektně, jen Romča zapojila svůj kreativní flatí mozeček a vymýšlela nevymyslitelné :D

23/4 - WT Velký Borek - K. van Loo (NL), T. Helmrath (DE)
Flatgold´s Onyx Dragon - třída E, 2.místo, 75/80b, výborně

11/4

Už i pro nás začala výstavní sezóna a to na konci března oblastní klubovou výstavou v Kelči. Přihlášený byl Neronek, Nyx odjel s mámou na víkend k Berounce :) Flati byli rozdělení do dvou kruhů, Nera posuzovala slovenská rozhodčí p.Mervová. Dalšá výstava byla tento víkend, kdy v sobotu byla oblastní klubová a v neděli speciální. Protože jí máme doslova za rohem, přihlásila jsem na sobotu i Nyxe. Ten se kupodivu předváděl moc pěkně, i když předvedení na výstavě moc netrénujeme. Na výstavách jsem tradičně předváděla i jiné pejsky, jejich výsledky jsou na mám FB profilu.

26/3 - OKVP Kelč
Akiro Nero Dolanská tlapka - čestná - V1, Vítěz třídy (na závěrečné soutšže jsme nečekali)

9/4 - OKVP Královice
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, Vítěz třídy, res. BIS veterán
Flatgold´s Onyx Dragon - pracovní - V2

10/4 - KVP Královice
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2

 

Na konci března jsme ještě s Nyxíkem a naší kamarádkou Dottkou jeli do Budějovic na RTG. Měla jsem obrovskou radost, že vše dopadlo v pořádku :)

Flatgold´s Onyx Dragon - HD A, ED 0, OCD neg, PL 0/0

Již brzy nám také začne pracovní sezóna - s panem Nixonem, už se moc těším :)

4/1

Opět to tu trošku zanedbávám, tak alespoň rychlé shrnutí akcí z konce roku :)

11/9 - KPZ Kytín
Flatgold´s Onyx Dragon - III.cena
Byl to boj, Nyxík potřebuje ještě dospět psychicky a pak bude nejšikovnější :) Ale má to a moc mě potěšil :)

29/9 - MVP Brno, j: F. Korda
Flatgold´s Onyx Dragon - mladých - VD3
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - V2

1/10 - WDS Brno, j. C. Berchtold
Flatgold´s Onyx Dragon - mladých - VD
Casanova Black Brianta - otevřená - VD

Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V3
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - VD

Do zbytku roku už jsme jen výletovali a užívali si s přáteli :)

 

2/9

28/8 - MVP Mladá Boleslav, r: L. Jančík
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, BOV, užší výběr BIS veterán => VETERÁN ŠAMPION ČR
Casanova Black Brianta - otevřená - V3

Takhle rychlou výstavu jsem v životě nezažila :D Delší čas nám zabralo dostat se do Boleslavi než rozhodčímu posoudit komplet flaty :D

1/9 - Neronkovi byly zkontrolovány spermie a má jich plno a všechny hodně živé :) Nic tedy nebrání krytí, které by mělo proběhnout v průběhu září. V případě zájmu o mimčo po Neronkovi mě kontaktujte a já Vám předám více informací.

 

23/8

Opět je za námi pár výstav a pro Nyxe tento víkend první WT. Šli jsme spíše "na test", chtěla jsem vidět, jak bude pracovat mezi jinými psy a jak se bude chovat. První část bylo vidět, že je mladý a nezkušený, v druhé už se srovnal a předvedl, co v něm je :) A slova rozhodčího, že pro něj to byl zatím ten den nejlepší pes přímo zahřála :)

24/7 - Podřipská výstava psů Martiněvs, r.: P. Řehánek
Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, VT, BIS veterán pes
Darling Dottie Velvet Diamond - V1, VT, BIS III. junior fena

31/7 - Klubový výstava KCHLS Humpolec, r.: A. Zeppi (IT)
Geralt ze Starého Brázdima - štěňat - VN4
Boost Your Life Čerešňa Lipov - mladých - V3
Casanova Black Brianta - otevřená - V3
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, BOV
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - V3
Honey od Hradu Valdek - mladých - V4
Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - veteránů - V1

1/8 - Speciální výstava Humpolec, r.: R. Kašpar
Geralt ze Starého Brázdima - štěňat - VN1
Casanova Black Brianta - otevřená - V3
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2
Honey od Hradu Valdek - mladých - V
Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - veteránů - V1

22/8 - WT Roudnice nad Labem
Flatgold´s Onyx Dragon - třída E, 79/100 (16/17/8/20/18), dobře

 

8/7

Konečně i pro nás začala výstavni sezona. A to hned na klubových výstavách, kam jsem nakonec přihlásila i Nyxe navzdory tomu, že zuby stále nejsou OK. Nero si to v kruhu při premiéře ve třídě veteránů užíval, není se tedy co divit, že se radostná povaha ukázala v obou posudcích :) Nyx se, navzdory tomu, že vůbec netrénujeme postoj a doma stát odmítá, předvedl jako profík, krásně stál, téměř si nesedal, jen při běhu se skoro nesl až moc :D Je to prostě Pan Důležitý :) Také jsem si odbyla premiéru s Dottie, která se jeden den prezentovala lépe v postoji a druhý v pohybu :D Ale my to dáme a zlepšíme se :) Koneckonců se uvidíme tento měsíc téměř každý víkend :) A tady výsledky:

5/7 - Oblastní klubová Mini Pink Show Královice, r: G. Groeneweg (NL)
Flatgold´s Onyx Dragon - mladých - VD3
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, VT
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - V2

6/7 - Klubová Pink Show Královice, r: G. Weron (PL)
Flatgold´s Onyx Dragon - mladých - VD
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - V4

Nero si tímto začal českého veterán šampiona :)

Koncem června jsme také s Nyxem vyrazili na OVVR, přišlo mi, že lepší už to nebude, tak proč to odkládat? Výsledek mluví sám za sebe :)

27/6 OVVR Leština
Flatgold´s Onyx Dragon - 232/232b - prospěl

Také jsme se zúčastnili tréninku Hoopers, protože na agility nemůžu nic sehnat. Moc se to líbilo nejen mě, ale i chlapcům a tak možná vyměníme agi za hoopers :D

 

5/5

Koukám, že jsem opravdu dlouho nenapsala žádnou novinku :) V létě loňského roku jsem si dovezla dlouho plánovaného a vysěného Nyxe. Je přesně tak úžasný, jak jsem si představovala, malá hnědá flatí láska <3 Bohužel, začátkem roku se mu hnula čelist tak, že nemá korektní skus a tedy padly mé plány do budoucna o ponechání si potomka. O to intenzivněji jsem začala shánět "manželku" pro Nera. Zadařilo se díky jedné skvělé dámě, a když půjde vše jak má, koncem měsíce bychom měli krýt. Více informací později :)
PS: Že Nyx nemá korektní skus a nebude možné jej uchovnit mě samozřejmě mrzí (někdo říká, že mám počkat do dvou let, jestli třeba... ale upřímně tomu moc nevěřím), každopádně se spolu budeme věnovat tomu, co ho baví nejvíc a to sice WT a loveckému výcviku. Již teď nosí bez ostychu absolutně cokoli, teplé či studené. Jako doplňkové aktivity, které ke svým parťákům vždy mám, jsem zvolila nakonec agility a zkusíme nosework. Na obedience Nyx úplně vlohy nemá :D

Navzdory COVID situaci jsme se s Nerem v loňském roce zúčastnili několika výstav. Myslím, že se nám dařilo skvěle :) A těším se již na letošní rok a premiéru ve třídě veteránů. Původně měl Nero dostat trochu oddech, ale když není možné jezdit s Nyxem, musí to vyžrat Neronek :D

 

2020

26/5

Proběhla aktualizace ve flatí sekci.
Neronek v půlce května oslavil již sedmé narozeniny! Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Je to pořád obrovský mazel s velkým srdcem, který miluje mazlení a dělá mi jen radost :) Největší dárek dostane až později. Bude jím flatí kámoš, narozený 23.5. v Německé CHS Flatgold´s. Více se můžete dozvědět v sekci Naši psi :)

 

6/4

Je to asi měsíc, co jsem psala o Artovo diagnóze a jak se nám daří. Přibližně před třemi týdny bohužel šel Artík rychle dolů a tak jsme se s ním museli 18.3. rozloučit. Bylo to velmi těžké, ale věřím, že teď už je mu dobře a nic ho nebolí. Nero snáší být jedináčkem výborně, nesmutní a já jsem za to moc ráda. V polovině roku přivítáme nový přírůstek, docestuje k nám z Německa (alespoň doufám, že i přes virovou krizi se k nám nějak dostane). Již je nakryto, koncem dubna se bude vědět zda úspěšně a koncem května by se měla mimča narodit. Více zatím prozrazovat nebudu, i když, kdo hledá.... :)

3/20

Již dlouho, orpavdu hodně dlouho neproběhla žádná aktualizace. I když ne proto, že by se nic nedělo :) Spíš jen nějak nebyla chuť a čas. S Nerem jsme během loňského roku absolvovali pár výstav většinou s pěknými výsledky. Předváděla jsem několik flatíčků na výstavách, výlety jsou samozřejmostí, jeden ze "cvičenců" absolvoval OVVR s perfektním výsledkem a já jsem na ně moc pyšná :) Na konci roku jsme se s klukama přestěhovali, ale jsme stále ve stejné lokalitě, takže procházky se odehrávají na stejných místech :)
Začátkem roku jsme vyrazili s Artíkem k veterináři, protože na nožce, co nás už nějakou dobu trápí, se mu na rameni utvořila boule. Diagnóza zní bohužel osteosarkom. Amputace v jeho věku bohužel nepřipadá v úvahu (a co jsem koukala, stejně se o tolik život neprodlouží), takže bere prášky na bolest a uvidíme, jak bude bojovat. Zatím se drží skvěle a i když někdy je vidět, že ho něco bolí, zvládá to skvěle. Doufám tedy, že ještě budeme mít možnost oslavit spolu jeho 13 narozeniny <3
Plány na letošní rok nejsou velké, výstavně asi jen klubovka v Humpolci a možná ještě jedna, co se bude konat kousek od nás a jinak si jen budeme užívat. Plányy na druhou polovinu roku jsou trochu větší, ale to až později :)

 

6/4

Tento den jsme s klukama vyrazili na tradiční již 12. Slánský pochod s pejsky. Nikdo jiný z flatí komunity sice nedorazil, ale i tak jsme si to moc užili. Hrdá jsem byla hlavně na Artíka, který i ve svých téměř 12 letech šlapal velmi statečně cca 7km tam a 5 zpět. Tak uvidíme, jestli za rok znovu, v předchozích letech nám tato akce nevycházela, protože se křížila s jinou, kterou jsme tentokrát vynechali :)

Pár foteček bude, až budu mít opět svůj NTB :)

 

13/3/2019

Ač novinky zapomínám dopisovat, tak napříkklad flatí sekci se snažím aktualizovat pravidelně. V tabulkách jsou také kompletní výsledky výstav, které jsme absolvovali s Nerem :) Kluci se mají dobře, chodíme na procházkyy, jezdíme na výlety, sem tam dáme nějaký ten trénink. Artíkovi bude brzy 12 let, ale i tak je stále plný flatího entusiasmu a radosti. Tak doufám, že tu s námi ještě nějakou tu chvilku pobude :)

11/7

Po dlouhé době pár novinek :)

V letošním roce mám trošku jiné starosti než psí akce, ale to neznamená, že nic neděláme a neužíváme si společných dní :) S klukama výletíme, sem tam si potrénujeme, Nero chodí cvičit ještě s pejsky, co mám na přípravu na zkoušky. Artík má za sebou očkování s každoroční prohlídkou a jsem moc ráda, že navzdory věku je stále ve skvělé kondici, podařilo se nám zhubnout kila co nabral po kastraci, ťape s námi 10km prochajdy (i když už svým pohodlným tempem) a když se rozkulhá, že už toho je na něj moc, rozložíme procházky do celého dne tak, aby mu to vyhovovalo. S Nerem jsme také koncem měsíce vyrazili na výstavu do Klatov, kde jsem vystavovala pár pejsků, tak jsem ho rovnou též nahlásila.

 • 30/6 - NVP Klatovy
  Akiro Nero Dolanská tlapka - pracovní - V1, CAC
  Amelia Rose Loyal Soul - otevřená - V1, CAC
  Rowena Black Brianta - šampionů - V1, CAC
  Flamboyant Fleur Oasis of Peace - veteránů - V1, BOV, BOS

15/5

Trošku zase flákám aktualizování :) Tak tady to je :D

 • 7/4 - 4MČR retrívrů v OB
  Akiro Nero Dolanská tlapka - OB-Z - 2.místo, známka VD
 • 21/4 - WT Mělník
  Akiro Nero Dolanské tlapka - třída L - 69/80, VD
 • 29/4 - intenzivka obran Zlonice
  Opět jsme se s Nerem zúčastnili obran, někomu přijde divné dělat obrany s retrívrem, ale když je skvělý figurant, který přizpůsobí práci plemenu, proč ne. S Nerem jsem se pro to rozhodla hlavně kvůli navýšení sebevědomí. Obrany jsou pro něj přetahovací hra, v posledním případě se spolu přetahovali o balonek :) 
 • 12-13/5 - KV Humpolec
  Akiro Nero Dolanská tlapka - pracovní třída - 2x V1, CAC
  Handling:
  Quido Crazy Aknel Top - CAC/---
  Cranberry Velvet Diamond - ---/V4
  A-team Angel od Kytínské studánky - neposouzen (kulhal)/r.CAC
  Gaia Oasis of Peace - ---/CAC
  Rowena Black Brianta - CAC/---
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - CAC -> ClubCH/V3

4/4

Vcelku se u nás neděje nic zajímavého. Trénujeme na OB tuto sobotu a na WT koncem dubna, procházkujeme a užíváme jarní počasí :)

 • 1/4 - Tréninkové zkoušky OB
  Akiro Nero Dolanská tlapka - OB1 - dvě disciplíny nesplnil, jednu za 5b a zbytek 10 nebo 9. Udělal mi radost :) A v sobotu už nás čeká naostro Mistrovství a třída Z (snad naposledy :) )

 

25/2

Trénujeme, trénujeme, trénujeme. O sobotách obvykle na obedience, v neděli na WT, v týdnu mezitím tak nějak co se naskytne, převážně ale celkovou poslušnost na procházkách :) Dneska jsme s Nerem byli na obranách - a už se těšíme na příště, přetahovací hra ho fakt baví :D Začátkem března nás bude kromě ostatního čekat i intenzivka agility. Máme toho hodně, ale všechno nás baví a Nero, stejně jako dříve Artík, je vskutku všestranný pes, vše ho baví, do všeho jde s chutí a nadšením a neutuchajícím entusiasmem.

Dělá mi, láska moje malá černá ušatá prostě obrovskou radost.

 

14/1

Máme tu nový rok, uvidíme, jak se nám v něm bude dařit. Dnes jsme s klukama byli na veterině v Kladně u MVDr. Lenské na kontrole očí.
Art od Stříbrných rud - téměř 11let - oči čisté, GONIO negativní
Akiro Nero Dolanská tlapka - 4roky - oči čisté, GONIO negativní

Mám z obou kluků velikost radost, převážně ale z veteránka, to potěší :) Také jsem kluky zvážila, když už byla ta možnost. Nero má 35,5kg - to jsem tak nějak očekávala a Artík 41kg. To jsem sice čekala také, radost z toho ovšem nemám. Ač denně dost chodíme a má málo tučné granulky, o moc lepší už to holt asi nebude. No jo, kastrátek, přibírá i ze vzduchu :D
Teď ale ještě malé doplnění toho loňského roku :)

 • 4-5/11 - MVP Praha
  Cranberry Velvet Diamond - mezitřída - ---/V2, r.CAC
  Bloody Mary Magic of Czech - štěňat - ---/VN
  Callida od Černé perly - otevřená - V1, CAC/---
  Daffy ze Starého Brázdima - pracovní - ---/VD2
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - šampionů - V1, CAC, r.CACIB/V2, r.CAC
 • 6/11 - hon na bažanty Konopiště s Nerem
 • 18/11 - OVP Mladá Boleslav
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů -
  V1, VT, OV, BIG I.
 • 3/12 - Nejen flatí procházka Lipence
  Zúčastnili se oba kluci a moc jsme si to všichni mezi přáteli užili :)

 

31/10

Měsíc říjen je za námi a tak jen menší shrnutí. Akcí už ke konci roku moc nemáme, místo toho trénujeme, procházkujeme a vymýšlíme, co budeme dělat rok následující :)

 • 7/10 - MVP České Budějovice
  Handling:
  Finy od Hradu Valdek - V3
  Ebony od Hradu Valdek - V3
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - V1, CAC, r.CACIB -> GrandCh CZ
  Do Budějovic jsem jela tentokrát jen vystavovat, původně jen Cassinku, ale pak se mi tam nečekaně naskytla možnost předvést ještě holky od Valdeku a neodolala jsem :)
 • 12-15/10 - prodloužený výcvikový víkend Leština
  Téměř již tradičně jsme vyyrazili na prodloužený víkend na Leštinu. Nero mě trochu zlobil, nakonec ale i velmi potěšil na jeho teprve druhé "barvě", kdy šel opravdu krásně. Nedělní soutěže se nakonec účastnili oba moji kluci, aby vycházel počet pejsků :) Artík i Nero si vedli moc pěkně, Nero získal 57/60b a Artík 55/60b a společně s moc šikovnou goldenkou jsme tak získali 2.-3.místo v soutěži týmů :)
 • 21/10 - Nejen flatí výšlap na Říp
  Vyrazili jsme na ťapajdu na Říp, oba kluci byli moc šikovní, prochajdu pěkně uťápli, hlavně Artíček <3 Sešlo se celkem kolem 20 pejsků a já myslím, že jsme si to všichni moc užili.
 • 29/10 - KZVP Čelákovice
  Neděle, na kterou jen tak nezapomenu. Nejen díky Nerovu výkonu, ale především počasí. Byla totiž velmi prudká vichřice a dokonce doporučeno nevycházet vůbec ven. Ale protože nedorazila zpráva o zrušení zkoušek, vydali jsme se to prubnout. Nero pracoval skvěle, počasí vůbec neřešil stejně jako velké vlny na vodě a makal jako ďas. Opět s pochvalou za vyhledávání v rákosí :) Na to, že jsem zkouškyy hlásila především jako podporu kamarádkám, co jely také soutěžit a protože jsem měla u klubu peníze ze zkoušek stornovaných, tak jsme dopadli nad očekávání.
  Akiro Nero Dolanská tlapka - CACT, CCT, 2.místo


   

5/10

Trošku shrnutí událostí poslední doby :)

 • 2/9 - KVR Hranice na Morave
  Spolu s přáteli jsem vyrazila na klubovou výstavu na Moravu. Cesta byla dlouhá, ale díky super lidičkám utekla jak ďas. Tentokrát jsem byla v kruhu v roli zapisovatele a byla to úžasná zkušenost :)
 • 9-16/9 - dovolená Rynartice
  Stejně jako ředchozí rok jsme vyrazili na flatí dovolenou. Pronajali jsme si na týden chatu v úžasném Českém Švýcarsku a užívali si procházek a krásné krajiny. Doufám, že za rok vyrazíme znovu!
 • 22/9 - Hon kachny Tachov
  S Nerouškem jsme vycestovali na náš první letošní hon a to na kachny do Tachova. Společnost nám dělala Markéta s Angelem. Nero pracoval perfektně, oproti loňsku byl mnohem sebevědomjší, což bylo vidět na jeho práci a já jsem na něj vážně moc pyšná!
 • 23/9 - WT Blevice
  Jela jsem fotit a podpořit Lenku s Péťou na jejich prvních WT. Obě flatičky předvedly krásnou práci a já jsem ráda, že jsem u toho mohla být.
 • 28/9 - KrV Martiněves
  Akiro Nero Dolanská tlapka - pracovní - V1, VT, KrV
  Využili jsme výstavy téměř za rohem. Už v době kdy jsem hlásila Nero masivně línal a proto jsem ho přihlásila do třídy pracovní. Paní rozhodčí se Neroušek moc líbil a já moc děkuji za krásná slova, co k němu měla.

   

24/8

Další měsíc za námi, ne vše se nám bohužel podařilo tak, jak jsme si přáli, ale to je život :) Kvůli nemoci jsme museli vynechat zkoušky, na které jsme se dlouho připravovali a těšili, co naplat, pokoříme je za rok :)

 • 6/8 - OKVR Konopiště
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, VT, CC
 • 19/8 - KVR Třeboň
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, BIS čestná
  Handling:
  Quido Crazy Aknel Top - V1, CAC -> ClubCH KCHLS
  Denny ze Starého Brázdima - VD2
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - V3

  Velkou radost mám z "Kvidlouška". Je to pejsek, kterého vystavuji již odmala a již jsme to společně dotáhli k moc krásným výstavním výsledkům :) Samozřejmě na tom má svůj podíl i domácí příprava od paničky. Radost mi udělal i Denny, který ač je maminčin chlapeček, tak tentokrát se mnou moc pěkně běhal i stál, bohužel pan rozhodčí byl hodně zubař a i minimální posunutí zubu už u něj bylo špatně. Ze stejného důvodu nezískala Cass lepší výsledek, i když se předváděla moc pěkně.

   

24/7

 • 15-16/7 - KZPR Blevice
  Akiro Nero Dolanská tlapka - III.cena
  V některých chvílích jsme měli namále, ale nakonec se zadařilo. Za měsíc budeme mít šanci na reparát, tak snad ukážeme, že umíme :)
 • 22/7 - KrV Martiněves
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, vítěz třídy, krajský vítěz
 • 23/7 - KZVP Tábor
  Akiro Nero Dolanská tlapka - I.cena, CACT, CCT, 2.místo
  Neronek pracoval krásně, udělal mi radost.

   

To je pro červenec vše, dalších pár akcí nás čeká v srpnu, pro letošní rok to bude nejspíš vše, budeme pilovat a dotahovat a za rok se do toho opřeme :)

 

3/7

Nějak jsem zanedbala aktualizaci, tak tady alespoň v rychlosti.

 • 6-7/5 - KVR a SVR Humpolec
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů - VD/V2., r.CAC
  Handling:
  Quido Crazy Aknel Top - otevřená - V1, CAC/V
  A-team Angel od Kytínské studánky - pracovní - VD3/V1, CAC -> Klubový šampion
  Cristabel Velvet Diamond - mladých - V3/-
  Night Naomi Bohemia Luxyvett - pracovní - VD/-
  Daffy ze Starého Brázdima - pracovní - -/V3
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - vítězů - V2, r.CAC/V1, CAC, VSV, BOB

   
 • 8/5 - KrV Mladá Boleslav
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů - V1, VT, Krajský vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi
  Handling:
  Callida od Černé perly - otevřená - V1, VT, Krajský vítěz

   
 • 18-21/5 prodloužený výcvikový víkend Leština zakončený PZ
  Akiro Nero Dolanská tlapka - KPZ - odstoupení

   
 • 27/5 - KVR Konopiště
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů - V
  Handling:
  A-team Angel od Kytínské studánky - pracovní - VD4
  Gaia Oasis of Peace - otevřená - V2, r.CAC
  Rowena Black Brianta - vítězů - V3

   
 • 17/6 - seminář přivolávačských her s Ivou Novákovou
  Účastnili jsme se s Nerem a moc se nám to líbilo. Uvidíme, kam nás to zase posune :)

   
 • 24/6 - MVP Brno
  Akiro Nero Dolanská tlapka - šampionů - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS -> C.I.B, C.I.E.
  Handling:
  Clever Boy Ronny Velvet Diamond - mladých - V2

   
 • 1/7 - NVP Klatovy
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů - V1, CAC, CAC ČMKU, NV, BOB, BIG IV. -> GrandCh CZ, Ch ČMKU
  Handling:
  Caspian z Čertova doupěte - otevřená - VD2
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - vítězů - V2, r.CAC

Přes prázdniny nás čekají ještě nějaké zkoušky a malé výstavy, které už máme přihlášené. Po dlouhém přemýšlení to budou na nějaký čas poslední akce. S Nerem teď trošku bojujeme s aportem srstnaté, kterou nechce a nechce nosit (buď jí vůbec nevezme, nebo vezme, ale nedonese atp.) a došlo to až do fáze, že veškeré disciplíny s ní bojkotuje. Nerada bych, abychom kvůli jednomu aportu zničili vztah, který spolu budujeme, budu tedy hledat alternativní cesty jak s tím "bojovat". A když to nepůjde, tak to nepůjde, můj vztah s ním je pro mě přednější než zkoušky s aportem srstnaté :)

 

4/5

Výsledky soutěže Retriever roku 2016!

MultiCh jCh Akiro Nero Dolanská tlapka

3.místo - FCR pes

4.místo - mezi všemi FCR

 

2/5

Pracovní prodloužený víkend je za námi. Nero měl zřejmě špatný víkend, protože jeho výkony na loveckých zkouškách i na OB se zdaleka neblížily tomu, co ve skutečnosti umí :) No, je na čem makat.

 • 29/4 - KVZ Sloveč-Sloučená
  Akiro Nero Dolanská tlapka - 152b., I.cena, 3.místo
 • 1/5 - Prvomájové závody Libeň
  Akiro Nero Dolanská tlapka - OB-Z, nehodnocen, 9./13.místo

Ač se v sobotu umístil na třetím místě a v první ceně, osobně bych jeho výkon nehodnotila tak vysoko... Btw., až uslyšíte o flatovi, co nechtěl do vody, bude to ten můj :D Ano, Nero je v neznámém terénu při vstupu do vody opatrný, to mi vůbec nevadí. Ale že by do vody nechtěl vlézt vůbec, to jsem ještě nezažila, ostatně má 2x CACT z vodních zkoušek :) Budeme holt objíždět neznámé rybníky a Nero bude plavat, až mu narostou žábry :)

Sváteční pondělí pro změnu zkoušky v poslušnosti. Jedna z věcí, kterou na Nerovi miluji je jeho schopnost soustředit se vždy a všude. No, tektokrát na soustředění nedošlo. Tipuji, že na akci musela být fenka buď před, po nebo hárající, čmuchalo totiž spoustu psů. Na některých disciplínách Nero pracoval ještě celkem pěkně, ale všude kde byla chůze šel s tlamou u země a naprostý ignor. U některých disciplín je třeba aby se mnou navázal kontakt (jistě, ideálně u všech, ale u některých máme "signály" a tam se prostě musí na mě podívat), což se nekonalo a provedení, v jednom případě žádné provedení, podle toho vypadalo. Radost mám z kamarádky Nikol, který se svou ausičkou Effie podala nádherný výkon a umístili se na 2.místě a též s AUO Inkou zabodovaly a skončily na 4.místě.

Před námi je teď prodloužený víkend výstavní 2x výstava v Humpolci pořádaná KCHLS a ve svátek krajská výstava v Mladé Boleslavi. Máme ten květen nějak nabitý.

 

23/4

V sobotu jsme se s Nerem vydali do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu. Společnost cestou tam nám dělala Val s Caspim, cestou zpátky jsme vezli "nahaté" morčátko :) Kromě Nera jsem se v kruhu proběhla s několika dalšími psíky, všichni byli moc šikovní a já mám radost, že mi jejich majitelé projevili důvěru. Pan rozhodčí Tibor Havelka byl velice přísný, ale také spravedlivý, důvody proč zadal známku jakou zadal oznámil  nahlas, takže všichni věděli proč, co a jak. Jeden z mála CZ/SK rozhodčích, na kterého ráda vyrazím kdykoli znovu :)

 

MVP České Budějovice

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CAC, r.CACIB

Caspian z Čertova doupěte - VD4/5

A-team Merlin od Kytínské studánky - VD2/3

Emily od Hradu Valdek - V/8

Daffy ze Starého Brázdima - V2/3

 

Dneska jsme se dozvěděli výsledky ANKA CUPu za rok 2016. Anka cup je klubová soutěž pořádaná KCHLS, je pouze pro retrívry a dělí se na několik kategorií. Mezi FCR se Neronek umístil následovně:

2. místo - nejlepší výstavní pes

3. místo - nejlepší pracovní pes

Mám radost, v loňském roce se nám dařilo výstavně a pracovně též a 3.místo se zápočtem tří zkoušek mi přijde ohromné. Je to můj šikovný a krásný kluk ;)

A příští sobotu už nás čekají první letošní "lovecké" a to sice reparát na zkoušce vloh, které jsme loni nedokončili :) Společnost nám bude dělat Petra s Lexinkou a já věřím, že oba naši černoši dokončí!

 

10/4

Další měsíc za námi a my se pomalu připravujeme na zkoušky, které máme letos naplánované. Předemvším jsou to zkoušky lovecké, ráda bych vyrazila i na WT - ale to uvidíme podle termínů a aktuální situace - a po dlouhé době nějaké to obedience.

Cca 3 týdny zpátky jsem totiž jela s kamarádkou a jejíma ausíma holkama jako podpora a kameraman na OB závody... a opět mě tento sport okouzlil natolik, že jsem se rozhodla přihlásit 3.MČR retrívrů v OB, které se konalo uplynulý víkend jen kousek od nás. Že je to šibeniční termín na nácvik mi docházelo až s blížícím se závodem :D Nejdůležitější pro mě byl nácvik obíhání kuželu, protože tato disciplína byla přidána až po našich posledních závodech, nikdy jsme jí tedy neabsolvovali. Nero mě překvapil moc, protože na závodech předvedl moc pěkný výkon, který jsem mu kazila zejména já :) 

3. MČR retrúvrů v obedience

Akiro Nero Dolanská tlapka - OB-Z - 219,5b, známka dobře, 2.místo

No a tak jsem se nechala kamarádkou přemluvit a začátkem května nás čekají ještě jedny závody v kategorii Z a na podzim bych se ráda konečně dokopala k natrénování do "jedniček" :)

Artík si užívá život psího veterána, rád předstírá hluchotu a přijde mu, že nějaké poslouchání už se ho netýká... a upřímně, taky už ho nikdo moc nedrtí :) Pořád ale miluje aportování, procházky a i to trénování s dummy, na které ho občas vezmu s sebou.

 

15/3

CRUFT´S!

Největší událost pro každého pejskaře, který jezdí na výstavy. Letos jsme se účastnili i "my". Přesněji řečeno účastnil se Nero, já bohužel jet nemohla. I tak to byl neuvěřitelný zážitek díky Kamče a Janě, které s sebou Nera vzaly a reportovaly přímo z výstavy. Byla jsem dojatá, že moje malé dítě běhá po zeleném koberci. Bylo to nádherné to vidět a já jsem strašně pyšná, že jsme se kvalifikovali a nakonec i zúčastnili. Bohužel Nero nebyl úplně v typu paní rozhodčí, takže do pořadí se nedostal, ale v případě této akce znamená strašně moc už jen zúčastnit se. Pevně věřím, že bude možnost jet do Birminghamu ještě jednou a tentokrát spolu <3

2/3

Čas letí jako splašený. Po výstavě v Brně jsme nic moc nedělali, jen procházky, sem tam potrénování. Koncem měsíce jsme se měli účastnit WT na Konopišti, bohužel jsem nebyla úplně zdravá a tak jsem několikahodinové pobíhání se psem venku vyměnila za ležení doma v posteli, abych mohla jít v pondělí vydělávat pesanům na žrádlo :P

Co nás dále čeká, a snad už nemine, je možné vidět v kalendáři, nejbližší akcí je výstava Crufts v Anglii, kam se vypraví Nero "sám", ještě jednou moc díky Janě a Kamče, které s sebou Pakoňka tak daleko vezmou a vystaví.

 

6/2

Uplynulý víkend jsme strávili s přáteli v Brně, kde se konala dvodenní výstava psů. Artík jel jako doprovod, Nero se vystavoval jen v neděli, za což jsem nakonec byla ráda, protože v sobotu ráno se vzbudil s tím, že měl "mrtvý ocas". 

CACIB Brno - sobota - rozhodčí: M. O´Donaghue (IRL); neděle - rozhodčí: H. Fryckstrand (SWE)

 • Caspien z Čertova doupěte - mezitřída - V/8 / D/9
 • Quido Crazy Aknel Top - otevřená - V1, CAC/5 / VD2/4
 • A-team Angel od Kytínské studánky - V4/4 / V2, r.CAC/3 -> šampion CZ
 • Akiro Nero Dolanská tlapka - šampionú -/ V3/5
 • Corrolla Velvet Diamond - mladých - V/14 /-
 • Carmen Jolly Subri - pracovní - V/5 /-

Nedělní rozhodčí byl velice přísný, o to více si vážím Nerova hodnocení a výsledku, ve veliké konkurenci krásných psů se neztratil :)

 

26/1

Tak. Máme za sebou první novoroční WT trénink pod vedením trenéra - a to Martina Incédiho. Jako vždy jsme se vrátili plní informací a tipů, co vše můžeme dělat. Protože se zároveň blíží naše první letošní WT, tak jsem se rozhodla dostat se k tréninku alespoň 2x až 3x týdně. Uvidíme, jak nám to půjde a kam se posuneme :)

Na dnešní den jsem se domluvila s kamarádkou, která se u nás stavila a zdornovala Nera - ode mě se nenechá, pořád se mrská, chce mě olizovat, mlátí ocasem... Dílo se zdařilo a Nero je srovnaný :D Budeme se muset domlouvat častěji, ať není potřeba napravovat toho tolik, Nero je totiž tak trošku sebevrah a občas mu chybí pud sebezáchovy :)

Na rajčeti jsou nové fotky. Jak z tréninku v Palačově, tak tréninku ve Slaným.

 

7/1/2017

Vánoce a Silvestr jsou za námi, další rok utekl a s klukama jsme přivítali rok nový a já doufám, že to není poslední, kdy jsme spolu :)

Konečně i u nás zamrazilo a napadl sníh, takže v galerii jsou nějaké "bílé" fotosky.

Zahájili jsme také letošní výstavní sezonu a to na národní výstavě v Brně. Měla jsem tajné přání aby se zadařilo, a Nero si doběhal českého šampiona. Výsledky:

 • Cool Ray Velvet Diamond - VN1
 • Bagheera Velvet Diamond - V2, r.CAC
 • A-team Angel od Kytínské studánky - V2, r.CAC
 • Akiro Nero Dolanská tlapka - V2, r.CAC -> šampion CZ!!!
 • Carissima Velvet Diamond - VN1
 • O´Flanagan Casablanca Twist - V2, r.CAC

Fotečky z výstavy jsou též k nalezení na našem rajčeti :)

A od pátku zahájíme i sezonu pracovní a to tréninkem v Palačově pod dozorem Martina Incédiho :)

 

18/12

Včerejší den byl pro nás ve znamení nových zkušenností. Zúčastnili jsme se totiž s klukama NOSEWORK tréninku pořádaného Psí školou Bobík.

Kluci byli moc šikovní, rychle chápali co po nich chceme... a kdybych já jim to nekazila, byli by asi ještě rychlejší :D Mám z toho velkou radost, hlavně z veterána Artíka, kterému v dubnu bude již deset let, ale energie a radosti do života má stále plno :) Za týden jedeme znovu, snad se mi podaří sehnat brzy nějaké pomůcky a vrhneme se do trénování naplno.

Aktualizovala jsem plán akcí na příští rok - kam bychom se rádi podívali - uvidíme, co vše nakonec realizujeme :)

Foto z tréninku ZDE

 

13/12

Co se u nás děje :)
Ve zbytku listopadu jsme trochu trénovali a procházkovali a fotili. Začátkem prosince jsme vyrazili na poslední výstavu v této sezoně.

 • 3/12 - MVP Nitra, rozh: L. Voláriková (SK)
  Akiro Nero Dolanská tlapka - CAC
  Handling:
  Aint Afraid Tu Work Axwell - VN1
  Antoinette Tulip Rock On Fire - r.CAC (r.CACIB)
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - CAC
 • 4/12 - MVP Nitra, rozh: A. Zeppi (IT)
  Akiro Nero Dolanská tlapka - CAC
  Handling:
  Bagheera Velvet Diamond - r.CAC
  Antoinette Tulip Rock On Fire - CAC
  Rowena Black Brianta - r.CAC
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - CAC (CACIB, BOB)

Uplynulý víkend jsme se s klukama zúčastnili Nejen flatí prochajdy v Lipencích u Prahy. Této prochajdy se zůčastnilo cca 41 flatíků :)

Fotky z akcí jsou ZDE

 

16/11

Po delší době novinky.

Koncem října se Nero zúčastnil tří výstav v Rumunsku. Dařilo se mu nad očekávání :)

29/10 - CACIB Craiova - CAC, CACIB, BOB

29/10 - CAC Craiova - CAC, BOB

30/10 - CACIB Craiova - CAC, CACIB, BOB => šampion Rumunska

Uplynulý víkend jsme spolu vyrazili na oblastní výstavu do Mladé Boleslavi. Nero opět zabodoval, rozhodčí se líbil a doslova si vyběhal krásné ohodnocení :)

12/11 - OVP Mladá Boleslav - V1, VT, Oblastní vítěz, BIG I.

 

Jinak se toho u nás moc neděje, chodíme na procházky, ať už sami nebo s přáteli a užíváme si :) Artík je veselý veterán, se kterým se člověk snad ani nudit nemůže a Nero je... prostě Nero :D Do konce roku náš čeká už jen jedna víkendová výstava a tím to pro nás pro letošek končí.

 

23/10

Dnešním dnem jsme zakončili letošní zkouškovou sezónu :)

Celkem jsme se zúčastnili 7 zkoušek. 2x WT a 5x zkoušky lovecké.

Na WT jsme jednou uspěli a jednou neuspěli.

Na loveckých zkouškách jsme absolvovali 3x vodní zkoušky, z toho byl Nero jednou vítězem zkoušek, vítěz memoriálu Jiřího Švába a 2x CACT. Na zkouškách vloh a podzimních zkouškách jsme neuspěli.

Každá zkouška je pro nás novou zkušeností, pokaždé se spolu sžíváme o něco lépe :) Co se letos nepovedlo za rok napravíme, rozhodně nic nevzdávám, naopak se těším na nové výzvy a nějaké ty plány na příští rok už jsou, uvidíme, jak to půjde :)

 

18/10

Od čtvrtka do neděle jsme s klukama strávili na výcvikáči na Leštině. Neronek se účastnil výcviku, Artík si užíval procházek a já kromě tréninku s Nerem vedla vlastní skupinku :) První tréninkový den nám počasí moc nepřálo, zima, vichr, alespoň ale nepršelo. Nero byl moc šikovný, jen trochu bojujeme s aportem s králíkem. Ale to se poddá :) 

Moje skupinka byla moc šikovná, jsem na ně moc hrdá. Co jsme natrénovali za těch pár dní jsme pak mohli ukázat při závodech v neděli. Startovalo 15týmů po 3 psech. Naše flatí skupinka se umístila na úžasném druhém místě!

Už se moc těším na jaro na další prodloužený víkend :)

 

9/10

Ač jsem v úterý doufala, že již budu v pořádku a budu si moct užít víkend, tak radostná novina se nekonala. Místo toho změna ATB a další týden leháro. Ovšem opět díky přátelům Nero vyrazil do Budějovic a dařilo se nad očekávání! Moc děkuji panu rozhodčímu Šimkovi za krásná slova k Nerouškovi :)

MVP České Budějovice

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB, Cruft´s qual. 2017

 

1/10

Vzpomínám, vzpomínám, co že jsme to dělali v září. První dva víkendy zřejmě nic moc, trénovali jsme a hlavně jsem pomáhala cvičit jiným. Snad jim to pomohlo a trochu posunulo :) S Nerem jsme vyrazili na náš první hon na kachny u Tachova. Nero na první hon pracoval hezky, s teplou zvěří neměl vůbec žádný problém a já na něj byla pyšná :) Následovala úžasná dovolená v Podještědí s jinými flataři a jejich pejsky. Vyráželi jsme na výlety, trénovali a prostě si užívali :) Bohužel, od cca půlky týdne na mě skočil nějaký moribundus, ale zvládli jsme to a do konce týdne už jsme to vydrželi.

V sobotu po návratu jsme ještě s klukama zajeli do Straškova na kynologickou akci, kde se vybíral příspěvek na Helppes a ukazovali jsme ukázky z WT. To už mi nebylo moc dobře, ale slíbila jsem to a bez Nera by chyběl pes na ukázku poslední disciplíny. Večer už teploty přes 39 a tím mi bohužel padly nějaké plánované akce :( Aktuálně se tedy válím doma s ATB a kluci se válí se mnou :) Mám ale super přátele a tak mi alespoň dnes vzali Neronka na výstavu do Džbánu. Ještě jednou díky Petře za vystavení a Val za dopravu.

OVP Džbán

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz

 

Zítra jsme se měli pčastnit Funny WT v Brně, ty ovšem vynecháme a pevně doufám, že do příští soboty již budu ready a s Nerem pofrčíme na výstavu do Budějic.

 

30/8

Nero mi dělá radost, je to můj černý splněný sen :)

KSZVP Blevice - memoriál J.Švába (pro FCR)

Akiro Nero Dolanská tlapka - I.cena, CACT, 172/172b, vítěz memoriálu

 

22/8

Páni, nějak zapomínám aktualizovat :)

 • 23/7 - krajská výstava Martiněves
  Akiro Nero Dolanská tlapka -
  V1, VT, Krajský vítěz, vítěz VIII. FCI skupiny
 • 30/7 - KSZVP Kařez
  Akiro Nero Dolanská tlapka - III.cena (limit známka aport v terénu)
 • 31/7 - oblastní výstava retrieverů RK CZ Konopiště
  Akiro Nero Dolanská tlapka -
  V1, VT, Oblastní vítěz
 • 13/8 - MVP Mladá Boleslav 
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V2, r.CAC
 • 20/8 - KVR Třeboň
  Akiro Nero Dolanská tlapka -
  V1 (čestná)

No a to je prozatím asi vše :D Mezitím trénujeme a připravujeme se na další vodní zkoušky - čekají nás už tuto sobotu :) Kam pojedeme dále a co budeme dělat, to se ještě uvidí :) Po těchto akcích si dáme chvilku pauzu :)
 

20/7

Tak se nám podařilo prolomit smůlu, a to hned ve velkém stylu :)

Nero konečně ukázal, že opravdu umí a v neděli na vodních zkouškách pracoval skutečně skvěle, jsem na něj moc hrdá a mám obrovskou radost. Protože mým cílem bylo zkoušky dokončit, nevšímala jsem si moc známek ostatních a tak byl pro mě výsledek skutečným překvapením :) Z 12 přihlášených psů dokončilo 10 a jen dva v první ceně.

KSZVP Rosovice

Akiro Nero Dolanská tlapka - I.cena, CACT, Vítěz zkoušek

 

V neděli ráno s námi na zkoušky vyrazila i kamarádka Irča, která se na stejné zkoušky připravuje se svou fenkou a chtěla vidět, jak to vypadá. Na místo jsme dorazily v krásném čase, občerstvili se, zahlásili a už se šlo na nástup.

S Nerem jsme si vylosovali č.6, což pro nás znamenalo skupinku jdoucí nejprve na rákos a následně na vodu, zároveň jsme šli v naší skupině jako poslední. První disciplínou bylo vyhledávání v rákosí. Na rozdíl od několika předchozích ročníků se nešlo na rákos "z boku", ale spíše z přední části, kde byl rákos plný různého bordelu. Rozhodčí od nás, resp. pejsků, chtěli vidět samostatnou práci s minimem povelů a aby šel pes až na vodu, která byla za rákosem. Tuto podmínku splnila kromě Nera již jen fenečka tollera jdoucí před námi a jako jediní si tedy v naší skupině vysloužili max. počet bodů. Nutno říct, že poslouchat chválu od rozhodčích na práci vašeho psa se neomrzí :D Následovala dohledávka kachny v rákosí. Nero opět bez zaváhání zamířil do rákosí, v jednu chvíli už jsem myslela, že se tam moc neohřeju, nakonec ale Nerouš asi ještě ověřoval předchozí místa kde kachna ležela, ale našel a v časovém limitu donesl.

Pak proběhla výměna se skupinou na vodě. Jako první nás s novými rozhodčími čekal handling. Nero chodí na vodu opatrně, nejinak tomu bylo i ten den a pro první kachnu šel tedy pomaleji, ale bez problémů vzal a donesl. Druhá kachna nám mezitím díky větru odplavala trochu za roh, ale Nerovi to nedělalo problém a donesl pěkně i druhou kačenku. Následovala chůze a pak jsme se přesouvali na louku na aport v terénu. Foukal docela vítr, takže spousta pejsků šla pro "marking" pod větrem. Nero stejně tak, osobně mi jeho práce nepřišla na známku 3, ovšem dohadovat s nikým jsem se nehodlala, protože tato známka pro nás znamenala, že máme již téměř splněno! Radost mi udělal i tím, že letěl jak směrem k aportu, tak hlavně i směrem ke mě to bral cvalem. 

Následoval oběd a poslední disciplína - klid na stanovišti. Přemýšlela jsem, zda jít na jistotu či zariskovat a nechat Nera volně, přeci jen jsme klidy trénovali jen jednou. Nakonec jsem se rozhodla důvěřovat a tak pro nás tato disciplína skončila další 4.

Vyhodnocení zkoušek proběhlo vcelku rychle - pro mě s překvapením vítězství celého klání.

Moc děkuji Irče, že jela se mnou a kromě fotografa dělala hlavně morální podporu a svým optimismem mě udržovala v klidu a nepustila nervy moc k tělu. Díky, díky ještě jednou!

 

7/7

Čas letí jako splašený. S Nerem se připravujeme na vodní zkoušky, dělá mi radost, jak moc pěkně se rozpracoval. Už jen 10 dní a jdeme na to!

S Nerem jsme si udělali výlet na Slovensko, společnost nám dělala Janička s Bagím, cíl jsme sice nespnili - a to dokončení SK šampiona, ale nevadí, holt bude jiný výletík. Moc díky všem přátelům, kteří mi hlídají Artíka, když někde poletuji s Nerem, moc si toho vážím.

Červenec a srpen bude hlavně pracovní, s Nerem máme cíl konečně pokořit zkoušky a já pevně věřím, že tentokrát již smůlu prolomíme a dáme to :)

 

6/6

Po téměř měsíci jsem se dokopala k další aktualizaci. Takže shrnutí toho, co se u nás událo a snad na nic nezapomenu :)

 • 19-22/5 - s klukama jsme se vetřeli do auta k Verče a jejím klukům a společně jsme zamířili na prodloužený výcvikový víkend na Leštině. Bylo to moc fajn, skvělá parta lidiček, tréninky se zvířátky i dummíky, milí parťáci v chatce... No, těšíme se na podzim!
 • 28/5 - výlet do Litoměřic na výstavu, jela jsem sama, bez kluků, vystavila dva psíky, nakoupila mňaminky a jela zpět :)
  Abbey Ross Out of Control - V2, r.CAC
  Nerelius Drunk On Love - V2, r.CAC
 • 29/5 - opět jsem opustila kluky, tentokrát jsem jela dělat psychickou podporu a fotografa jen kousek od nás - do Neuměřice na OVVR lence a Irče. Obě jejich holčičky makaly moc pěkně a obě také dokončily zkoušku v I.ceně! Ještě jednou moc gratuluji!
 • 4-5/6 - na Konopišti se jako každý rok konala výstava RK CZ. V sobotu speciální a v neděli klubová. A výsledky mých svěřenců?
  SVR Konopiště
  Quido Crazy Aknel Top - V4
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V3
  Antoinette Tulip Rock on Fire - V4
  KVR Konopiště
  A-team Angel od Kytínské studánky - V1, CAC
  Antoinette Tulip Rock on Fire - V2, r.CAC
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - V1, CAC
   

18/5

 • 14/5 - s Nerem jsme se zúčastnili zkoušek vloh u Nymburka. Účast byla veliká a terény obtížné, což ukázaly i výsledky. S prací, kterou Nero předvedl jsem velmi spokojená, byl pozorný, klidný, výborně reagoval na povely a když bylo třeba, ukázal samostatnou práci v terénu. Bohužel, na dohledávce se nám nepodařilo dohledat kus a tím pro nás zkoušky skončily. V naší skupině sedmi retrívrů vypadli dva již na první disciplíně - markingu a zbytek stejně jako my na dohledávce. Z celkového počtu 14retrívrů dokončili úspěšně pouze 3.
 • 15/5 - v neděli jsme se účastnili flatího focení v Lotouši, fotografkou byla šikovná Katka Hejretová, která fotila i přes nepřející deštivé počasí. Ještě jednou Kačko moc díky za vše a těšíme se na fotečky :)
   

12/5

 • 30/4 - společně s Markétou a její krásnou pracačkou BOM Bessynkou jsme jeli do Prahy na mezinárodní výstavu. Tentokrát jsem se k flatíkům skoro nedostala, zato s Besskou jsme si v kruhu užili :)
  Bessy z Dračího údolí - mladých VD2/3
 • 1/5 a 3/5 - velké flatí stříhání. Protože se blížila výstava v Humpolci, proběhlo stříhání pejsků, fotky jsou v galerii na rajčeti :)
 • 7. a 8/5 - dva výstavní dny v Humpolci. Zatímco moji kluci byli na hlídání, já jsem vyrazila do Humpolce, kde jsem vystavovala několik pejsků a zároveň si užila skvělé dva dny ve společnosti přátel <3 A výsledky?
  SOBOTA - L.Hägglund
  Quido Crazy Aknel Top - psi mezitřída - V1, CAC => jCh CZ
  Fantastic Frodo Dark Angel od Teplic - psi otevřená - neposnouzen pro kulhání
  Candy Jasmine Griffella - feny dorost - N2
  Gaia Oasis of Peace - feny otevřená - V4
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - feny pracovní - V2, r.CAC
  Dessy Black Queen Bohemia Luxyvett - feny veteránů - V2
  NEDĚLE - A.Zeppi
  A-team Angel od Kytínské studánky - psi mezitřída - V1, CAC
  Fantastic Frodo Dark Angel od Teplic - psi otevřená - VD
  Gaia Oasis of Peace - feny otevřená - V4
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - feny pracovní - V1, CAC, Vítěz kraje Vysočina, BOS
  Dessy Black Queen Bohemia Luxyvett - feny veteránů - V2
  Foto na rajčeti!
 • 9/5 - s Artem jsme večer jeli na veterinu, kde ho pan doktor uspal a zatímco já jela domů a čekala, než si ho budu moci vyzvednout, vyndal Artovi asi 7,8 lipomů (tukové bulky) a udělal RTG levé nožky na kterou občas kulhá a páteře. Po příjezdu už byl Artík vzhůru, i když pořád trošku mimo. Operace proběhla v pořádku, vše je venku a Artík vypadá jak Frankensteinův pes :) Co se týká RTG, tak rameno i loket je v pořádku, ovšem měl starou zlomeninu v zápěstí, již srostlou (absolutně nechápu, jak si mohl něco zlomat a nedat nic najevo) a na páteři jeden srůst, který prasknul, takže se Artík naštěstí může hýbat. Těmto srůstům na páteři se říka spondyloza. Obojí, jak packu tak záda teď budeme sledovat a Artík bude dostávat o něco "výkonnější" kloubní výživu než doposud :)

27/4

 • 10/4 - s klukama jsme vyrazili do Kytína, kde jsme se zúčastnili flatí prochajdy. Spolucestovatelkami pro nás byla Irča s Bellčou :) Byla to krásná procházka a moc děkujeme Markétě za organizaci :)
 • od úterý 12. jsme se přesunuli do Zlonic, kde jsem hlídala kamarádce po čas dovolené její 4 fenečky. Smečka šesti psů už je vážně něco, naštěstí jsou holčičky hodné a tak jsme to zvládli :)
 • 17/4 - s Nerem jsme si udělali výlet na Konopiště, na WT pořádané RK CZ. Nero pracoval pěkně, jen trochu pomaleji, asi ho vyčerpal ten týden v obležení dam :) Bohužel jsme nemohli zůstat na vyhlášení. 
  WT Konopiště
  Akiro Nero Dolanská tlapka - třída L - 64/80b - 5.místo, VD

  Foto z akcí jako vždy na
  RAJČETI
   

7/4

Protože jsem už dlouho neaktualizovala, musela jsem nejprve provést kontrolu všeho, co jsme dělali :D Mimo jiné proběhla aktualizace v sekci flatích mimin, plánů a vrhů je prozatím přehršel :) A teď k nám...

 • 19/3 - WT Jíloviště. Byla jsem celkem nervózní, byly to pro nás první WT se zahraničními rozhodčími - oba byli z nádherného Irska. Oba byli také velmi milí a sympatičtí a já jsem moc ráda, že jsem přihlásila. Nero pracoval moc pěkně, o čemž svědčí i jeho body, bohužel jsme dostali jednu nulu a to díky mé chybě, kdy jsem prostě nebyla schopná odhadnout vzdálenost a Nero tak hledal jinde než byl aport :) A body? 19/19/20/19/0/18/19/15
 • 27/3 - s Nerem jsme zajeli do Neuměřic na trénink. Nerouš mě překvapil, krásně nosil, jen s poslušností jsme "trochu" bojovali, asi se chlapec špatně vyspal :)
 • 28/3 - o Velikonoční pondělí jsme s klukama měli jet na agility závody. Bohužel mi celou noc nebylo dobře, rozhodla jsem se tedy nejet a raději se vyležet.
 • 2/4 - s oběma kluky jsme jeli na veterinu. Art podstoupil povinné očkování, oběma byla odebrána krev a pobavili jsme se s doktorem o Artově operaci - je třeba nechat mu odstranit několik lipomů (tukové bulky). 
  Výsledky krve Art - všechny hodnoty v pořádku, štítná žláza OK, hematologie OK
  Výsledky krve Nero - zvýšená hladiny močoviny jinak vše v pořádku, štítná žláza OK
  Mám velikou radost, že jsou oba kluci zdraví :)
 • 3/4 - výlet! A to na nádherné kokořínsko, konkrétně na hrad Housku. Sešlo se celkem 19 flatíků s páníčky, procházka byla skvělá, všichni si to užili, počasí vyšlo perfektně a mě nezbývá než ještě jednou poděkovat Petře za uspořádání prochajdy :)
 • FOTKY Z AKCÍ ZDE
   

17/3

 • 11/3 - s Nerem i Artíkem jsme si během dopoledne udělali "výlet" do Milovic. S Artíkem jsme se prošli a zaaportíkovali balonek, Nero pak se na místě zúčastnil tréninku na WT - potřebovala jsem totiž potrénovat se střelbou, aby se uměl otočit od aportu u kterého se vystřelilo. Musím říct, že jsem z něj měla radost, zatímco na posledních WT jsme s tím dost bojovali, fixnul se totiž a nechtěl otočit, teď pracoval mnohem lépe :) Večer, skoro už v noci jsme pak odvezli Artíka do Zlonic k Niki a s Neronkem vyrazili do Zdib pro Cassi a hurá na Brno.
 • 12-13/3 - víkend jsme strávili v maďarském Pécsi. Eva s Cloe, já, Nero a Cassi. Měli jsme skvělé ubytování v nádherném prostředí, pejsci byli oba dva dny šikovní, rozhodčí přísní a my zvědaví jak dopadneme v rakouské a chorvatské konkurenci.
  SOBOTA - rozh. Z. Balogh (HU)
  Akiro Nero Dolanská tlapka - šampionů -
  CAC, CACIB, BOB
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - otevřená - Exc1
  NEDĚLE - rozh. R.Schill (A)
  Akiro Nero Dolanská tlapka - šampionů -
  CAC, r.CACIB
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - otevřená - CAC, CACIB, BOS
  Nero i Cassi se tak stali čekateli maďarského šampiona a Cassi i interšampiona (C.I.E.). Naše kamarádka Cloe si naopak mezinárodního šampiona dodělala a my jí tímto ještě jednou moc a moc gratulujeme, i pyšné paničce. A moc děkujeme za super výlet, i když máte holky splmněno, tak třeba nebyl poslední? :) V neděli už pak jsme se vraceli domů, odevzdala jsem Cassi, vyzvedla Artíčka a tím se náš výlet skončil :) FOTO ZDE
 • Co se týká výstavních plánu, na další výstavu se budeme chystat až v červenci, teď si dáme chvilku pokoj - myslím, že má Nero splněno až až - a vrhneme se na zkoušky.
 • 16/3 - poslední předWT trénink pod vedením Jindry, Nero je šikovný a mě přijde, že bych čím dál tím víc potřebovala za zády někoho, kdo mi bude říkat kdy mám co dělat, abych mu to nekazila :D No, bohužel, Nero se bude muset smířit se mnou a s tím, že dělám co můžu, aby nám to spolu klapalo :)

   

7/3

 • 2/3 - trénink WT v nových terénech, Nero byl šikovný, i když mi přišel nějaký "vlažný" oproti jiným tréninkům. Holt se asi špatně vyspinkal :)
 • 5/3 - v noci jsem odvážela Nerouška do Prahy, kde přesedl do jiného auta a vyrazil na cestu do srbského Bělehradu na mezinárodní výstavu. Během dne jsem se zúčastnila s Artíkem tréninku agilit, byli s námi i Petra s Gajdou a Lexi a všem to šlo moc pěkně, s Gajduškou jsem cvičila já :)
 • 6/3 - zprávy ze Srbska jsou skvělé, Neronek si s Markétkou vyběhal CAC, CACIB a BOB <3 Splnil tak podmínky pro udělení Srbského šampiona! Děkuji moc rozhodčímu, který prý byl velmi důkladný a především Monice a Markétě, že Nerouška vzaly s sebou, za vystavení, péči a krásná slova o jeho povaze, moc si toho vážím :*

 

1/3

 • 27/2 - zúčastnili jsme se s Nerem tréninku u Mladé Boleslavi pod vedením Míši Tomcové. S touto trenérkou jsme se setkali poprvé, musím říct, že se mi líbí jak každý trenér jinak pracuje a vymýšlí jiné disciplíny :) Nerouš byl šikovný, jen já mu to kazila :D Jak jinak :) Spolu s námi vyrazili do Bolky i Art a Petra s Lexinkou, přejížděli jsme pak totiž o pár km dále ke kamarádce na narozeniny. Vzala jsem s sebou tedy foťák a fotky z tréninku naleznete v galerii na rajčeti.
 • 28/2 - dlouho plánovaná procházka ve Džbánu proběhla za účasti nás tří, Lenky s Kofčou a Lenky s Barneym, přítelem a kamarádem :D Celkem jsme ušlápli 10km a moc jsme si to užili, krásná příroda, skvělá parta lidiček a naši černoši. Co víc si přát :)
 • Zítra nás čeká další WT trénink a o víkendu agility a Nera první letošní zahraniční výstava, tak snad se zadaří :)

 

25/2

Shrnutí toho, co se stalo.

 • 10/2 - další WT trénink, Nero byl moc šikovný, jsem s ním vážně spokojená, jen je třeba zopakovat některé věci, které už umí, ale začal je flákat protože jsem je po něm přestala vyžadovat přesně.
 • 13/2 - dorazila k nám na návštěvu Irča s Belliskou. S holkama jsme potrénovali - pro kluky výzva, dva dny před se totiž Bellča rozhárala, ale oba to zvládli skvěle. Bellis byla také ostříhána a den jsme zakončily prochajdou v Lotouši.
 • 20/2 - zajeli jsme do Lotouše, kde už na nás čekal Dogího syn Caspian s páníčky. Pejsci se pěkně proběhli, moji kluci objevili nového házeče aportíků a skoro celou cestu si ho pak pečlivě hlídali a dělali mu ocásky :D
  - odpoledne jsme měli ještě agility trénink. Nero byl nějaký rozjívený, ale šikovný a jako vždy pěkně rychlý. Hodně moc mě překvapil na zónovkách, které dělá jen chvilku... přes kladinu doslova letí, mám co dělat ho na konci zastavit (zlaté časy kdy běžel obezřetně :D ) a áčko se mu jednou v rychlosti podařilo přeletět tak, že si zlomil dráp na přední pacce - což jsem zjistila až druhý den doma.

 

9/2

O uplynulém víkendu jsem se s klukama zúčastnila dvou mezinárodních výstav v Brně. Společnost nám dělali Lída s Quidem a Péťa s Lexinkou. Po shlédnutí konkurence v Nerově třídě jsem neočekávala nic velkého, o to více mě tedy překvapil výsledek :)

CACIB Brno - sobota - rozh. Fr. Korda

Akiro Nero Dolanská tlapka - CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS, Crufts qual. 2017

Art od Stříbrných rud - V1

Handling:

Quido Crazy Aknel Top - mladých - V2/5

Bagheera Velvet Diamond - mezitřída - CAC

Denny ze Starého Brázdima - pracovní - r.CAC

Darsy ze Starého Brázdima - mezitřída - r.CAC

Rowena Black Brianta - pracovní - CAC

CACIB Brno - neděle - rozh. L. Voláriková (SK)

Akiro Nero Dolanská tlapka - r.CAC

Art od Stříbrných rud - V1

Handling:

Quido Crazy Aknel Top - mladých - V/7

 

Malá Lexinka získala oba dva dny ve štěňatech VN1 a předváděla se skoro jako profesionálka :) Mám z úspěchu mých psů i těch svěřených obrovskou radost a moc děkuji rozhodčím za jejich hodnocení.

 

1/2

Po delší době aktualizace.

 • Každých 14dní se s Nerem snažíme jezdit na tréninky WT. Zatím se daří a doufám, že jsou pravidelné tréninky znát :)
 • Když nám to vyjde termínově, jezdíme s klukama na agility do Prahy, zatím se celkem dařilo zavítat alespoň 1x do měsíce do haly. Je to pro nás všechny super odreagování, kluci to doslova milují.
 • Výjimečně jsem udělala i něco pro sebe a zúčastnila jsem se kurzu Dornovy metody pro zvířata. Jako pokusné králíky budu zatím používat kluky a snad jim to pomůže zachovávat správnou funkci pohybového aparátu, což při jejich vytížení je třeba :)
 • Udělali jsme si po dvou letech "výlet" k p. doktorce Lenské na vyšetření očí a s radostí musím sdělit, že oba mají očka zdravá a Artík jakožto veterán dostal dokonce pochvalu :)
 • Na konci měsíce ledna jsme se sešli s přáteli ve Velvarech, potrénovali na výstavu, někteří si zkusili aport bažanta a šikovná kamarádka Katka nám udělala krásné fotečky.
 • Včera jsme s Nerem vyrazili za kamarádkou Lídou, kde jsme strávili dopoledne, ostříhali Quida, dali si skvělý oběd a pak přejeli o kousek dál na kurz vystavování, kterého se účastnila i mezinárodní rozhodčí a my se tak dozvěděli nové zajímavé informace :)

 

3/1/2016

Konec roku 2015 se nesl ve znamení procházek s přátely, agility a retrívří akce :)

 • 13/12 - po dlouhé době jsme byli s klukama na agility. Musím říct, že oba mají zřejmě srdce a duši agiliťáků, protože i po velkých pauzách jsou schopní podávat skvělé výkony, jak kdyby trénovali pravidelně :) V lednu nás čekají další dva tréninky a já věřím, že si to všichni tři užijeme, jejich radost z parkuru je totiž nakažlivá :)
 • 19/12 jsme byli na prochajdě s nejen flatími přáteli. Sešlo se nás spoustu, pokud si správně vzpomínám, tak přes dvacet psíků určitě. Ještě jednou tu děkuji organizátorce, v tom předvánočním presu to bylo skvělé uvolnění :)
 • 27/12 Milovice. Tam se konala velká akce od Výcviku retrieverů. Přihlásila jsem oba kluky a oba tři jsme si to moc užili :) Bylo přes 80 psíků rozdělených do pěti skupin na 4 disciplínách. Náš tým čítající 15 retrívrů - 7 FCR, 7 LR a jednoho GR nakonec skončil na krásném druhém místě, všichni byli moc šikovní a byla paráda sledovat pracovat i opravdové veterány (12 a 11 let!). Snad nás ještě na nějakou akci pozvou, věřím, že si to užijeme přinejmenším stejně :)

  11/12

  Minulý pátek jsme se s Nerem, Artem, Janou a Carmen vypravili do polského Wlabrzychu na národní výstavu psů. Cesta utekla rychle, posuzování také a tak jsme ve tři hodiny už vyráželi zase zpět domů :) A výsledek?

  NVP Walbrzych

  Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CWC => šampion PL


2/12

Rychloshrnutí toho co se stalo :)

16/11

Nějak se mi nechce aktualizovat, tak alespoň krátké shrnutí toho, co se od října dělo :)

A co nás čeká dál? To najdete v Kalendáři akcí, nejbližší akci kterou podnikneme bude ovšem zítřejší procházka s Lenkou a Amálkou a návštěva veterináře, oba kluci mají totiž zánět v uších, nechápu, že musí strkat hlavy prostě všude :D

 

5/10

Tento víkend jsme s Nerem strávili skoro celý v autě :D Zatímco Artík byl v nejlepších rukou kamarádky Verči a jejích dvou psích parťáků, my s Nerem v sobotu brzy ráno vyrazili směr Rožnov pod Radhoštěm. Cesta utíkala rychle a na místo jsme dorazili v krásném čase. V Rožnově jsme přesedli do auta k Janě, Kamče a jejich Amy a společně se vydali za hranice, do Polska. Čekala nás národní výstava loveckých psů v Rybniku. Celkem bylo přihlášeno 6 flatů a k našemu "štěstí" jsme v Nerově třídě byli dva. Konkurenta nám dělala Katka s Neem :) Po nástupu naší třídy a určení známek nastalo dlouhé rozhodování, panu rozhodčímu nejvíce asi vadila výška našich psů a dále nám vysvětlil, že má rozhodování velmi těžké, protože u každého se mu líbí a nelíbí něco jiného. Nakonec první místo získal Neo :) Holkám s Amynkou se zadařilo, Amy se stala vítězkou třídy pracovní a následně získala i nejlepší fenu v plemeni. Zatímco jsme čekali na závěrečné soutěže, prošli jsme si krásný areál. V soutěžích se holkám bohužel nezadařilo. Pak už následovala cesta zpět do Rožnova. Pro mě tím ale nekončila, s Nerem jsme se přesunuli do našeho auta a zamířili do Kroměříže, kde jsme měli domluvené ubytování.

V neděli ráno jsme v Kroměříži naložili Hanku s Atticem a Janu s Rowe a už jsme si to zase fičeli do Polska. Tentokrát bylo přihlášených 7 flatů, přibyl vlastně jen Attik :) Posuzování odsýpalo hodně rychle, skoro jsme se na místě ani neohřáli a už jsme šli s Nerem do kruhu. Konkurence stejná jako předchozí den. Paní rozhodčí si nás nechala proběhnout a... já měla pocit, že jsme opět skončili druzí, ale jaké bylo mé překvapení, když jsme dostali medaili, byli jsme první a Nero tak splnil další krok na cestě k šampionovi PL. S Atticem jsme také vyběhali první místo, v klání o národního vítěze už se nezadařilo ani jednomu z nás, ale to nevadilo :) S Rowenkou jsme si doběhli také pro první místo a ani ona už dále nepokročila.

Cesta zpět domů utekla relativně rychle a bezproblémově, vzhledem k tomu, jak to na našich silnicích nyní vypadá :)

2x CAC Rybnik
Sobota (j: A.Kazmierski)
AKIRO NERO DOLANSKÁ TLAPKA - V2
Neděle (j: K.Opara)
AKIRO NERO DOLANSKÁ TLAPKA - V1, CWC

 

28/9

Hm, jsem "trošku" pozadu s aktualizací, takže tady to je :)

 

22/8

Skvěle strávený den ve společnosti přátel na klubové výstavě v Třeboni. 

Akiro Nero Dolanská tlapka - V2, r.CAC

Art od Stříbrných rud - V1

handling:

Bagheera Velvet Diamond - V1, CAJC, BOJ, BIS junior => junioršampion CZ

New Superstar Bohemia Luxyvett - VD4

Antoinette Tulip Rock on Fire - V1, CAC, Vítěz Třeboně, BOS

 

19/8

Pomalu se nám plní plán akcí na druhou polovinu roku... Nero je konečně přihlášený na vodní zkoušky, oba kluci se zúčastní dvou závodů v kategorii OB-Z a ještě navíc uvažujeme o nějakých neofiko agility závodech :) No, bude to nabité. 

Tuto sobotu jedeme na klubovou výstavu do Třeboně, nic moc od toho neočekávám, z Nera je flat naháč a Artíke je... Artík :)

Také jsme dostali skvělou zprávu od kamarádky Petry - Gaia má potvrzenou březost, na sonu bylo vidět pět flatích miminek, kdo byste chtěl mít doma toto úžasné plemeno, neváhejte Petru kontaktovat - viz. úvodní stránka :)

 

17/8

Den před odjezdem na tábor jsem vyrazila s kamarádkou a její ausičkou do Kralup, kde se konaly OB zkoušky. Kromě toho, že jsem jela fandit, podpořit a držet palce, tak také jsem "nasávala" atmosféru, protože nás v září s klukama čekají naše první závody :) Oriannka s Nikol opět ukázaly že umí, předvedly perfektní práci a zaslouženě nasbírali nejvíce bodů a dokončili zkoušku se známkou Výborně :)

 

V neděli jsem dobalovala a odjížděli jsme na tábor OB a agi. Nero se věnoval oběma činnostem, Art letos poprvé jen obedience. Oba klui byli moc šikovní, neuvěřitelně se za ten týden zvedli, hlavně v poslušnosti, Nero překvapil v agility, které jsme nedělali snad od října loňského roku a nikdo by to do něj neřekl :) Je to zvláštní, ale oba kluci jakoby měli agi v krvi a vždycky jim šlo. Ve středu nás čekaly OB závody nanečisto. Art zvládl všechny disciplíny moc pěkně, Nero zaváhal jen u tří, přičemž jednu jsme nedělali hodně dlouho a celkově jsem byla s výkonem obou moc spokojená. V sobotu pro změnu byly agility závody, Nero běžel v pokročilých a dle mě předvedl moc pěkný výkon, ani jedou neshodil, měl krásné stahovačky a dokonce i sám běžel rovinku, což bylo ten týden poprvé :D Art běžel v kategorii závodníků na snížených skočkách. Poprvé měl v parkuru i slalom a vše dal moc krásně a dokonce když já se ztratila, nezaváhal, jako vždy mě podržel a dal vše naprosto perfektně. Je to můj šikulín :) V neděli byly ještě táborové závody, kde pro změnu "bojují" páníčci. Závod jsem běžela s Artíkem a Nera vypůjčila kamarádce (není takový závislák jak Artík), jejíž pes nemohl běžet ze zdravotních důvodů. Ač Nero Kačce trošku zavařil, když ukradl balonek a nechtěl jí ho dát, skončili, mám za to že na 6.místě z 13 týmů a to je krásný výsledek! S Artíkem se nám celkem dařilo, také ukradl balonek, ale byl tak hodný, že mě s ním nezlobil, ale hezky mi ho dal :D Skončili jsme spolu na krásném druhém místě :)

Pak už následovalo jen balení a cesta domů. Už teď se neuvěřitelně těším na další ročník! A moc díky Evče a Aničce za všechno :)

 

28/7

Dovolená Jeseníky

Uplynulých 10 dní jsme strávili v Jeseníkách, v krásné obci Ramzová. Užívali jsme si nádherné přírody a obešli spoustu zajímavých míst v bližším i vzdálenějším okolí. Kluci byli moc šikovní, chodili v postrojích a těch 110km ušli s přehledem. Velkou radost mám z Arta, ač v dubnu oslavil již osmé narozeniny a řadí se tak k veteránům, člověk by mu tento věk vůbec nehádal :)

Fotky s popisem tras a vzdáleností jsou v albu na RAJČETI

 

Aktualizace v tréninkovém deníku :) (viz. menu)

 

25/7

Dneska mi přišla skvělá zprávička. Artíkův syn Alex se zúčastnil krajské výstavy a rozhodně se na ní neztratil :)

Alex Dolanská tlapka - V1, VT, Krajský vítěz, BIG II.

Moc děkuji Pétě a Lence za péči a vystavení!

 

20/7

Přidány nové fotky na RAJČE - články dodám později :)

Aktualizace ve štěňatech

 

7/7

Po delší době aktualizace.

28/6

Zúčastnila jsem se s Nerem nácviků na PZ a SZVP. V něčem překvapil opravdu hodně moc, na některých věcech je třeba pracovat - ale to se není co divit, skoo teď netrénujeme. Když to shrnu, byla jsem spokojená a snad konečně začneme pořádně pracovat, však už také máme na čase :)

1/7

První červencový den jsem vyrazila - tentokrát bez kluků - na seminář s Františkem Šustou. Bylo zajímavé sledovat řešení různých problémů, které měli trénující a získala jsem tak i spoustu tipů co dělat :) Pokud se bude nějaký seminář opět konat, ráda vyrazím :)

2.-5/7

S klukama jsme se na pár dní přestěhovali do domu kamarádky, kde jsme hlídali její holčičí smečku. V pátek jsme jeli do Slaného, kam přijel i Nerův brácha Alex a Petra s Gaiou - bude totiž Alexe hlídat po dobu dovolené. U nás bohužel zůstat nemůže, jedeme ve stejném termínu. Zároveň jsme se domluvili, že Péťa vezme Alexe na výstavu, která se koná nedaleko od nás. V sobotu jsme - tentokrát jen s Petrou - hned po ránu zajeli do pískovny, kde jsme strávili dvě hodinky koupačkou, pejsci byli nadšení. Odešli jsme, když se objevili lidé a začalo být horko. 

 

Fotky jsou k naleznutí ZDE

 


26/6

Doplnění informací z předchozích dní... :)

13/6

Jela jsem, tentokrát bez kluků, na krajskou výstavu do Rokycan. Měla jsem vystavovat Pirátka a Blackie. Rozhodčím byl pan Adlt, což byl jeden z důvodů proč jsem nehlásila svoje černochy a opět jsem si potvrdila, že na tohoto rozhodčího NE.

Ebony Pirate Bohemian Ariston - V1

Blackie od Turoveckých rybníků - VD2

15/6

Po delší době jsme s Neronkem měli OB trénink, musím ho pochválit, byl to šikula. Měli bychom teď přes prázdniny pořádně zabrat, protože v září nás čekají konečně OB zkoušky/závody :)

19.-22/6

2xCACIB Bled

Akiro Nero Dolanská tlapka - VD, V1,CAC

Nerelius Drunk On Love - VD2, V2,r.CAC

Rowena Black Brianta - 2xV1,CAC, r.CACIB => Karawanken winner

 

Foto ZDE

 

6/6

V pondělí 1/6 jsme byli s klukama a Verčou s jejíma klukama na "menší" prochajdě :) Nakonec jsme změřili, že těch klimetrů bylo 11 :D Fotky z prochajdy ZDE.

 

Dnes jsme také vyrazili na procházku, tentokrát do Brd. Sešlo se celkem 13 flatíků a jeden zlaťáček. Prochajdu jsme si krásně užili a zakončili jí skvělou žranicí u "Azíkových" na zahradě. Moc díky ještě jednou! Foto ZDE :)

 

 

1/6

Aktualizace trošku vázne, ale během dneška by snad mělo být opět vše aktuální :)

Upraveny PLÁNOVANÉ VRHY, VOLNÁ ŠTĚŇÁTKA a CHOVATELSKÉ STANICE.

 

16/5

Oblastní výstava loveckých psů Červený hrádek, F. Šimek

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, VT, OV, Nejlepší jedinec plemene

Art od Stříbrných rud - V1, VT, BIS veterán

 

20/5

Zdravotní vyšetření - Art

Krevní obraz - vše OK, játra mírně vyšší hodnota (má být do 1,5 má 2,2) jinak OK, ledviny OK, slinivka OK, moč OK, štítná žláza - před rokem hodnota Th8, nyní 15 z 20 :) Takže jsem spokojená, že mám doma zdravého dědouška :D

 

23/5

MVP Litoměřice, H. Klemann (DE)

Art od Stříbrných rud - V1, BOV

Handling:

Nerelius Some Kind of Miracle - VD

Nerelius Drunk On Love - V2, r.CAC

Fantastic Barbara Dark Angel od Teplic - VD2

 

24/5

OB trénink

S klukama jsme po delší době byli na OB tréninku, oba byli moc šikovní, opět jsme dostali spoustu tipů co a jak dál a všechno prostě visí na nešikovné paničce, no :D

 

30/5

KVR Konopiště

Akiro Nero Dolanská tlapka - VD

Art od Stříbrných rud - V2

Handling:

Honey Buddy Dark Angel od Teplic - VN1

Nerelius Some Kind of Miracle - V2

Nerelius Drunk On Love - V3

Rowena Black Brianta - V2, r.CAC

Gaia Oasis of Peace - VD

Brain Black Brilliance - BIS veterán

 

Včera, v neděli, jsme byli na skvělé prochajdě s Petrou a Gajdou a Lenkou s Barneym. Pejsani se vyblbli ve vodě, pak jsme si dali dobré jídlo a strávili tak krásné odpoledne. Holky díky :)

 

Fotky z akcí se pokusím doplnit na naše album na rajčeti, snad najdu všechny fotky :D

 

11/5

O sváteční pátek jsme s klukama strávili na Slapech, kde se konal sraz Artových a Angiiných dětiček. Celkem (i s Nerem), se zúčastnilo 6 potomků, což je krásný počet :) Všichni kluci jsou skvělí, typičtí flatíci milující lidi, vodu a aportíky s bezvadnými a sympatickými páníčky. Moc děkuji za krásně strávený den a těším se třeba zase někdy na setkání!

FOTO ZE SRAZU ZDE

 

V sobotu ráno jsme opět cestovali, tentokrát do Humpolce na klubovou a speciální výstavu, pořádanou KCHLS.

 

9/5 KVR, rozhodčí: Karlo Bala (SRB)

A-team Angel od Kytínské studánky - VN1

Bagheera Velvet Diamond - V1, CAJC, KVM

Akiro Nero Dolanská tlapka - V4

Ebony Pirate Bohemian Ariston - V3

Art od Stříbrných rud - V1

Darsy ze Starého Brázdima - V

Abigail Tulip Rock on Fire - V1, CAC

 

10/5 SVR, rozhodčí: Marianne Gyárfás (HU)

Bagheera Velvet Diamond - V1, CAJC, VSV mladých

Akiro Nero Dolanská tlapka - V2, r.CAC

Art od Stříbrných rud - V1 => veteranCH CZ

Rowena Black Brianta - V1, CAC, BIS pracovní

 

2/5

Včera, na prvního máje se Neronek vydal s Petrou a Martinou na Slovensko, kde se konal klubová výstava SRK. Posuzoval rozhodčí z Norska, chovatel flatů, majitel CHS Flat Garden, jejichž psi se mi velmi líbí. Na místě ho pak vystavovala Kamča. Všem, kteří mi o Neronka pečovali moc děkuji :)

 

KVR Kamenný mlýn (SK)

jCh SK Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CAC

 

Dneska se konala v Praze mezinárodní výstava, vystavovala jsem tam fenečku v mezitřídě, naší kamarádku Amálku :)

 

MVP Praha

Amelia Rose Loyal Soul - V2, r.CAC

 

27/4

Tuto sobotu se konala v Českých Budějovicích mezinárodní výstava. Tentokrát se jel vystavovat jen Artík, Nero si užíval s novým kamarádek Quidem a jeho páníčky :)

MVP České Budějovice

jCH DualCH Art od Stříbrných rud - V1, BOV, BIS veterán

A-team Angel od Kytínské studánky - VN2

Bagheera Velvet Diamond - V4

A-team Penny od Kytínské studánky - N3

Rowena Black Brianta - V1, CAC

Alfa Cassidy Bohemian Queen Daisy - V2, r.CAC

 

21/4

Po delší době opět aktuálka. Moc se toho neděje, trénujeme OB, trénujeme s přáteli aporty, jezdíme na výlety, chodíme na procházky. Největší událostí bylo aktuálně asi to, že ART OSLAVIL SVÉ 8.NAROZENINY!!! Brouček můj. Nyní je to již veterán...a tuto sobotu bude mít premiéru ve veteránské třídě :D

 

31/3

Je tu konec měsíce a my za sebou máme dvoje WT. Musím říct, že Nero pracoval pěkně, jsem celkem spokojená, disciplíny, na kterých jsme ztratili nejvíce bodů nebyly o tom, že by to Nero neuměl ale o tom, že je prostě ještě mladý tydýtek. Někdy i překvapil, když disciplínu vystřihl vážně skvěle.

WT Milovice

Třída E, 54/80b, 5.místo

WT Chrášťany

Třída E, 60/80b, 5.místo

 

12/3

Konečně jsem se opět dokopala k aktualizaci :) A co se u nás děje. Když to jde, jezdíme s Nerem na OB do Kladna, musím prckoně pochválit, je to šikula :) Jednou měsíčně jezdíme na WT tréninky. Chodíme na prochajdy s přáteli. Teď jsme měli 14dní od všeho volno, měla jsem zablokovná záda a tak jsem byla ráda, že jsem. Uplynulý víkend jsme cestovali s Nerem do Polska na výstavu, v této zemi to byla naše premiéra a dopadla...skvěle! :)

Další víend nás čekají WT a já doufám, že se nám podaří alespoň dokončit :D

 

CACIB Zielona Góra

Akiro Nero Dolanská tlapka - CWC

Nerelius Drunk On Love - CWC, r.CACIB

Diamond Dazzle Dark Angel od Teplic - V1

 

14/2

Páni, už uteklo dalších 10 dní :) Mezitím jsem byla na výstavě v Brně, s Nerem jsme byli poprvé na OB tréninku na Kladně, přišly výsledky na barvu z Genomie, už tedy zbývá jen to DNA vyšetření. Když už to má Nero za sebou, je na řadě opět Art :D U toho je v plánu vyšetření očí, sleziny a opět štítná žláza :) Máme už přihlášené Budějice a Litoměřice, WT v Milovicích a Rakovníku :) Pomáhám nyní s výcvikem kamarádce s flatem, který se shodou okolností jmenuje také Nero, plánuji nějaké menší výcvikové setkání, dneska jsem objevila super plac. Také jsme byli na fotoprochajdě s Nikčou, takže máme zase krásné nové fotky. Pořád je co dělat :)

8/2

CACIB Brno

Bagheera Velvet Diamond - mladých - V2/4

 

Nero test - barva - Genomia

BBEE (černý bez hnědé a žluté vlohy)

 

4/2

Nic moc se u nás neděje :) Pár tréninků, procházek, taková normálka :D Jediná důležitá věc proběhla 30.1., kdy jsme já s Nerem a Dana s Pirátkem, vyrazili do Budějic na RTG. Nebudu se rozepisovat co všechno se dělo, nedělo. Kluci přečkali narkózu skvěle, doktor nám ukázal hned jejich snímky a sdělil nám, co si o nich myslí (jen to nej), nechala jsem ještě odebrat krev na testy do Genomie a jelo se domů čekat na výsledky.

Obálku s výsledky jsme dostali včera...

AKIRO NERO DOLANSKÁ TLAPKA - HD A, ED 0/0, LP 0/0, OCD negativní

Radost byla obrovská, jen to nebylo s kým zapít :) Zároveň ještě tady moc gratuluji Daně s Pirátkem, také dostali zprávy nejlepší. Tímto oba kluci splnili podmínky pro uchovnění :)

 

 

8/1

Po strašně dlouhé době aktualizace :) Zúčastnili jsme se několika procházek s přáteli, s Nerem výcviku poslušnosti u Roudnice, samozřejmě oslavili Vánoce a Nový rok a minulý víkend jsme s klukama s Peťou s Gaiou byli v Brně na výstavě. Nero se poprvé vystavoval ve skorodospělé třídě a ostudu rozhodně neudělal :) Artík byl opět na čumendu, ale jeho veteránská výstavní premiéra už se také blíží mílovými kroky :)

 

NVP Brno

Akiro Nero Dolanská tlapka - V2, r.CAC/4

Handling:

Amazing Buddy Velvet Diamond - V1, CAC

Brain Black Brilliance - V1, BOV

Gaia Oasis of Peace - V3

Flamboyant Fleur Oasis of Peace - V2, r.CAC


2/12

Poslední dobou se nám lepí smůla na paty. Jednoho agitréninku jsme se nemohli zúčastnit pro mou nemoc, druhého kvůli úrazu. No, snad už máme vybráno :(

24.11. byl Nerovi oficiálně uznán titul junioršampion SK :)

30.11. jsme se s klukama a ještě pár účastníky prošli Ovocnou stezkou, bylo to moc příjemné a milé setkání :) Foto ZDE.

Art, Nero, Gaia, Denny, Timmy

 

13/11

Po delší době aktualizace. Zúčastnila jsem se několika výstav, kam jsem jela bez kluků, jen vystavovat. Ještě jednou tady moc děkuji všem, kteří se o černoty postarali, když jsem nebyla doma :)

NVP Brno (při Eurodogshow)

All The Time Jump Velvet Diamond - mezitřída - V2, r.CAC

Rowena Black Brianta - mladých - V1, CAJC

EDS Brno

Rowena Black Brianta - mladých - V3/9

CACIB Praha

Rowena Black Brianta - mladých - V1, CAJC, BOJ -> jCh CZ

Brownie Baxy z Andělského vrchu - otevřená - V3/11

CACIB Praha

Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - otevřená - V3

 

Tento víkend jsem se pak s Nerem účastnila našich prvních WT v Kostelních Střímelicích. Doma Nero pracuje pěkně, chtěla jsem ho tedy "otestovat" v cizích terénech a při stresu. Musím říct, že pracoval někde nad mé očekávání, bylo ale vidět, že to přeci jen je mladý flat a pořád pěkně střelený :D Nakonec jsme vypadli na poslední disciplíně, kdy se nechal zahltit okolními pachy a raději než dummy si šel čuchat zvěř. Budu muset najít na nácviky nějaké dobře zazvěřené terény :)

WT Kostelní Střímelice - třída E

Akiro Nero Dolanská tlapka - neuspěl - 5/20/0/15/17

popis disciplín:
1 - dlouhý marking na louce do kopce (Rytíř)
2 - marking z louky do roští na kraji lesa (Rytíř)
3 - chůze u nohy, klid před aportem, poslušnost (Černá)
4 - marking na louce (Černá)
5 - drive a dohledávka v roští v úhlu 180° (Černá)

 

20/10

Tento víkend - díky Nikol - klukům do alb přibyly nové fotky :) Tímto jí ještě jednou moc děkuji, jako vždy jsou prostě nejúžasnější <3 

Klikem na foto se dostanete do alba

 

14/10

KrV Litoměřice

Akiro Nero Dolanská tlapka - mladých - V1, VT

Handling:

Diamond Dazzle Dark Angel od Teplic - otevřená - V1, VT, KrV

Touto výstavou jsme uźavřeli letošní sezonu :)

 

6/10

Po delší době aktualizace. S klukama jsme se zúčastnili klubové výstavy v Oslavanech, kde posuzovala rozhodčí ze země původu a kde tentokrát zabodoval spíše Artík. Neronek si vyběhal své první VD :) A měla jsem tu čest zaběhat si v kruhu s jeho sestřičkou Miuškou. Víkend na to se měl Art účastnit našich prvních OB závodů, které jsme nakonec ze zdravotních důvodů vynechali. Den na to jsme jeli do Plzně s Nerem a Gaiou na oblastní výstavu - získali další VD :D Mimo jiné jsme se tam viděli i s Jitkou a Angie a Prdloušek si s maminkou pěkně pohrál :) Protože měl Nero z Lučence našlápnuto na junioršampiona SK, rozhodla jsem se na poslední chvíli přihlásit ještě jeden den Bratislavy. A jak to dopadlo, viz. níže :)

21/9

KVR Oslavany RK-CZ

Akiro Nero Dolanská tlapka - VD

Art od Stříbrných rud (čestná) - V2

Arinka Dolanská tlapka - V

Handling:

Bagheera Velvet Diamond - VN3

Brain Black Brilliance - V2

Gaia Oasis of Peace - V

 

28/9

OVP Plzeň

Akiro Nero Dolanská tlapka - VD

Angie od Turoveckých rybníků - V2

 

4/10

CACIB Bratislava

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CAJC - junioršampion SK

 

17/9

13/9

CAC Lučenec (SK)

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CAJC

 

14/9

CACIB Lučenec (SK)

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CAJC

 

14/9

KrV Louny

Art od Stříbrných rud - V1, VT, KrV

 

9/9

Nero i Artík pokračují ve výstavní spanilé jízdě :) Zúčastnili jsme se dvou výstav a do konce měsíce nás ještě čeká každý měsíc jedna. Nera navíc tento víkend dvoudenní na Slovensku, kam pojede "sám" a bude ho vystavovat kamarádka. Arta jsem také přihlásila na první obedience závody koncem měsíce v Plzni. To jsem na to zvědavá, nervózní jsem už teď :)

30/8

MVP Mladá Boleslav

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CAJC

Art od Stříbrných rud - V2, r.CAC

7/9

KrV Džbán

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1,, VT

Art od Stříbrných rud - V1, VT, KrV, BIG II.

 

26/8

Další dovolenkový týden za námi. Než ale napíšu co jsme dělali a kde jsme byli, "musím" dodat výsledky z krajské výstavě na Kladně :)

Kladenskou výstavu jsme si užili s našimi přáteli - Lenkou a Amálkou a Kájou s Jumpem a rodinou. Vystavovala jsem všechny naše pejsky, takže bylo veselo. Rozhodčím byl p.Němec. Výsledky:

Akiro Nero Dolanská tlapka - mladých - V1, VT

Art od Střbrných rud - vítězů - V1, VT, KrV

handling:

All The Time Jump Velvet Diamond - mezitřída - V1, VT

Amelia Rose Loyal Soul - mladých - V1, VT

Na závěrečné soutěže jsme nečekali, protože jsme skončili hodně brzy a 4 hodiny jsou dlouhá doba. Místo toho jsme se raději šli projít :)

Jak už jsem psala výše, další týden jsme strávili na táboře. Stejně jako loňský rok jsme se vydali do Letohradu na Easy camp pod vedení naší trenérky Evči. Trénovali jsme obedience a agility. Kluci byli šikovní, dostala jsem pár nových tipů na tréninky, hlavně v poslušnosti a užili jsme si spoustu legrace. Nero a pár dalších psů se v průběhu tábora nakazili nějakou virózou. Báli jsme se psincáku, ale protože kašel nedostala ani půlka psů a jak nám řekl veterinář, kdyby to byl psincák tak už to mají všichni...takže to byla ještě ta lepší možnost. Teď už je kluk naštěstí OK. Akorát jsme omezili agility a věnovali se ke konci týdne spíše jen poslušnosti. Poslední den nás čekalo pár táborových soutěží. Nejprve to byl agility parkur, kde jsme si losovali cizího psa a po parkuru ho vedli beze slov. No, já si vylosovala Neronka :D A Artík šel s moc šikovnou Martinkou. Skončili spolu druzí, my s Nerem třetí. Další byla klikací soutěž, ale místo pejsků jsme klikali lidem. Každý člověk si podle čísla vylosoval svého "psa" a šlo se na to. V této soutěži jsme se s parťákem umístili též na 3.místo, já byla v roli klikače :D Poslední a hlavní soutěží byla překážková dráha. Nejprve jsme odložili psa, natáhli si "kalhoty" (igelitová taška se dvěma otvory na nohy...tašku jsme museli mít u kotníků), do ruky jsme popadli lžíci s balonkem a konečně se vydali na trať. Spolu s pejsky - zvědavými, co to člověk nese na lžíci, jsme se vydali mezi škočkami šoulavým krokem kupředu. Za poslední překážkou jsme shodili kalhoty i lžíci s balonkem, poslali pejska do tunelu, podlezli překážky a dostali se k brance, do které jsme měli nastrkat míček za pomoci koštěte, zatímco byl pes odložený. Pak jsme přeběhli půlku fotbalového hřiště, oběhli maketu a vraceli se přes celé hřiště zpět na začátek, kde jsme nafukovali balonek. Věřte mi, po tom běhu to nebyla žádná sranda :) S Artem jsme sice měli celkem dobrý čas, ale díky trestným bodům to nakonec úplně nedopadlo :D Pak proběhlo závěrečné hodnocení a vyhlášení výsledků, udělalo se společné foto a frnk domů. 

Tuto sobotu nás čeká další výstava, tentokrát mezinárodní, tak držte palečky ;)

 

4/8

Přiznávám se, jsem líná aktualizovat :) To ovšem neznamená, že se u nás nic neděje, naopak! Na začátku července jsem s kluky strávila krásné dva týdny dovolené. Nejprve na flatsrazu (a už se těšíme na příští rok) a následně na rodinné dovolené na Vysočině v Řásné. Za ten týden jsme nachodili přes 100km a zamilovali si tamější krajinu.

Víkend na to jsem se jela podívat na výstavu do Mladé Boleslavi a kluci zatím šli na výšlap s Petrou a Gaiou. Myslím, že jsme si užili všichni. Další víkend jsme strávili doma dá se říct socializací, protože jsme měli na celý víkend návštěvu a kluci si náležitě užívali pozornost.

Tuto neděli jsme vyrazili společně s Péťou a Gajdou na Konopiště na oblastní výstavu retrívrů od RK CZ. Vystavoval se jen Nero a ve třídě mladých si vyběhal V1, VT a paní rozhodčí Frnčové se moc líbil :) S Gaiunkou jsme si ve velkém vedru doběhly pro V1, VT a Oblastního vítěze. Počkali jsme ještě na závěrečky, kde to "vyžrali" goldíci a ač jsme plánovali zajít se mrknout na zámek, vedro nás a hlavně psiska udolalo a nakonec jsme jeli rovnou domů. 


24/6

Minulý týden jsme se s klukama zúčastnili agiintenzivky u naší Evči v Lubníku. Musím kluky pochválit, byli moc šikovní, zvláště Nero, který je lepší a lepší :) Pocičili jsme i něco málo z obedience, mám tak další motivaci jak co učit a vylepšit :)

Uplynulý víkend mě čekala s Artem návštěva veterináře, Artík dostal prášky na štítku, byl zvážen (34,8kg), pomazlen, rozmazlen piškotky a bylo mu dovoleno dát panu veterináři hudlana :D Já jsem se jela podívat na Dogíškova štěňátka do Roztok, jsou všechna moc žůžatá a roztomilá :) Pak jsme vyrazili na výstavu stanů, kde pro mě proběhla příprava na srpnový agitábor...koupila jsem si matraci do stanu, nové kolíky a klukům skládací misku na vodu.

V neděli k nám přijelo potrénovat pár lidiček, doufám, že jim to něco dalo a těším se případně na další společné cvíčo :)

Tuto sobotu už nás čeká odjezd k Olomouci na flatsraz! Už se strašně moc těším, to bude určitě paráda! A hned na to nám navazuje rodinná dovolená v Telči :) Snad nám vyjde počasí a přežijeme vše ve zdraví :D

 

9/6

Další náročný víkend za námi, tentokrát náročnější o úmorné vedro. V sobotu jsme s Petrou a Gaiou sedly do auta a vydaly se do Rokycan na krajskou výstavu. Po příjezdu na místo jsme rozložili stanoviště vedle Jitky s Angie a Boníčka a jeho páníčky, snažili se neuškvařit a čekali jsme na začátek. Celkem rychle to uteklo a už byli flatíci, do třídy jsme nastoupili ještě s bráškou Boníkem. Pan rozhodčí měl trošku zvláštní představu o předvedení, ale zvládli jsme to a Neronek dostal V1, vítěze třídy a Boník VD2. Je po tatínkovi, hubená žížalka, bude mu trošku trvat než dospěje, ale pak to stejně jako u Arta bude stát za to :) Jako další šel pejsek v mezitřídě a pak už já s Artíkem. Art se moc hezky předváděl, ale rozhodčímu se nezdály přední nohy (na nic jiného snad ani nekoukal :) ) a tak to bylo V1 bez titulu. Následovaly fenky, v otevřené to byla Chara ze Štěnkovského lesa a Gaia šla do kruhu s paničkou, mám radost, že se mi jí podařilo ukecat :D Gaiuška získala V2 a krásný posudek :) V pracovní byla naše mamka Angie a Cassandra Dark Angel od Teplic. Angie si vyběhala s paničkou V1, VT, v boji o krajského vítěze se sice líbila moc, ale díky předvedení zvítězila Chara.

KrV Rokycany

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, vítěz třídy mladých

Art od Stříbrných rud - V1

Abony Dolanská tlapka - VD2

Angie od Turoveckých rybníků - V1, vítěz třídy pracovní

Gaia Oasis of Peace - V2

 

V neděli jsme jeli s Neronkem, Petrou s Gaiou a naším řidičem Honzou a Rikouškem do Kařezu na nácviky SZVP. S Neronkem jsme nakonec byli přiděleni do skupiny OVVR, pže nenosí zvěř, byla jsem zvědavá, co nám poradí a doporučí k nácviku. Nero pracoval moc krásně, na zkoušce nosu bažanta našel, ale jak jsem čekala nepřinesl...a to byla veškerá naše zkušenost ten den se zvěří. No ale i tak jsme si potrénovali, Nero byl super, moc hezky se soustředil, pracoval a i nosil, troufnu si říct, že z celé skupinky skoro nejlépe :) Po příjezdu domů už bylo jen válendo a večer prochajda k vodě :)

 

2/6

Máme za sebou úžasný, ale náročný, víkend na speciální a klubové výstavě retrívrů RK CZ na Konopišti. Na místo jsme se společně s Petrou a Gaiou a Kačkou s Egonem vydaly už v pátek odpoledne. Za Prahou jsme si postáli v koloně na sjezdu a to samé, ale mnohem horší následovalo u Benešova. V pátek jsme Konopištěm jen projeli, pokračovali jsme dál až do Černíkovic, kde jsme měli pronajatou chaloupku na víkend. Na místě již na nás čekala paní domácí, pžasná paní, které nám při čekání upekla domácí sekanou a prý by udělala i buchtu, ale to už nestíhala. Chaloupka byla snad ještě úžasnéjší než na fotkách, uzavřený dvůr, kde mohli pejskové běhat bez omezení, bylinková zahrádka, sauna, knihovnička, možnost spát "za pecí". No ráj :) Nedlouho po nás přijela Markéta s Rory na ostříhání před výstavou. Po úprvě Rory jsme ještě chvilku poseděli a už tu byl Petr, Markéta a jejich - "naše" Miuška, Neronkovo sestra. S Neroušem se do sebe hned pustili a mydlili se jako správní sourozenci :D Chviličku na to nás opustila Rory a to už přijeli další spolubydlící - Dana, Vláďa, Ondra a Pirát s Buddym. Všichni jsme se ubytovali, zajeli ještě něco málo nakoupit do Benešova a pak už si jen užívali krásného ubytování, opěekli jsme buřtíky, předpili úspěšný víkend, přivítali poslední páteční přicestovlce Irču s Bellis a i v celkem ještě rozumnou hodinu zalezli do postelí.

Sobotní ráno bylo zatažené, trochu jsme se obávali deště a tak jsme vyrazili dříve, abychom stihli vybrat místečko pro stan a ten postavit. Pak už jsme jen čekali, zdravili známé a kamarády a snažili se nebýt moc nervozní :D Měla jsem docela dost pejsků, byla jsem zvědavá, jak to zvládne noha, naštěstí se nakonec držela statečně :D

Akiro Nero dolanská tlapka - mladých - V3/7

Arinka Dolanská tlapka - mladých - V/9

Handling:

CH CZ Nerelius Drunk On Love - vítězů - V4/5

Rowena Black Brianta - dorost - VN1/2, BIS baby

Emanuelle Dark Angel od Teplic - mladých - V/9

Diamond Coral Dark Angel od Teplic - mezitřída - V4/4

Gaia Oasis of Peace - otevřená - V2, r.CAC/3

Ještě jsme zkoukli kdo vyhraje flatíky, sbalili se a jeli odpočívat zpět na chaloupku, tentokrát už ve větším počtu. Přidala jsem k nám ještě Jana a Kamila s Amy a chesapeakem Princem a Ivča s Alešem s Arkinem a Teddym. Já se pak ještě vracela na závěrečné soutěže, kde se nám s Rowenkou zadařilo a vyběhali jsme nejkrásnějšího dorostence soboty :) Zbytek dne už jsme jen oslavovali, radovali se a užívali si pejsků, skvělé společnosti a slunečného dne.

V neděli jsme sbalili věci, poklidili v chaloupce a vyrazili opět na Konopiště. Posuzování rychle odsejpalo, milý a vtipný rozhodčí jen dokresloval skvělou atmosféru.

Akiro Nero Dolanská tlapka - mladých - V3/6

Arinka Dolanská tlapka - maldých - VD/7

Handling:

Rowena Black Brianta - dorost - VN1/2

Diamond Coral Dark Angel od Teplic - mezitřída -  V/5

Gaia Oasis of Peace - otevřená - V3/5

Opět jsme si počkali na "BOBíka" a jelo se tentokrát už domů. Chci moc poděkovat všem, kteří mi pomáhali za kruhem, bez vás bych to nedala :-* Zároveň chci pogratulovat ostatním účastníkům našeho zájezdu k výsledkům a doufám, že za rok se na Konopišti sejdeme zase :)

 

25/5

Nějak jsem zapomněla aktualizovat webík...takže co se u nás děje :) Rozhodla jsem se pokusit Nera připravit na OVVR a tak jsme dvě neděle po sobě byli potrénit. Musím říct, že mi ty tréninky moc naděje nedodaly, Nerouš pořád blbnul jak malý Jarda. A při tom doma to umí tak hezky!

17.5. v sobotu jsme jeli do Zahrádek, kde jsme si dali menší prochajdu, já bohužel pořád nemůžu nožku moc zatěžovat, takže to bylo opravdu jen krátké, ale moc příjemné a ve skvělé společnosti :)

Tuto sobotu jsem jela bez kluků na výstavu do Litoměřic. Odvoz a strašně moc milou společnost mi dělala Alena s rodinou a jejich Barborkou, kterou jsem předváděla. A výsledek?

Fantastic Barbara Dark Angel od Teplic - tř. mladých - V2/5

 

Dnešní den jsme prubli ty "veverky". Nero pracoval nad očekávání, jediné flatění předvedl při disciplíně nos, kdy moc dobře věděl, kde spárky jsou, ale protože se chtěl proběhnou, chvíli lítal okolo a hledal si svoje stopičky. Takže i když má nos perfekto, někde se to projevit muselo a tak nos za 3. Jinak všechny ostatní disiplíny za plný počet, některé i s pochvalou rozhodčí a jako nejmladší pčastník vyběhal nakonec druhé místo!!! Jsem na něj tak hrdá, na miminečko moje <3

Akiro Nero Dolanská tlapka - OVVR Neuměřice - prospěl (222/232b)

 

10/5

Ve čtvrtek jsme se zúčastnili letošních prvních agility závodů. Prvních proto, že doufám že nebudou poslední :D Pro Arta to byly jeho třetí závody, pro Nera to byla premiéra :) Do Pňova jsme se vydali ještě společně s Nikol, Martinem a jejich holkama, závodit ovšem měla jen Lyruška. Na parkur jako první nastupovala štěnda. Nero šel v pořadí třetí a byl ze všeho šíleně vykulený...že náš první běh se podobal dosti značně komedii :D Ale ani tak jsme neskončili poslední, konečný výsledek byl 8.místo z 11 pesoňů. Pak běžela Lyruška s páníkem, byli moc šikovní  nakonec já s Artem v jumpingu a umístili jsme se na 4.místě z 16 přihlášených!!! Další běh už Nero reagoval krásně a bez chybičky jsme si doběhli pro krásné 2.místo!!! Po jumpingu následovalo agility, Artík makal skvěle a bez chybky jsme si tak doběhli pro 3.místo :) Následovala pak pro všechny ještě tuneliáda, ale protože v tu chvíli už jsem byla ráda že chodím - mám nějaký úraz na patě - tak jsem tento běh vzdala. Tady krásně zabojovala Lyruška a s páníkem získali 3.místo!!! Byl to prostě super den :) I když od té doby už nemůžu zrovna moc chodit :D Dnes jsme se měli účastnit dalších závodů, ale právě kvůli mému hendikepu jsme nikam nemohli. Tak jsme lespoň vyrazili za Péťou a Gaiou, psiska se vyblbla u nich na louce a pak jsem přejeli do pískovny za Roudnicí a ještě s Ivčou a Abby a rotvíkem Rockym jsme psiska řádně vykoupali. Zítra Neronka čeká lovvýcvik ve skupince, tak jsem zvědavá, jak mu to půjde :)

 

5/5

A máme za sebou proudloužený/neprodloužený víkend (páč se v pátek ještě muselo do práce, že :) ). Sváteční čtvrtek jsme s klukama jeli do Velvar, kde jsme se setkali ještě s několika flatíkářema a ukazovali si, jak se takový flatík stříhá a vystavuje. Doufám, že to lidem něco dalo :) Odpoledne pak probíhala socializace, protože jsme měli rodinnou oslavu a tak si kluci užívali mazleníčka :)

V sobotu ráno jsem sjela pro Péťu s Gaiou a společně jsme se vydaly do Prahy na výstavu. Byl to děs. Kruh nacpaný hned u stánků, okolo skoro žádné místo...nenadávali jsme jen my, ale i stánkaři. Ale jinak moc pěkné, rozhodčí byl super, strašně milý, s pejsky se pomazlil, obzvlášť když viděl, že jim to prostředí nedělá moc dobře :) Flatíky měl v oku, když vytýkal, tak opravdu to, co flatíkovi "chybí", ráda na něj pojedu znovu, tentokrát třeba už i se svými kluky :D Výsledky:

Psi mladých - Angel of Love Estrella de Oro - VD3/3

Psi mezitřída - Black od Hradu Valdek - VD4/4

Psi otevřená - Falconcliffe Black Bramble - D

Psi šampionů - Nerelius Drunk On Love - V3/4

Feny mezitřída - Alfa Cassidy Bohemian Queen Daisy - V3

Feny otevřená - Gaia Oasis of Peace - VD

Po vystavení jsem zase hodila holky domů a plynule přejela do Kladna na další rodinnou oslavu. A pak už pro kluky a šup šup do Švermova k doktorce Lenské na vyšetření očí.

Art od Stříbrných rud - oči čisté, gonio negativní

Akiro Nero Dolanská tlapka - oči čisté, gonio negativní

V neděli jsme měli jet na agility trénink, ale protože jsem běhala v sobotu v blbých botech, do teď nemůžu pořádně chodit, tak jsme nakonec nejeli :( Samozřejmě to přišlo v době, kdy trénink potřebujeme nejvíce, protože máme přihlášené dva agizávody. No tak uvidím, jak to půjde. Což o to, Artíkovi pauza prospívá, ale s Neronkem potřebuji trénovat - hlavně stahovačky. Trénujeme je sice doma okolo stromů - což mu jde - ale není to ono. Ale i tak se budeme bít a dáme do toho ve čtvrtek i v sobotu vše!!! Pokud budu moct běhat :D

 

28/4

Další nabitý víkend za námi!!! Tentokrát to byl "fakt záhul" už od čtvrtka. To totiž Neronek špatně šlápnul, zařvl kulhal. Vypadal to, že to rozchodil, ale v pátek ráno opět kulhal a tak jsme odpoledne ještě narychlo jeli k tetě Niki, která ho zdornovala - s packou nic nebylo :) Ale taky už nekulhal.

V sobotu jsem naložila kluky do auta, sjela pro Péťu a Gaiu, ve Zdibech vyzvedla Cassí a vyrazila na poslední zastůvku před Budějicemi. V Hloubětíně jsme zajeli k Lidlu a čekali...a čekali na Lenku s Amálkou, která měla hlídat Artíka. Lenka měla 45min zpoždění, ale nevadí, mám ve zvyku jezdit na výstavy brzy, takže žádná velká ztráta :) Nadále už probíhala cesta bez problémů a tak jsme brzy dorazili na výstaviště. Vyvenčili jsme hafany, pak je šoupli zpět do auta, popadli věci a cestou ke kruhu skočili pro papíry. Pak nastala malá komedie na téma, co se stane, když nepřiložíte doklad o zaplacení k přihlášce, kterážto mi zabrala půl hodiny a asi pět dotazů "a co já s tím mám dělat"? No, po tomto boji jsem se nakonec také dostala ke kruhu, aniž bych musela platit znovu výstavní poplatek, pomohla Pétě postavit vzdorující kennelku, doběhli jsme pro psiska a aniž by bylo moc času, šlo se do kruhu. A tady výsledky:

Akiro Nero Dolanská tlapka - mladých - V2/6

Azrael Brown Zeva-srdce - otevřená - V1, CAC

Rowena Black Brianta - dorost - VN1

Alfa Cassidy Bohemian Queen Daisy - mezitřída - V1, CAC/6

Hali Flat z Vlčích luk - otevřená - V/9

Byl to úspěšný den a já moc děkuji všem, co mi svěřili své hafánky :) Pak už nás čekalo jen menší nakupování a následovala stejná cesta se stejnými zastávkami jako ráno.

V neděli jsme si mohli trochu přispat a v půl deváté jsme se vydali na cestu k Plzni, kde se konal coursing trénink. Kupodivu jsem dorazila bez bloudění v pěkném čase a už se šlo běhat. Ve stejné skupince s Neronkem byla i jeho mamka Angie a teta Sany. Byla jsem zvědavá, co na to Nerouš bude říkat, koneckonců to vůbec nezná. No, od první chvíle megazájem a tak nebylo divu, že se za střapcem hnal jako šílený :D Všechny běhy měl moc pěkné a jsem si jistá, že postupně by i pochopil, že si může střapečku nadběhnout... Po první skupince následovala druhá, ve které byl Art. Ten nejevil vůbec zájem , dokud jsem ho nedovedla na start. Pak jsem měla co dělat abych ho udržela :D Zatímco běhal Art, dorazil ještě synátor Boník, který měl běhat ve třetí skupince. Moc ráda jsem ho po takové době viděla, je stejně úžasný, jako zatím všichni ostatní z vrhu. Mají prostě skvělé povahy, jsou přátelští, temperamentní a zatím snad všichni milují práci a kontakt s páníčkem :) Po odběhání jsme vyrazili na menší prochajdičku do lesa a pak jsme s klukama zajeli ještě k Jitce a Martinovi na vynikající oběd, zašli na koupačku k Berounce a pak už jeli domů. Kluci padli za vlast a už jsem o nich po zbytek dne nevěděla...až u jídla se ukázali :D

 

22/4

Skvělý prodloužený víkend!!! V sobotu před polednem jsme vyrazili s Nikol a Lyruškou kousek za Mladou Boleslav, kde se konala intenzivka agility pod vedením Elišky Panáčové. Sešla se fajn parta lidí a my si zkusili zase něco nového...až se nám mozečky vařily :D Bylo totiž plno stahovaček, málo rovinek, tak to byla makačka hlavně pro nás lidi. Kluci byli šikovní, když bylo třeba, hezky táhli dopředu, pro Nera super trénink reagování na mě...prostě záhul, nakonci jsem toho měla dost :D Pak jsem odvezla holky domů, protože jjsem si od Nikči půjčovala auto. Foto z intenzivky ZDE

V neděli k nám přijela Péťa s Gaiou a společně jsme se vydaly do chs Velvet Diamond, kde mají malá flatítka. Užili jsme si krásného počasí, mazlení s pejsky, procházky, miminčátkům jsme nadělali portrétky a postojovky a odpoledne zase zpátky domů. Foto ZDE

Velikonoční pondělí jsem měla jet stříhat dva flatí kluky, ale protože mi už od večera nebylo dobře, nakonec jsem akorát odpolko odvezla Niki autí, a rovnou si nechala zdornovat kluky :)

V neděli také dorazily výsledky Artích testů. Co se týká alergie, tak má slabou reakci na pšenici, sóju a roztoče. Také má sníženou hladinu celkového tyroxinu, což by měly srovnat prášky. Uvidíme jak se domluvíme s vetem, dnes budu volat :)

 

 

17/4

Ač se mi vůbec, ale vůbec nechce, přeci jen je tu aktualizace.O víkendu jsme vyrazili s klukama až k dalekému Lanškrounu, konkrétně do obce Lubník, kde se konala agiintenzivka s naší Evičkou. Kluci oba dny pracovali moc hezky, s Neronkem jsme zamakali hlavně na stahovačkách a vypadá to, že i začal chápat, takže to nechám chvilku uležet a budeme makat dál. Artík opět po pauzičce předvedl moc pěkný výkon, po chvilce rozpaků na houpačce dával v pohodě i tu, slalom a náběhy krásné...no dělá mi radost :) V sobotu jsme trošku potrénili i OB, pořád svádíme největší boj s aportem, ale nevzdávám se :D Po sobotním tréninku jsme se jeli ubytovat, bydleli jsme v pěkném kempíčku u Lanškrounských rybníků a děti naše měli velkou radost - z vody, lesíka, volného běhání :) Je to tam opravdu krásné a kdyby se kluci nechovali jak dva asociálové, co je po letech pustili poprvé ven, možná bych si to i já užila více :D Na večer jsme zavřeli pejsátka do chatky a zajeli zpět do Lubníku do hospůdky na pokec.

V neděli večer mě s Artem čekala návštěva veterináře. Opět se mu totiž objevila vyrážka a tak jsem se konečně rozhoupala a nechala udělat alergotest a po dohodě s vetem i štítnou žlázu, i když tu měl před rokem v pohodě. Uvidíme, zda se něco zjistí, já už bych to celkem brala. Nevědomost je ošklivá věc :)

FOTO z intenzivky

 

8/4

Tuto sobotu se konal ve Slaném již 7.pochod s pejsky. A my se již po čtvrté zúčastnili :) Pozvali jsme i pár přátel a něco málo po půl desáté vyrazili na 15km pochod. Cesta nás vedla okolo našeho rybníka (kde se většina flatího osazenstva vyválela v mrtvé rybišce), směrem na Studeněves. Tou jsme prošli až na druhý konec a kolem dalšího rybníka se vydali do polí a do Řisut. V Řisutech byl "záchytný bod", kde jsme dostali razítko, uhádli kvízek, občerstvili se v hospodě a v menším počtu (někteří se rozhodli vrátit), pokračovali v cestě. Opět mezi poli nás cesta zavedla do Libovice a odtud již bylo jen kousíček do Tuřan a do cíle :) V cíli jsme, kromě občerstvení, vyplnili zbytek kvízu skládajícího se z otázek o psech a místech kudy jsme prošli. Dále jsme dostali bodíky za agilitní dráhu a aport míčku. Následovalo vyhlášení, všichni kteří došli do cíle získali účastnický list, šampon a mlsky pro pejska. A čekala nás už jen cesta do Slaného. Celkem jsme tedy ušli asi 20km a já děkuji Pétě a Markétě, že to s námi doťapali :)

Zatímco my šlapali jak diví, naše miminko - Abony DT (Boník) - se zúčastnil svých prvních agility závodů. Běžel ve štěňátkách, s páníkem byli moc šikovní a my jim strašně moc gratulujeme :)

V neděli jsme s klukama, Petrou a Gaiou vyrazili na Kladno, kde jsme ještě společně s pár lidmi potrénovali. Musím říct, že mě opravdu těší když vidím jak se zlepšují a nebo když jim můžu ukázat, že to ten pes umí a stačí mu to jen pořádně vysvětlit :D Po cvičení měli kluci socializaci u babičky a pak už se jelo domů.

Nastávající víkend bude také moc zajímavý, čeká nás naše první agiintenzivka....a spaní pod stanem :D Pokud se nezlomím a nezalehnu do auta, nejsem si jistá, která ta volba je horší :D

Aktualizovala jsem též kalendář akcí...nahlásila jsem Neronka na jeho první agizávody (štěněčí tuneliády), smozřejmě se pojede zúčastnit i Art a také se s oběma chystám na coursing, to už se moc těším a jsem zvědavá co na to Nero :D

ABONY DOLANSKÁ TLAPKA

 

3/4

První dubnová aktualizace z posledních březnových dnů :)

29. jsem vyrazila tentokrát i s Artem na OB seminář. Kluci byli moc šikovní, udělali mi fakt radost a hlavně máme další cíle kam postupovat :) Také, jestli si udržíme naše tempíčko, bychom možná mohli zkusit naše první zkoušky v prosinci. Uvidíme, co přinese čas :)

Neděli jsme strávili s přáteli při tréninku. Byl to skvělý den, plný slunce, smíchu a psích miláčků. A i jsme zase něco udělali :D

Aktualizovala jsem kalendář akcí, nabízíme a jako vždy i štěňátkovou část.

 

27/3

Uplynulý víkend byl pro nás moc zajímavý :) V sobotu totiž jsme jeli za Nikol do Zlonic a po prochajdě jsme vyrazili k ní domů, kde si na Artovi ozkoušela zkušenosti z kurzu Dornových metod. Art byl důkladně prohmatán, měl posunuté nějaké ty obratle a hlavně obratel krční - asi o 0,5cm doleva. To zřejmě také byl hlavní důvod jeho občasného kulhání na levou tlapku. Lásko moc děkuji a už se těšíme na kontrolu :)

V neděli, i přes nepřízeň počasí, jsme opět jeli do Zlonic, tentokrát na focení flatíků. Z původního počtu asi 15 pejsků nakonec dorazilo "jen" sedm, ale i tak jsme si to užili a díky naší lásce máme zase několik nádherných fotek do alba :)

 

18/3

Minulý pátek jsme měli moc vzácnou návštěvu!!! Přijela se za námi totiž podívat Jitka s manželem a Artí ženou Angie (vypadalo to, že by si klidně zadělali na další prcky :D ), tetou Sany a synem Rastym <3 Společně jsme si užili procházku, plavili flaty a popovídali si :) Moc děkuji za návštěvu a těším se, že vyjde plánovaný srazík!!!

V sobotu jsme si udělali výlet na Brda, kde se konala nejen flatí procházka. Po několikerém bloudění jsme konečně dorazili na místo srazu a vydali se za ostatními do deštivého lesa. Celá procházka probíhala v duchu vody padající shora, ovšem našim černochům to nevadilo a zřejmě jim to ještě přišlo nedostatečné - vlezli do rybníka. Co bysme pro ty naše děti neudělali. Výlet jsme zakončili v Kytínské hospůdce, tímto díky majiteli, že nás tam pustil :) A somzřejmě - chviličku po příchodu přestalo pršet a vysvitlo slunce.

V neděli nás čekalo další agility. Abych pravdu řekla, moc se mi nechtělo, ale nakonec jsem se dokopala, domluvila se s Nikol, že nás vezme s sebou a do Prahy jeli. A bylo to moc dobře. Kluci byli šikovní!! Artíkovi se dařilo skládat do slalomu, zóny, outy, stahovačky - vše měl krásné. Neronek lítá jako ďas a tak moc jsme ho naučili makat dopředu, že mám problém ho stáhnout :D Ale to se dopracuje :)

FOTO z návštěvy, FOTO od Lenky z procházky

11/3

Čas letí jako splašený a my se snažíme nezahálet. Minulý víkend v sobotu jsme se zúčastnili výcviku s Martinem Incédim. Nejprve šel solo Nero, který dělal, jak kdybych dma aport nikdy nevytáhla, tenisák viděl poprvé a uši měly vypnuto. Na čem mi udělal obrovskou radost byl marking, který bez problémů useděl i když se mu prvně střílelo, ani s sebou nehnul :) Artík byl ve skupince se dvěma dalšími psy, v něčem byl super, z jiných věcí jsem z něj kvetla a čím mě megaštval bylo kňučení. On, dědek, který šest let držel tlamku si na stará kolena vymyslí něco takového. No co k tomu říct :) Hlavně chci moc poděkovat Petře, která jela s námi a udělala nám nějaké videjko.

VIDEO NERO, VIDEO ART

V neděli jsme jeli s Nikol do Pardubic, kde se konal OB trénink s Evčou. Tam mi kluci dělali jen radost, byli strašně moc šikovní, hlavně Nero nedělá pokroky, ale doslova mílové skoky. A tam, kde mi přijde, že to stagnuje je to pak na tréninku perfektní :)

Následoval flákací týden, kdy jsme s kluky dělali doslova...NIC :) A v pátek jsme sedli do auta a vyrazili s partou lidiček na hory. Dali jsme si něco socializace, něco turistiky a šplhání po sjezdovce ;) A kupodivu i válení v té trošce umělého sněhu, kluci z něho měli děsnou radost. Speciálně Nero, když přišel na to, jak se na něm dá blbnout :D Rozeběhl se plnou rychlostí, zalehl, jel, zaválel sudy, něco sežral a znovu :D Včerejší den jsme si dali na regeneraci a teď už opět začneme s cvičením :)

FOTO HORY

 

25/2/14

A je to za námi :) Brněnský DuoCACIB. V sobotu jsem jela bez kluků pouze vystavovat, společnost mi dělala kamarádka Katka. Vystavovala jsem tři flatí kluky a myslím, že jsem dopadli vzhledem k velké konkrenci skvěle :) Nejprve jsem bojovala v kruhu s Roníkem. A výraz bojovala je opravdu ten pravý :D Roník chtěl fakt moc zpátky k páníčkovi, ani párek ho nezajímal. Ale tak nějak jsme to odbojovali a skončli ze 7 pejsků na krásném 3! místě :) Hned po Ronovi šel na řadu Attik. Attik už je profík, krásně běhal i stál a zaslouženě získal V2, r.CAC. Jako poslední šel do boje jejich otec - ve třídě šampionů. Brain je starý mazák a má jedinou nevýhodu - že už na něm začíná být vidět, že je mu 7let. Dostal krásný posudek, ale zaslouženě zvítězili mladší a my odcházeli z kruhu s V3 :)

V neděli už se vezli i kluci, tentokrát mi doprovod dělala Eliška :) Na místě jsme byli snad jako první, zabrali místečko u kruhu, proběhla jsem se s klukama a už jsme jen čekali na začátek. Jak se blížila třída mladých (bylo s námi v kruhu dalších 7 pejsků...až na dva o 4 dny mladší brášky z Cara angelica tam byl Neronek nejmladší) byla jsem čím dál nervóznější a modlila jsem se jen o to, ať nedostaneme VD :D Nero se krásně předváděl, stál i běhal, mělo to jen jednu chybku. Po nástupu do kruhu začal kulhat. Nebylo to skoro vidět, spousta lidí mi říkala, že si ani nevšimli...ale jak já tak rozhodčí jsme to viděli :D Na posouzení jsem šla s tím, že dostaneme VD. Jaké ovšem bylo moje překvapení, když jsem slyšela, že nám zadává V!!! Na posouzení ostatních jsem Nera šoupla do kennelky ať zatím odpočívá. Tři z pejsků dostali VD a my tak nastupovali o pořadí už jen s těmi staršími. Nastupovala jsem s tím, že tam budeme jen do počtu. Ale pan rozhodčí mě opět překvapil. Nejprve vyloučil jednoho pejska a já už věděla, že se umístíme v pořadí. A další šok přišel, když nám zadal V3!!! A to ještě s tím, že kdyby nelkulhal, mohl dopadnout lépe! No málem tam se mnou švihlo :D

Artík ve třídě šampionů byl něco podobného jako předchozí den Brain, ale též dostal krásný posudek a opravdu zaslouženě dostal CAC náš konkurent krásný Remy :) Protože Remýsek dostal i CACIB, bojovali jsme ještě o r.CACIB, který jsme s Artem vyběhali!!! No radost obrovská. Ten den jsem měla ještě jednoho pejska a to naprosto roztomilou štěňátkovou Rowenku :) Byla úžasná, všichni z ní byli unešení, pan rozhodčí si posteskl kéž by se jako ona vystavovali i dospěláci a rád by jí zadal známku velmi velmi nadějná, kdyby to bylo možné :)

 

SOBOTA (I. Grill)

Absolutely Perfect Velvet Diamond - V3

Atticus Golden Paradise Valley - V2, r.CAC

Brain Black Brilliance - V3

 

NEDĚLE (F. Korda)

Akiro Nero Dolanská tlapka - V3

Art od Stříbrných rud - V2, r.CAC, r.CACIB

Rowena Black Brianta - VN1

 

 

17/2/14

Uplynulý víkend jsme se s Neronkem opět zúčastnili OB tréninku. Jela jsem tam s tím, že jsme sice trénovali, ale moc nepokročili. No, já míním, Nero mění :D Všechno mu šlo krásně, udělal mi obrovskou radost!!! A u všeho, co se mi zdálo doma že jsme nepokročili, tak na tréninku poskočil kupředu!! No, budeme se tedy moc, moc, moc snažit, ať příští měsíc bude zase vidět pokrok!!!

V neděli odpoledne k nám dorazila Nikol s Oriannkou a šli jsme fotit. Musím jí moc poděkovat za krásné nové fotečky!!! Něteré jsou u kluků, zbytek je k nalezení ZDE

 

 

11/2/14

Už je tu únor...a já zjišťuji, že jsem minulý týden zapomněla na aktuálku, i když se opravdu snažím psát začátkem každého týdne :) No, každopádně, oba víkendy jsme se zúčastnili agility s Evčou. Kluci mi dělají radost, jsou moc šikovní, Artíkovi už jsme začali zapojovat do běhů i slalom a je moc šikovný...i když občas mu dělá problém srovnat si krok a pak na začátku vynechá tyčku, ale moc se snaží a já věřím, že to dotáhneme do konce :) Neronek stále lítá jako ďas, agility ho moc baví...musíme začít pořádně pracovat na stahovačkách, aby se naučil i zatáčet, běh kupředu mu jde perfektně :D

Také jsme si pocvičili s přáteli, ty chvíle miluji, bývá to zábava :) Samozřejmě cvičíme i doma, tam to jde oběma skvěle, nic je totiž nerozptyluje :D

Teď už se těšíme na další lekci obedience s Luckou a také se mílovými kroky blíží výstava v Brně!

ZDE je možné najít nějaká naše videjka :)

 

26/1/14

Čas letí jako splašený, s klukama toho máme poslední dobou tolik, že nestíhám :) Hodil by se mi ještě jeden víkendový den, kdy bych opravdu NIC neměla (jasně, dřív nebo později bych ho k něčemu využila :D ). A co se u nás tedy dělo, kromě našich domácích tréninků :)

18. a 19.1 jsme měli tréninkový víkend, v sobotu ve Velvarech s Péťou a Tomášem, kdy si mákli i kluci, v neděli na Kladně s Kačkou a Egonem, kdy pracoval spíše Egon a pak jsme vyrazili na společnou menší prochajdu. Zbyek odpoledne jsme pak strávili u babičky, kde si kluci užívali rozmazlování :)

Tento víkend byl pro kluky psychicky náročný. V sobotu dopoledne trénink ve Velvarech s Petrou a Lenkou, kluci teda byli jen trochu na klikru, jinak nabírali síly na odpoledne. To jsme strávili v Praze na agility pod vedením naší Evičky Kluci byli moc šikovní, já se mezi překážkami motala a nevěděla co by :D Ale Art mě jako vždy zachraňoval a Nero byl prostě perfektní!! Je šíleně rychlý a naštěstí má ještě jednoduché trasy, takže stíhám :D

Dnes ráno jsem vyrazila pouze s Nerem a s Nikol a její Ori a Lyrou na druhý konec Prahy na obedience seminíř s Lucií Prause. Neronek se na jeho věk moc snažil, hodně ho rozptylovaly pachy v hale a musel prozkoumat snad každý válící se bordel...a zamiloval se do kuželů stojících u boxu. Pořád k nim chodil a poponášel si je :D Jinak byl šikovný a snažil se, dostala jsem spoustu tipů co s ním dělat a snad to bude do příště znát!!! Jsem moc ráda, že jsem mohla jet :)

Videa z agi:

ArtNero

13/1/14

Další víkend za námi.

V sobotu jsme vyrazili s klukama do obce Dobré pole, kde se konal další z tréninků s Martinem Incédim. Tentokrát šel na řadu nejprve Art, do skupinky, kde se rozhodně neztratil a pracoval moc pěkně! Ani různé překážky a přechody ho nezastavily :) Nero se vytáhl, marking, memory na 60m přes překážku...bez problémů :) I rušivý marking a poslání na memory zvládl :) Jen ta předávka...s tou neustále bojujeme, ale věřím, že to překonáme...a vynoří se jiný problém :D Ale tak už to u výcviku pejsků bývá :)

Neděli jsme strávili ve skvělé společnosti flatích přátel v Divoké Šárce. Kluci se krásně vyběhali, doma padli jako mrtvolky a vstali jen k večeři a na venčení :)

Foto: Zuzana Palasová

 

Další aktualizace: štěňata flatíků, kalendář akcí

 

5/1/14

Národní výstava psů Brno

Akiro Nero Dolanská tlapka - VN1

Art od Stříbrných rud - V3

 

Handling:

Absolutely Perfect Velvet Diamond - V2

Nerelius Drunk On Love - V1, CAC -> CH CZ

Atticus Golden Paradise Valley - V3

Fantastic Happy Dark Angel od Teplic - VN1

Alfa Cassidy Bohemian Queen Daisy - V2

Gaia Oasis of Peace - V2, r.CAC

 

Moc děkuji všem, kteří mi svěřili své pejsky. Byla radost s nimi běhat :) Těším se na další setkání!

Velikou radost mi opět udělal Nero, který se krásně předváděl a již po čtvrté získal v konkurenci dalších psíků VN1. A další velkou radostí pro mě byla "naše" Gaia, se kterou se též krásně zadařilo a my si vyběhali V2 a r.CAC!!!

 

 

2/1/2014

Je tu dalšá aktualizace :)

Od minule se toho opět spoustu událo. 22.12. jsme vyrazili s Petrou a Gaiou na Kamýk u Litoměřic na prochajdu. Cca 18km trasa nám dala pěkně zabrat, bylo namrznuto a dost nám to klouzalo, nejhorší bylo šplhání na Krkavčí skálu, kde jsem myslela že vypustím duši :D

26.12. jsme se sešli s Danou a její Cassí ve Velvarech, kde jsem s ní zkoušela pohyb v kruhu a postoj, pojede s námi totiž tuto sobotu do Brna. Cassí byla moc šikovná, tak snad nám to půjde i naostro :)

28.12. jsme měli další trénink agilit a Nero mě nepřestává udivovat. Je TAK šikovný! Lítá jako ďas a tunýlky přímo miluje :) Art je Art, dokonalý jako vždy :) Jen kdybych já mu to nekazila :D

Hned druhý den nás čekala 2.Vánoční procházka u Kladna. Sešlo se 19 pejsků, z toho 3 goldeni a jedna maličká Naomi :) Prochajda byla super, kluci vyběhaní a unavení, ale hlavně SPOKOJENÍ <3 Zlatíčka.

1.1. jsme zajeli do Zlonic, kde nám teta Nikol nadělala krásné a úžasné nové fotečky! Ještě jednou jí tímto strašně moc děkuji :)

Dneska a zítra budeme trénovat s klikrem v psím parku ve Velvarech i s našimi přáteli a v sobotu nás čeká cesta do Brna na národní výstavu. Snad se zadaří, držte nám prosím palečky :)

 


16/12/13

Malé shrnutí, co se u nás stalo od poslední aktualizace :)

Poslední listopadový víkend jsme se zúčastnili tréninku agilit s naší Evičkou. Art podával jako již tradičně vyrovnané výkony, u něj vůbec není poznat dlouhá pauza mezi tréninky :) Nero mě překvapil přímo neskutečně. Naposledy viděl agipřekážky na srpnovém táboře, když mu byly 3měsíce. V hale zprvu trochu nejistě běhal tunýlky, ale za chviličku lítal jako ďas, skočky, stahovačky, kratší sekvence...! Ten malý pes je neuvěřitelný <3 Já s ním asi vážně budu muset začít něco dělat :D

Také jsme se sešli s naší partou lidiček a trochu potrénovali s dummískama. Strávili jsme venku asi dvě hodinky a všichni přišli na to, co je třeba trénovat.

Stále si užíváme flatí procházky...V Praze ve Hvězde, kde se sešlo 12 flatích torpédek, u nás ve Slaném v počtu sedmi a naposledy pod Milešovkou a dalšími 8 flatíky, mimo jiné s bráškou a synem Alexem :)

A asi největší novinka. Dostali jsme nádherný dárek od Nikol k Vánocům...a to sice, no, podívejte se sami!!! ART a NERO :)

Také přibyla nová sekce - O nás. Už asi bylo na čase :)

 

27/11/13

Čas letí a my s klukama nezahálíme. Dny máme vyplněné tréninky doma, zúčastnili jsme se výcviku s Martinem Incédim, jezdíme/chodíme na procházky s přáteli. Nero roste jako z vody, už je z něho kus psa a je moc šikovný, dělá mi radost :) Také Art zdárně prospívá, zdravotní problémy jsou pryč (ťuk, ťuk) a srst už má skoro zase všechnu zpátky v původní délce :) V nejbližší době nás čeká trénink agilit, trénink WT s přáteli a pak už je tu prosinec a "zabité" víkendy, na které se už teď moc těším.

Co nás čeká naleznete ZDE. Předběžně už je zapsaný i seznam akcí na příští rok, aktualizovala jsem popis kluků v úvodu.

 

3/11/13

Tento víkend se nesl ve výstavním duchu, alespoň pro Nera. V neděli s námi byl sice i Artík, ale jen na kukačku :) Oba dny byl Nero přihlášený do třídy štěňat, v sobotu měl dva konkurenty a v neděli v kruhu osiřel :)

SOBOTA

Akiro Nero Dolanská tlapka - VN1 (J. Schepers/NL)

Velmi pěkný mladý pes, velmi dobrý v typu a velikosti, překrásná hlava, pěkně vyplněné líce, silné zuby, tmavé oko, velmi dobrá hřbetní linie, velmi dobře osvalená a úhlená záď, dobré nohy a tlapy, pohyb vzhledem k věku velmi dobrý, milá povaha

Handling:

Psi pracovní - Nerelius Drunk On Love - V1, CAC, r.CACIB

Feny dorost - Emanuelle Dark Angel od Teplic - VN1

Feny mezitřída - Nancy Aknel Top - V

Feny otevřená - Flat Castle´s Exi Walking Alone - V3

 

NEDĚLE

Akiro Nero Dolanská tlapka - VN1 (S. Sando/N)

Štěně vynikajícího typu, pěkně tvarovaná hlava s milým výrazem, tělo ve vynikající kondici, silná záda, velmi pěkně nasazený ocas, dobré kosti a tlapky, dobrý pohyb na jeho věk, vynikající srst, dobrý temperament, dobře se prezentuje

Handling:

Psi pracovní - Nerelius Drunk On Love - V1, CAC, r.CACIB

Feny pracovní - Back Crystal Rose Bohemian Ariston - V1, CAC, r.CACIB

 

 

3.11.2013

SPUŠTĚN NOVÝ WEB

 • 17/11 - byla jsem s klukama u veta, plánovaný odběr krve se ovšem musel doložit kvůli zánětu v uších, aby boj s infekcí nepokazil výsledky:)
 • 22/11 - po dlouhatánské době OB trénink. Probrali jsme toho docela dost, hlavně tedy teoreticky, osobně mi to nevadí, je to to co jsem potřebovala :)
 • 28-29/11 - v sobotu v noci jsme s Nerem vyrazili směrem na Brno, kde jsme vyzvedávali Evu s labinkou Cloe a společně jsme pak pokračovali do Nitry, kde jsme se účastnili dvou mezinárodních výstav. V sobotu jsme s Nerem dopadli nad očekávání a byla jsem dojatá krásnými slovy, kterými pan rozhodčí Nera zhodnotil. Jsem si plně vědomá toho, jak moji kluci vypadají, o to víc si tohoto výsledku vážím :) V neděli jsme také dopadli krásně a z tohoto výletu jsem se tak vracela s opravdu skvělým pocitem!

  SOBOTA (Laszlo Erdös, HU)
  Akiro Nero Dolanská tlapka -
  V1, CAC, CACIB, BOS
  Bagheera Velvet Diamond - V1, CAC, r.CACIB
  Rowena Black Brianta - V1, CAC, r.CACIB

  NEDĚLE (Mile Aleksoski, MK)
  Akiro Nero Dolanská tlapka -
  V2, r.CAC
  Bagheera Velvet Diamond - V2, r.CAC
  Rowena Black Brianta - V1, CAC, r.CACIB

  Nero se tak stal čekatelem Interšampiona! :)

   
 • 8-11/10 jsme byli s Nerem a Verčou s klukama na WT soustředění v Nových Hradech. Byl to skvělý prodloužený víkend v krásných terénech novohradských hor :) V chatce jsme bydleli ještě společně s Lenkou a střeleným Willem, společně jsme i trénovali. Bohužel jsem po víkendu skončila nakonec v posteli s teplotou, takže některé další akce jsem musela odložit.
 • 24/10 jsme se opět s Neroušem zúčastnili WT tréninku v Milovicích, pod vedením Jindry Hermannové. Bylo to moc fajn, s Nerem jsme si pěkně pocvičili.
 • 25/10 nás čekal OB závod na Kladně s názvem No borders (mluví za vše :) ). Od minulých závodů měsíc předtím jsme netrénovali, naštěstí to nebylo úplně znát, naopak spíše jsem byla s průběhem spokojenější než v Plzni. Nakonec se Nero umístil se známkou VD na 2.místě a Art se známkou D na místě čtvrtém :)
 • 31-1/11 se konala mezinárodní výstava v Praze. Kluky jsem přihlášené neměla, ale vedla jsem několik pejsků.
  SOBOTA
  Quido Crazy Aknel Top - mladých -
  V1, CAJC
  Alfa Cassidy Bohemian Queen Daisy - V/10
  Angie od Turoveckých rybníků - pracovní - V3
  NEDĚLE

  Quido Crazy Aknel Top - mladých - V1, CAJC
  Nerelius Drunk On Love - pracovní - V2, r.CAC

  Alfa Cassidy Bohemian Queen Daisy - V/9
  Rowena Black Brianta - pracovní -
  V1, CAC
 • 3/11 jsme měli první z tréninků s Jindrou, které bychom teď měli mít cca každých 14dní dle domluvy. Nero cvičil, Art se vyvenčil a aby mu to nebylo líto, taky jsem mu nějaký ten aportík hodila :)
 • 8/11 jsme jeli s Nerem a s Verčou s Dennym na WT do Kostelních Střímelic. Musím říct, že to byly snad naše první zkoušky s Nerem, kdy jsme byli opravdu sehraní, cítila jsem, že "je to ono" a co říct, podle toho vypadal i výsledek :)
  WT-E - 1.místo, výborný, 78/80
  WT-L - 3.místo, velmi dobrý, 65/80
 • 10/11 jsme měli další trénink s Jindrou, je to super, moc jsme to potřebovali, dobře se nám s ní cvičí :)
 • 14-15/11, tento víkend, jsme si s Nerem udělali výlet až do dalekého Palačova na trénink s Martinem Incédim. Jako vždy to byla bomba, zavařily se nám mozky a zase máme spoustu věcí k trénování. Přijde mi skvělé, jak každý trenér vidí něco jiného, jiné chyby! V některých chvílích to byl i nápor na nervy, pořád řešíme problémy, které si Nero nese odmala, ale nevzdáme to a budeme bojovat, dokud to nebude cajk, i kdyby mu to mělo trvat 10 let :)
   
 • 6/9 - s Nerem jsme se - bohužel neúspěšně - zúčastnili vodních zkoušek. Nero mi ukázal, že na to zatím ještě psychicky úplně nemá. Ale nevadí, do příští sezóny času dost, a jako u všeho s ním - jakmile mu to v hlavince dojde, bude vše v pořádku :)
 • 19.-20/9 - víkendový seminář s Jitkou Janáskovou především o chůzi u nohy, ale také o výcviku pozitivními metodami. Dalo mi to strašně moc a rozhodně jsem peněz nelitovala :) Dostali jsme spoustu cenných rad, tipů a triků :)
 • 26/9 - a konečně, uplynulá sobota. Čekal nás náš první obedience závod. Ještě den předtím se mi nikam nechtělo, přišlo mi, že kluci zapomněli co mohli :) Nakonec ale to nedopadlo tak špatně. Art má ještě spooooustu rezerv, místo poslouchání si raději čmuchal, zato Neronek překvapil, makal opravdu krásně a také se to projevilo na výsledku. Velkou radost jsem měla i ze setkání s Neronkovo chovatelkou a maminkou :) Děkujeme Jituš, že jste se na nás s Angie přišly podívat!
  OB-Z Plzeň
  Akiro Nero Dolanská tlapka - 219b, VD, 2.místo (z 10)
  Art od Stříbrných rud - 196,5b, D, 5.místo (z 10)
  Tímto oba kluci splnili základní zkoušku z obedience :)