Novinky

2024

28/2

Další měsíc za námi. Gerry stále roste a roste, konečně mu také vypadl poslední mléčný zub. S Nyxem se připravujeme na zkouškovou sezónu, která pro nás začne v půlce března. Gerda zatím trénuje zlehka, nechá se snadno rozptýlit nějakých zajímavých pachem, takže nikam nespěcháme. A co se jinak dělo?
7/2 - vyšetření očí na dědičné oční choroby
Flatgold¨s Onyx Dragon - oči čisté včetně gonia
Ethan Stella amica - oči čisté
18/2 - CACIB Nitra, r.: A. Zeppi (IT)
Ethan Stella amica - dorost - VN1
Od italského rozhodčího jsme dostali krásný posudek a i spoustu milých slov po posouzení. Gerry se mu velmi líbil a "věštil" mu velkou budoucnost :) Tak snad to Gerrýšovi moc nezkazím :D

29/1

Od posledního zápisu se u nás změnila jedna důležitá věc. A to sice, že jsme se rozrostli o nového člena. Je jím curly coated retriever Ethan Stella amica aka Gerry. Narodil se 14.7. a od konce září už zlobí mě s Nyxíkem :) O kudrnce jsem snila dlouho a nyní se situace vyvrbila tak, že byla možnost si vyzkoušet život s kudrnou. Někdy to je dost dobrodružství, ale zároveň je Gerrynek obrovský miláček a láska :) Má za sebou i první výstavy, pravidelně navštěvujeme školičku, Nyxe jsem přihlásila na stejném místě na sportovní přípravku a ještě jezdíme na posilování - Gerry samozřejmě zatím jen baští a seznamuje se s pomůckami.

8/12/23 - CACIB Praha, r: T. Slawik (PL) - třída štěňat - VN1, Nejlepší štěně
10/12/23 - CACIB Praha, r.: D. Rocchi (HR) - třída štěňat - VN1, Nejlepší štěně
27/1 - CACIB Brno, r.: K. Frank - třída dorostu - VN1

WT tour 2023
Flatgold´s Onyx Dragon - 22.místo/157.
Nyxík se umístil moc krásně, mám z něj radost. Je to šikulka, co krásně maká, i když s ním panička necvičí tolik, kolik by si zasloužil :) Mezi 27 flaty se umístil na krásném 5 místě :)

Aktuální výsledky z akcí je možné sledovat vždy u kluků na profilu na webu, přiznám se, že novinky až tak často neaktualizuji. Nyx se zlehka připravuje na WT sezonu, Gerryho čekají spíše výstavy a uvidíme, jak nám půjde práce, jestli OVVR stihneme ještě letos nebo až příští rok. Nikam nespěchám, vše záleží na tom, jak se mi bude chtít a jak se nám bude dařit spolu spolupracovat :)

 

2023

22/8

19/8 - WT Nová Včelnice (RS), rozhodčí: Paula a Steve Cullis (GB)
4. místo, 74/80, výborný, 18/17/20/19

15/8

Ten čas tak hrozně rychle letí. Nebudu se moc vypisovat co bylo a nebylo, jen v rychlosti doplním výsledky z akcí, kde jsme byli :)

21/5 - KV KCHLS Humpolec, r: M. O´Donaghue (IRL) - Nyx, třída pracovní, V4
17/6 - WT Konopiště (RS), L, rozhodčí: J. Castle (GB), A. Mair (GB)
3. místo, rozstřel, 91/100, výborný, 17/18/20/18/18
4/8 - CACIB Portorož (SLO), r: M. Armstrong (GB) - Nyx, třída pracovní - VD1

16/5

S Nyxem jsme se zúčastnili hned dvou pracovních akcí - WT pořádaných retriver klubem. Musím říct, že oboje WT byly náročné. Ani ne tak kvůli disciplínám samotným, ale hlavně terénem a někdy tak úplně nebyla štěstěna na naší straně. Nyx také poslední dobou zkouší nové flatí výmysly a tak nikdy nevím, co se mu v té jeho hlavičce vylíhne za nápad, kterým mi celá WT "vylepší" :D Rozhodně musím říct, že to s ním nikdy není nuda.

29/4 - funny WT Chrudim (RK), rozhodčí: Lenka Liptáková, Jindra Jansová
6/7. místo, 76/100 bodů, neobstál, 0/20/19/18/19

13/5 - WT Měnín u Brna (RK), rozhodčí: C. Szántay (HU), P. Buijs (AT), T. Buijs (AT)
4.místo, 82/100 bodů, velmi dobrý, 20/14/18/16/14

V první polovině roku nás čekají ještě jedny WT, tentokrát opět od retriever sportu a poprvé ve třídě L. Tak nám držte palce. Chystáme se také - jako každý rok - na výstavu v Humpolci a už se moc těším. Nyxe jsem také na jeden den přihlásila, tak uvidíme, co na něj irský rozhodčí řekne :)

Kromě toho se taky zapeklo na chlupaté překvapení, budu doufat, že tam pro mě nějaký chlapeček bude.

19/4

Dlouho jsem nic nepsala, ono se toho také moc neděje :) V podstatě se hlavně připravujeme na nadcházející zkouškovou sezonu, výstavně s Nyxem je to samozřejmě passé. V únoru jsem vyrazila s Brankou, Brunem a Dottkou do Nitry na třídenní výstavní klání, kde se nám docela dařilo :) Oba se stali čekateli slovenského šampiona. Z Nitry se mnou jela Dottie domů a připravovala se na OVVR, které nás čekají tuto sobotu. Držte palce :) S Nyxem jsme se zúčastnili prvních WT, no, docela si mě vychutnal chlapeček, tak uvidím, co bude vymýšlet dál :)

18/3 WT Mělník (RS), rozhodčí: Peter Novota, Paul Hasney, Mike Jones
10/11 místo, 58/80b, D, 10/18/11/19

 

2022

 

1/11

Před pár dny bohužel Nero svůj boj s nemocní prohrál. Sbohem příteli můj, nikdy na tebe nezapomenu <3 

30/9

Dlouho jsem stránky neaktualizovala, ovšem to neznamená, že se u nás nic neděje :)

S Nyxem se věnujeme především práci - jak nám čas a možnosti dovolí. Tento rok absolvoval 1x WT, kde ve velice obsazené třídě E získal známku VÝBORNÁ a 2.místo! Také jsme se zúčastnili Západočeského derby. Nyx perfektně zvládá všechny - pro mě důležité - aportovací disciplíny. Problém máme pouze při vyhledávání, kdy na zkouškách nechce běhat, ví, že tam nic není. Na nácvikách lítá jak čert a naopak mám co dělat, abych si ho upískala zpět :D
KPZ - II. cena/SZVP - I.cena

S Nerem jsme pak objížděli výstavy (resp. s oběma, Nyx dělá téměř vždy doprovod :D)
NVP Mladá Boleslav - pracovní - V1, CAC
KrV Martiněves - veteránů - V1, VT, BIS II. veterán
2xCAC a 2xCACIB Split - 4x V1, BOV -> VETERÁN ŠAMPION CHORVATSKA

Začátkem září pak začal být Nero unavený, hodně línal a udělala se mu boule pod krkem a otok. Nejprve to vypadalo, že ho něco bodlo a měl alergickou reakci, RTG neukázal útvar. Únava byla způsobená štítnou zlázou, po nasazení léků se do druhého dne spravil a byl opět veselý chlapec :) Biochemka zároveň ukázala zánět v těle. Když zmizel otok, ale boule ne, po domluvě s veterinářem jsme vzali vzorky. Cca v půlce měsíce přišla zpráva, kterou nechce slyšet nikdo. Lymfom. Následná léčba se bude odvíjet od toho, v jakém stádiu nemoc je. Na tyto výsledky stále čekáme. Nero je zatím pořád veselý psík, na kterém by nikdo nic nepoznal. Navzdory tomu jsem využila té možnosti a na víkend ho svěřila mamce, která vyrážela do Krkonoš, kde mohl Nero celý den běhat po loukách a v lese, místo aby se s námi nudil v neděli na výstavě na Džbánu. Za nás tam tak bojoval pouze Nyx, který v kvalitně obsazené třídě pracovní získal VD3 (ach ty zuby) a krásný posudek od Anglické rozhodčí. 

Myslete prosím na Nera a držte palce, ať to jde a má šanci se uzdravit <3

 

31/5

Koncem května jsme vyrazili ještě na jednu výstavu, a to sice mezinárodní do Litoměřic. Posuzoval pan Korda a já jsem jako vždy byla s jeho hodnocením a stylem posuzování moc spokojená :)
S Nyxem jsme se zúčastnili nácviků na lesní zkoušky a celkově se připravujeme na nějaké vyšší lovecké, věřím, že už je mentálně dostatečně vyvinutý, aby to zvládl :D Bylo vidět, že na podzim sice disciplíny zvládl docela slušně, ale ještě potřeboval čas dospět psychicky :)

23/5 - MVP Litoměřice, r: F. Korda
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, BOV

12/5

Další výstavní víkend za námi, tentokrát na klubových výstavách po KCHLS v Humpolci. Více k této výstavě jsem se vyjadřovala na facebooku, tak tady výsledky :) Účastnil se jen Neronek, ale i tak jsem strávila spoustu času s jinými pejsky handlingem v kruhu :)

7/5 - KV Humpolec, r: M. Novák (SK)
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2

8/5 - KV Humpolec, r. K. Vilmos (HU)
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, BOV, BOS, BIS veterán

 

25/4

O uplynulém víkendu jsme s Nyxíkem zahájili pracovní sezonu a to na WT ve Velkém Borku. Nyx měl moc pěkné markingy a memory, žádný terén mu nedělal problém, kde ale stále bojujeme je práce u nohy. Nyx není při práci moc motivovatelný na pamlsek a i když ví, co a jak má dělat, v tom závodním vytržení to zatím nezvládá. Proto jsme z mého hlediska dopadli nad očekávání. Z 25 týmů dokončilo 22, Ivě s Romankou, pro které to byla premiéra, se podařilo obstát a z toho jsem měla moc velkou radost. Na začátku tréninků hodně bojovaly s klidy, to teď vyšvihly perfektně, jen Romča zapojila svůj kreativní flatí mozeček a vymýšlela nevymyslitelné :D

23/4 - WT Velký Borek - K. van Loo (NL), T. Helmrath (DE)
Flatgold´s Onyx Dragon - třída E, 2.místo, 75/80b, výborně

11/4

Už i pro nás začala výstavní sezóna a to na konci března oblastní klubovou výstavou v Kelči. Přihlášený byl Neronek, Nyx odjel s mámou na víkend k Berounce :) Flati byli rozdělení do dvou kruhů, Nera posuzovala slovenská rozhodčí p.Mervová. Dalšá výstava byla tento víkend, kdy v sobotu byla oblastní klubová a v neděli speciální. Protože jí máme doslova za rohem, přihlásila jsem na sobotu i Nyxe. Ten se kupodivu předváděl moc pěkně, i když předvedení na výstavě moc netrénujeme. Na výstavách jsem tradičně předváděla i jiné pejsky, jejich výsledky jsou na mám FB profilu.

26/3 - OKVP Kelč
Akiro Nero Dolanská tlapka - čestná - V1, Vítěz třídy (na závěrečné soutšže jsme nečekali)

9/4 - OKVP Královice
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, Vítěz třídy, res. BIS veterán
Flatgold´s Onyx Dragon - pracovní - V2

10/4 - KVP Královice
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2

 

Na konci března jsme ještě s Nyxíkem a naší kamarádkou Dottkou jeli do Budějovic na RTG. Měla jsem obrovskou radost, že vše dopadlo v pořádku :)

Flatgold´s Onyx Dragon - HD A, ED 0, OCD neg, PL 0/0

Již brzy nám také začne pracovní sezóna - s panem Nixonem, už se moc těším :)

4/1

Opět to tu trošku zanedbávám, tak alespoň rychlé shrnutí akcí z konce roku :)

11/9 - KPZ Kytín
Flatgold´s Onyx Dragon - III.cena
Byl to boj, Nyxík potřebuje ještě dospět psychicky a pak bude nejšikovnější :) Ale má to a moc mě potěšil :)

29/9 - MVP Brno, j: F. Korda
Flatgold´s Onyx Dragon - mladých - VD3
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - V2

1/10 - WDS Brno, j. C. Berchtold
Flatgold´s Onyx Dragon - mladých - VD
Casanova Black Brianta - otevřená - VD

Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V3
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - VD

Do zbytku roku už jsme jen výletovali a užívali si s přáteli :)

 

2/9

28/8 - MVP Mladá Boleslav, r: L. Jančík
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, BOV, užší výběr BIS veterán => VETERÁN ŠAMPION ČR
Casanova Black Brianta - otevřená - V3

Takhle rychlou výstavu jsem v životě nezažila :D Delší čas nám zabralo dostat se do Boleslavi než rozhodčímu posoudit komplet flaty :D

1/9 - Neronkovi byly zkontrolovány spermie a má jich plno a všechny hodně živé :) Nic tedy nebrání krytí, které by mělo proběhnout v průběhu září. V případě zájmu o mimčo po Neronkovi mě kontaktujte a já Vám předám více informací.

 

23/8

Opět je za námi pár výstav a pro Nyxe tento víkend první WT. Šli jsme spíše "na test", chtěla jsem vidět, jak bude pracovat mezi jinými psy a jak se bude chovat. První část bylo vidět, že je mladý a nezkušený, v druhé už se srovnal a předvedl, co v něm je :) A slova rozhodčího, že pro něj to byl zatím ten den nejlepší pes přímo zahřála :)

24/7 - Podřipská výstava psů Martiněvs, r.: P. Řehánek
Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, VT, BIS veterán pes
Darling Dottie Velvet Diamond - V1, VT, BIS III. junior fena

31/7 - Klubový výstava KCHLS Humpolec, r.: A. Zeppi (IT)
Geralt ze Starého Brázdima - štěňat - VN4
Boost Your Life Čerešňa Lipov - mladých - V3
Casanova Black Brianta - otevřená - V3
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, BOV
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - V3
Honey od Hradu Valdek - mladých - V4
Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - veteránů - V1

1/8 - Speciální výstava Humpolec, r.: R. Kašpar
Geralt ze Starého Brázdima - štěňat - VN1
Casanova Black Brianta - otevřená - V3
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2
Honey od Hradu Valdek - mladých - V
Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - veteránů - V1

22/8 - WT Roudnice nad Labem
Flatgold´s Onyx Dragon - třída E, 79/100 (16/17/8/20/18), dobře

 

8/7

Konečně i pro nás začala výstavni sezona. A to hned na klubových výstavách, kam jsem nakonec přihlásila i Nyxe navzdory tomu, že zuby stále nejsou OK. Nero si to v kruhu při premiéře ve třídě veteránů užíval, není se tedy co divit, že se radostná povaha ukázala v obou posudcích :) Nyx se, navzdory tomu, že vůbec netrénujeme postoj a doma stát odmítá, předvedl jako profík, krásně stál, téměř si nesedal, jen při běhu se skoro nesl až moc :D Je to prostě Pan Důležitý :) Také jsem si odbyla premiéru s Dottie, která se jeden den prezentovala lépe v postoji a druhý v pohybu :D Ale my to dáme a zlepšíme se :) Koneckonců se uvidíme tento měsíc téměř každý víkend :) A tady výsledky:

5/7 - Oblastní klubová Mini Pink Show Královice, r: G. Groeneweg (NL)
Flatgold´s Onyx Dragon - mladých - VD3
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V1, VT
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - V2

6/7 - Klubová Pink Show Královice, r: G. Weron (PL)
Flatgold´s Onyx Dragon - mladých - VD
Akiro Nero Dolanská tlapka - veteránů - V2
Darling Dottie Velvet Diamond - mladých - V4

Nero si tímto začal českého veterán šampiona :)

Koncem června jsme také s Nyxem vyrazili na OVVR, přišlo mi, že lepší už to nebude, tak proč to odkládat? Výsledek mluví sám za sebe :)

27/6 OVVR Leština
Flatgold´s Onyx Dragon - 232/232b - prospěl

Také jsme se zúčastnili tréninku Hoopers, protože na agility nemůžu nic sehnat. Moc se to líbilo nejen mě, ale i chlapcům a tak možná vyměníme agi za hoopers :D

 

5/5

Koukám, že jsem opravdu dlouho nenapsala žádnou novinku :) V létě loňského roku jsem si dovezla dlouho plánovaného a vysěného Nyxe. Je přesně tak úžasný, jak jsem si představovala, malá hnědá flatí láska <3 Bohužel, začátkem roku se mu hnula čelist tak, že nemá korektní skus a tedy padly mé plány do budoucna o ponechání si potomka. O to intenzivněji jsem začala shánět "manželku" pro Nera. Zadařilo se díky jedné skvělé dámě, a když půjde vše jak má, koncem měsíce bychom měli krýt. Více informací později :)
PS: Že Nyx nemá korektní skus a nebude možné jej uchovnit mě samozřejmě mrzí (někdo říká, že mám počkat do dvou let, jestli třeba... ale upřímně tomu moc nevěřím), každopádně se spolu budeme věnovat tomu, co ho baví nejvíc a to sice WT a loveckému výcviku. Již teď nosí bez ostychu absolutně cokoli, teplé či studené. Jako doplňkové aktivity, které ke svým parťákům vždy mám, jsem zvolila nakonec agility a zkusíme nosework. Na obedience Nyx úplně vlohy nemá :D

Navzdory COVID situaci jsme se s Nerem v loňském roce zúčastnili několika výstav. Myslím, že se nám dařilo skvěle :) A těším se již na letošní rok a premiéru ve třídě veteránů. Původně měl Nero dostat trochu oddech, ale když není možné jezdit s Nyxem, musí to vyžrat Neronek :D

 

2020

26/5

Proběhla aktualizace ve flatí sekci.
Neronek v půlce května oslavil již sedmé narozeniny! Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Je to pořád obrovský mazel s velkým srdcem, který miluje mazlení a dělá mi jen radost :) Největší dárek dostane až později. Bude jím flatí kámoš, narozený 23.5. v Německé CHS Flatgold´s. Více se můžete dozvědět v sekci Naši psi :)

 

6/4

Je to asi měsíc, co jsem psala o Artovo diagnóze a jak se nám daří. Přibližně před třemi týdny bohužel šel Artík rychle dolů a tak jsme se s ním museli 18.3. rozloučit. Bylo to velmi těžké, ale věřím, že teď už je mu dobře a nic ho nebolí. Nero snáší být jedináčkem výborně, nesmutní a já jsem za to moc ráda. V polovině roku přivítáme nový přírůstek, docestuje k nám z Německa (alespoň doufám, že i přes virovou krizi se k nám nějak dostane). Již je nakryto, koncem dubna se bude vědět zda úspěšně a koncem května by se měla mimča narodit. Více zatím prozrazovat nebudu, i když, kdo hledá.... :)

3/20

Již dlouho, orpavdu hodně dlouho neproběhla žádná aktualizace. I když ne proto, že by se nic nedělo :) Spíš jen nějak nebyla chuť a čas. S Nerem jsme během loňského roku absolvovali pár výstav většinou s pěknými výsledky. Předváděla jsem několik flatíčků na výstavách, výlety jsou samozřejmostí, jeden ze "cvičenců" absolvoval OVVR s perfektním výsledkem a já jsem na ně moc pyšná :) Na konci roku jsme se s klukama přestěhovali, ale jsme stále ve stejné lokalitě, takže procházky se odehrávají na stejných místech :)
Začátkem roku jsme vyrazili s Artíkem k veterináři, protože na nožce, co nás už nějakou dobu trápí, se mu na rameni utvořila boule. Diagnóza zní bohužel osteosarkom. Amputace v jeho věku bohužel nepřipadá v úvahu (a co jsem koukala, stejně se o tolik život neprodlouží), takže bere prášky na bolest a uvidíme, jak bude bojovat. Zatím se drží skvěle a i když někdy je vidět, že ho něco bolí, zvládá to skvěle. Doufám tedy, že ještě budeme mít možnost oslavit spolu jeho 13 narozeniny <3
Plány na letošní rok nejsou velké, výstavně asi jen klubovka v Humpolci a možná ještě jedna, co se bude konat kousek od nás a jinak si jen budeme užívat. Plányy na druhou polovinu roku jsou trochu větší, ale to až později :)

 

6/4

Tento den jsme s klukama vyrazili na tradiční již 12. Slánský pochod s pejsky. Nikdo jiný z flatí komunity sice nedorazil, ale i tak jsme si to moc užili. Hrdá jsem byla hlavně na Artíka, který i ve svých téměř 12 letech šlapal velmi statečně cca 7km tam a 5 zpět. Tak uvidíme, jestli za rok znovu, v předchozích letech nám tato akce nevycházela, protože se křížila s jinou, kterou jsme tentokrát vynechali :)

Pár foteček bude, až budu mít opět svůj NTB :)

 

13/3/2019

Ač novinky zapomínám dopisovat, tak napříkklad flatí sekci se snažím aktualizovat pravidelně. V tabulkách jsou také kompletní výsledky výstav, které jsme absolvovali s Nerem :) Kluci se mají dobře, chodíme na procházkyy, jezdíme na výlety, sem tam dáme nějaký ten trénink. Artíkovi bude brzy 12 let, ale i tak je stále plný flatího entusiasmu a radosti. Tak doufám, že tu s námi ještě nějakou tu chvilku pobude :)

11/7

Po dlouhé době pár novinek :)

V letošním roce mám trošku jiné starosti než psí akce, ale to neznamená, že nic neděláme a neužíváme si společných dní :) S klukama výletíme, sem tam si potrénujeme, Nero chodí cvičit ještě s pejsky, co mám na přípravu na zkoušky. Artík má za sebou očkování s každoroční prohlídkou a jsem moc ráda, že navzdory věku je stále ve skvělé kondici, podařilo se nám zhubnout kila co nabral po kastraci, ťape s námi 10km prochajdy (i když už svým pohodlným tempem) a když se rozkulhá, že už toho je na něj moc, rozložíme procházky do celého dne tak, aby mu to vyhovovalo. S Nerem jsme také koncem měsíce vyrazili na výstavu do Klatov, kde jsem vystavovala pár pejsků, tak jsem ho rovnou též nahlásila.

 • 30/6 - NVP Klatovy
  Akiro Nero Dolanská tlapka - pracovní - V1, CAC
  Amelia Rose Loyal Soul - otevřená - V1, CAC
  Rowena Black Brianta - šampionů - V1, CAC
  Flamboyant Fleur Oasis of Peace - veteránů - V1, BOV, BOS

15/5

Trošku zase flákám aktualizování :) Tak tady to je :D

 • 7/4 - 4MČR retrívrů v OB
  Akiro Nero Dolanská tlapka - OB-Z - 2.místo, známka VD
 • 21/4 - WT Mělník
  Akiro Nero Dolanské tlapka - třída L - 69/80, VD
 • 29/4 - intenzivka obran Zlonice
  Opět jsme se s Nerem zúčastnili obran, někomu přijde divné dělat obrany s retrívrem, ale když je skvělý figurant, který přizpůsobí práci plemenu, proč ne. S Nerem jsem se pro to rozhodla hlavně kvůli navýšení sebevědomí. Obrany jsou pro něj přetahovací hra, v posledním případě se spolu přetahovali o balonek :) 
 • 12-13/5 - KV Humpolec
  Akiro Nero Dolanská tlapka - pracovní třída - 2x V1, CAC
  Handling:
  Quido Crazy Aknel Top - CAC/---
  Cranberry Velvet Diamond - ---/V4
  A-team Angel od Kytínské studánky - neposouzen (kulhal)/r.CAC
  Gaia Oasis of Peace - ---/CAC
  Rowena Black Brianta - CAC/---
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - CAC -> ClubCH/V3

4/4

Vcelku se u nás neděje nic zajímavého. Trénujeme na OB tuto sobotu a na WT koncem dubna, procházkujeme a užíváme jarní počasí :)

 • 1/4 - Tréninkové zkoušky OB
  Akiro Nero Dolanská tlapka - OB1 - dvě disciplíny nesplnil, jednu za 5b a zbytek 10 nebo 9. Udělal mi radost :) A v sobotu už nás čeká naostro Mistrovství a třída Z (snad naposledy :) )

 

25/2

Trénujeme, trénujeme, trénujeme. O sobotách obvykle na obedience, v neděli na WT, v týdnu mezitím tak nějak co se naskytne, převážně ale celkovou poslušnost na procházkách :) Dneska jsme s Nerem byli na obranách - a už se těšíme na příště, přetahovací hra ho fakt baví :D Začátkem března nás bude kromě ostatního čekat i intenzivka agility. Máme toho hodně, ale všechno nás baví a Nero, stejně jako dříve Artík, je vskutku všestranný pes, vše ho baví, do všeho jde s chutí a nadšením a neutuchajícím entusiasmem.

Dělá mi, láska moje malá černá ušatá prostě obrovskou radost.

 

14/1

Máme tu nový rok, uvidíme, jak se nám v něm bude dařit. Dnes jsme s klukama byli na veterině v Kladně u MVDr. Lenské na kontrole očí.
Art od Stříbrných rud - téměř 11let - oči čisté, GONIO negativní
Akiro Nero Dolanská tlapka - 4roky - oči čisté, GONIO negativní

Mám z obou kluků velikost radost, převážně ale z veteránka, to potěší :) Také jsem kluky zvážila, když už byla ta možnost. Nero má 35,5kg - to jsem tak nějak očekávala a Artík 41kg. To jsem sice čekala také, radost z toho ovšem nemám. Ač denně dost chodíme a má málo tučné granulky, o moc lepší už to holt asi nebude. No jo, kastrátek, přibírá i ze vzduchu :D
Teď ale ještě malé doplnění toho loňského roku :)

 • 4-5/11 - MVP Praha
  Cranberry Velvet Diamond - mezitřída - ---/V2, r.CAC
  Bloody Mary Magic of Czech - štěňat - ---/VN
  Callida od Černé perly - otevřená - V1, CAC/---
  Daffy ze Starého Brázdima - pracovní - ---/VD2
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - šampionů - V1, CAC, r.CACIB/V2, r.CAC
 • 6/11 - hon na bažanty Konopiště s Nerem
 • 18/11 - OVP Mladá Boleslav
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů -
  V1, VT, OV, BIG I.
 • 3/12 - Nejen flatí procházka Lipence
  Zúčastnili se oba kluci a moc jsme si to všichni mezi přáteli užili :)

 

31/10

Měsíc říjen je za námi a tak jen menší shrnutí. Akcí už ke konci roku moc nemáme, místo toho trénujeme, procházkujeme a vymýšlíme, co budeme dělat rok následující :)

 • 7/10 - MVP České Budějovice
  Handling:
  Finy od Hradu Valdek - V3
  Ebony od Hradu Valdek - V3
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - V1, CAC, r.CACIB -> GrandCh CZ
  Do Budějovic jsem jela tentokrát jen vystavovat, původně jen Cassinku, ale pak se mi tam nečekaně naskytla možnost předvést ještě holky od Valdeku a neodolala jsem :)
 • 12-15/10 - prodloužený výcvikový víkend Leština
  Téměř již tradičně jsme vyyrazili na prodloužený víkend na Leštinu. Nero mě trochu zlobil, nakonec ale i velmi potěšil na jeho teprve druhé "barvě", kdy šel opravdu krásně. Nedělní soutěže se nakonec účastnili oba moji kluci, aby vycházel počet pejsků :) Artík i Nero si vedli moc pěkně, Nero získal 57/60b a Artík 55/60b a společně s moc šikovnou goldenkou jsme tak získali 2.-3.místo v soutěži týmů :)
 • 21/10 - Nejen flatí výšlap na Říp
  Vyrazili jsme na ťapajdu na Říp, oba kluci byli moc šikovní, prochajdu pěkně uťápli, hlavně Artíček <3 Sešlo se celkem kolem 20 pejsků a já myslím, že jsme si to všichni moc užili.
 • 29/10 - KZVP Čelákovice
  Neděle, na kterou jen tak nezapomenu. Nejen díky Nerovu výkonu, ale především počasí. Byla totiž velmi prudká vichřice a dokonce doporučeno nevycházet vůbec ven. Ale protože nedorazila zpráva o zrušení zkoušek, vydali jsme se to prubnout. Nero pracoval skvěle, počasí vůbec neřešil stejně jako velké vlny na vodě a makal jako ďas. Opět s pochvalou za vyhledávání v rákosí :) Na to, že jsem zkouškyy hlásila především jako podporu kamarádkám, co jely také soutěžit a protože jsem měla u klubu peníze ze zkoušek stornovaných, tak jsme dopadli nad očekávání.
  Akiro Nero Dolanská tlapka - CACT, CCT, 2.místo


   

5/10

Trošku shrnutí událostí poslední doby :)

 • 2/9 - KVR Hranice na Morave
  Spolu s přáteli jsem vyrazila na klubovou výstavu na Moravu. Cesta byla dlouhá, ale díky super lidičkám utekla jak ďas. Tentokrát jsem byla v kruhu v roli zapisovatele a byla to úžasná zkušenost :)
 • 9-16/9 - dovolená Rynartice
  Stejně jako ředchozí rok jsme vyrazili na flatí dovolenou. Pronajali jsme si na týden chatu v úžasném Českém Švýcarsku a užívali si procházek a krásné krajiny. Doufám, že za rok vyrazíme znovu!
 • 22/9 - Hon kachny Tachov
  S Nerouškem jsme vycestovali na náš první letošní hon a to na kachny do Tachova. Společnost nám dělala Markéta s Angelem. Nero pracoval perfektně, oproti loňsku byl mnohem sebevědomjší, což bylo vidět na jeho práci a já jsem na něj vážně moc pyšná!
 • 23/9 - WT Blevice
  Jela jsem fotit a podpořit Lenku s Péťou na jejich prvních WT. Obě flatičky předvedly krásnou práci a já jsem ráda, že jsem u toho mohla být.
 • 28/9 - KrV Martiněves
  Akiro Nero Dolanská tlapka - pracovní - V1, VT, KrV
  Využili jsme výstavy téměř za rohem. Už v době kdy jsem hlásila Nero masivně línal a proto jsem ho přihlásila do třídy pracovní. Paní rozhodčí se Neroušek moc líbil a já moc děkuji za krásná slova, co k němu měla.

   

24/8

Další měsíc za námi, ne vše se nám bohužel podařilo tak, jak jsme si přáli, ale to je život :) Kvůli nemoci jsme museli vynechat zkoušky, na které jsme se dlouho připravovali a těšili, co naplat, pokoříme je za rok :)

 • 6/8 - OKVR Konopiště
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, VT, CC
 • 19/8 - KVR Třeboň
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, BIS čestná
  Handling:
  Quido Crazy Aknel Top - V1, CAC -> ClubCH KCHLS
  Denny ze Starého Brázdima - VD2
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - V3

  Velkou radost mám z "Kvidlouška". Je to pejsek, kterého vystavuji již odmala a již jsme to společně dotáhli k moc krásným výstavním výsledkům :) Samozřejmě na tom má svůj podíl i domácí příprava od paničky. Radost mi udělal i Denny, který ač je maminčin chlapeček, tak tentokrát se mnou moc pěkně běhal i stál, bohužel pan rozhodčí byl hodně zubař a i minimální posunutí zubu už u něj bylo špatně. Ze stejného důvodu nezískala Cass lepší výsledek, i když se předváděla moc pěkně.

   

24/7

 • 15-16/7 - KZPR Blevice
  Akiro Nero Dolanská tlapka - III.cena
  V některých chvílích jsme měli namále, ale nakonec se zadařilo. Za měsíc budeme mít šanci na reparát, tak snad ukážeme, že umíme :)
 • 22/7 - KrV Martiněves
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, vítěz třídy, krajský vítěz
 • 23/7 - KZVP Tábor
  Akiro Nero Dolanská tlapka - I.cena, CACT, CCT, 2.místo
  Neronek pracoval krásně, udělal mi radost.

   

To je pro červenec vše, dalších pár akcí nás čeká v srpnu, pro letošní rok to bude nejspíš vše, budeme pilovat a dotahovat a za rok se do toho opřeme :)

 

3/7

Nějak jsem zanedbala aktualizaci, tak tady alespoň v rychlosti.

 • 6-7/5 - KVR a SVR Humpolec
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů - VD/V2., r.CAC
  Handling:
  Quido Crazy Aknel Top - otevřená - V1, CAC/V
  A-team Angel od Kytínské studánky - pracovní - VD3/V1, CAC -> Klubový šampion
  Cristabel Velvet Diamond - mladých - V3/-
  Night Naomi Bohemia Luxyvett - pracovní - VD/-
  Daffy ze Starého Brázdima - pracovní - -/V3
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - vítězů - V2, r.CAC/V1, CAC, VSV, BOB

   
 • 8/5 - KrV Mladá Boleslav
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů - V1, VT, Krajský vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi
  Handling:
  Callida od Černé perly - otevřená - V1, VT, Krajský vítěz

   
 • 18-21/5 prodloužený výcvikový víkend Leština zakončený PZ
  Akiro Nero Dolanská tlapka - KPZ - odstoupení

   
 • 27/5 - KVR Konopiště
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů - V
  Handling:
  A-team Angel od Kytínské studánky - pracovní - VD4
  Gaia Oasis of Peace - otevřená - V2, r.CAC
  Rowena Black Brianta - vítězů - V3

   
 • 17/6 - seminář přivolávačských her s Ivou Novákovou
  Účastnili jsme se s Nerem a moc se nám to líbilo. Uvidíme, kam nás to zase posune :)

   
 • 24/6 - MVP Brno
  Akiro Nero Dolanská tlapka - šampionů - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS -> C.I.B, C.I.E.
  Handling:
  Clever Boy Ronny Velvet Diamond - mladých - V2

   
 • 1/7 - NVP Klatovy
  Akiro Nero Dolanská tlapka - vítězů - V1, CAC, CAC ČMKU, NV, BOB, BIG IV. -> GrandCh CZ, Ch ČMKU
  Handling:
  Caspian z Čertova doupěte - otevřená - VD2
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - vítězů - V2, r.CAC

Přes prázdniny nás čekají ještě nějaké zkoušky a malé výstavy, které už máme přihlášené. Po dlouhém přemýšlení to budou na nějaký čas poslední akce. S Nerem teď trošku bojujeme s aportem srstnaté, kterou nechce a nechce nosit (buď jí vůbec nevezme, nebo vezme, ale nedonese atp.) a došlo to až do fáze, že veškeré disciplíny s ní bojkotuje. Nerada bych, abychom kvůli jednomu aportu zničili vztah, který spolu budujeme, budu tedy hledat alternativní cesty jak s tím "bojovat". A když to nepůjde, tak to nepůjde, můj vztah s ním je pro mě přednější než zkoušky s aportem srstnaté :)

 

4/5

Výsledky soutěže Retriever roku 2016!

MultiCh jCh Akiro Nero Dolanská tlapka

3.místo - FCR pes

4.místo - mezi všemi FCR

 

2/5

Pracovní prodloužený víkend je za námi. Nero měl zřejmě špatný víkend, protože jeho výkony na loveckých zkouškách i na OB se zdaleka neblížily tomu, co ve skutečnosti umí :) No, je na čem makat.

 • 29/4 - KVZ Sloveč-Sloučená
  Akiro Nero Dolanská tlapka - 152b., I.cena, 3.místo
 • 1/5 - Prvomájové závody Libeň
  Akiro Nero Dolanská tlapka - OB-Z, nehodnocen, 9./13.místo

Ač se v sobotu umístil na třetím místě a v první ceně, osobně bych jeho výkon nehodnotila tak vysoko... Btw., až uslyšíte o flatovi, co nechtěl do vody, bude to ten můj :D Ano, Nero je v neznámém terénu při vstupu do vody opatrný, to mi vůbec nevadí. Ale že by do vody nechtěl vlézt vůbec, to jsem ještě nezažila, ostatně má 2x CACT z vodních zkoušek :) Budeme holt objíždět neznámé rybníky a Nero bude plavat, až mu narostou žábry :)

Sváteční pondělí pro změnu zkoušky v poslušnosti. Jedna z věcí, kterou na Nerovi miluji je jeho schopnost soustředit se vždy a všude. No, tektokrát na soustředění nedošlo. Tipuji, že na akci musela být fenka buď před, po nebo hárající, čmuchalo totiž spoustu psů. Na některých disciplínách Nero pracoval ještě celkem pěkně, ale všude kde byla chůze šel s tlamou u země a naprostý ignor. U některých disciplín je třeba aby se mnou navázal kontakt (jistě, ideálně u všech, ale u některých máme "signály" a tam se prostě musí na mě podívat), což se nekonalo a provedení, v jednom případě žádné provedení, podle toho vypadalo. Radost mám z kamarádky Nikol, který se svou ausičkou Effie podala nádherný výkon a umístili se na 2.místě a též s AUO Inkou zabodovaly a skončily na 4.místě.

Před námi je teď prodloužený víkend výstavní 2x výstava v Humpolci pořádaná KCHLS a ve svátek krajská výstava v Mladé Boleslavi. Máme ten květen nějak nabitý.

 

23/4

V sobotu jsme se s Nerem vydali do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu. Společnost cestou tam nám dělala Val s Caspim, cestou zpátky jsme vezli "nahaté" morčátko :) Kromě Nera jsem se v kruhu proběhla s několika dalšími psíky, všichni byli moc šikovní a já mám radost, že mi jejich majitelé projevili důvěru. Pan rozhodčí Tibor Havelka byl velice přísný, ale také spravedlivý, důvody proč zadal známku jakou zadal oznámil  nahlas, takže všichni věděli proč, co a jak. Jeden z mála CZ/SK rozhodčích, na kterého ráda vyrazím kdykoli znovu :)

 

MVP České Budějovice

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CAC, r.CACIB

Caspian z Čertova doupěte - VD4/5

A-team Merlin od Kytínské studánky - VD2/3

Emily od Hradu Valdek - V/8

Daffy ze Starého Brázdima - V2/3

 

Dneska jsme se dozvěděli výsledky ANKA CUPu za rok 2016. Anka cup je klubová soutěž pořádaná KCHLS, je pouze pro retrívry a dělí se na několik kategorií. Mezi FCR se Neronek umístil následovně:

2. místo - nejlepší výstavní pes

3. místo - nejlepší pracovní pes

Mám radost, v loňském roce se nám dařilo výstavně a pracovně též a 3.místo se zápočtem tří zkoušek mi přijde ohromné. Je to můj šikovný a krásný kluk ;)

A příští sobotu už nás čekají první letošní "lovecké" a to sice reparát na zkoušce vloh, které jsme loni nedokončili :) Společnost nám bude dělat Petra s Lexinkou a já věřím, že oba naši černoši dokončí!

 

10/4

Další měsíc za námi a my se pomalu připravujeme na zkoušky, které máme letos naplánované. Předemvším jsou to zkoušky lovecké, ráda bych vyrazila i na WT - ale to uvidíme podle termínů a aktuální situace - a po dlouhé době nějaké to obedience.

Cca 3 týdny zpátky jsem totiž jela s kamarádkou a jejíma ausíma holkama jako podpora a kameraman na OB závody... a opět mě tento sport okouzlil natolik, že jsem se rozhodla přihlásit 3.MČR retrívrů v OB, které se konalo uplynulý víkend jen kousek od nás. Že je to šibeniční termín na nácvik mi docházelo až s blížícím se závodem :D Nejdůležitější pro mě byl nácvik obíhání kuželu, protože tato disciplína byla přidána až po našich posledních závodech, nikdy jsme jí tedy neabsolvovali. Nero mě překvapil moc, protože na závodech předvedl moc pěkný výkon, který jsem mu kazila zejména já :) 

3. MČR retrúvrů v obedience

Akiro Nero Dolanská tlapka - OB-Z - 219,5b, známka dobře, 2.místo

No a tak jsem se nechala kamarádkou přemluvit a začátkem května nás čekají ještě jedny závody v kategorii Z a na podzim bych se ráda konečně dokopala k natrénování do "jedniček" :)

Artík si užívá život psího veterána, rád předstírá hluchotu a přijde mu, že nějaké poslouchání už se ho netýká... a upřímně, taky už ho nikdo moc nedrtí :) Pořád ale miluje aportování, procházky a i to trénování s dummy, na které ho občas vezmu s sebou.

 

15/3

CRUFT´S!

Největší událost pro každého pejskaře, který jezdí na výstavy. Letos jsme se účastnili i "my". Přesněji řečeno účastnil se Nero, já bohužel jet nemohla. I tak to byl neuvěřitelný zážitek díky Kamče a Janě, které s sebou Nera vzaly a reportovaly přímo z výstavy. Byla jsem dojatá, že moje malé dítě běhá po zeleném koberci. Bylo to nádherné to vidět a já jsem strašně pyšná, že jsme se kvalifikovali a nakonec i zúčastnili. Bohužel Nero nebyl úplně v typu paní rozhodčí, takže do pořadí se nedostal, ale v případě této akce znamená strašně moc už jen zúčastnit se. Pevně věřím, že bude možnost jet do Birminghamu ještě jednou a tentokrát spolu <3

2/3

Čas letí jako splašený. Po výstavě v Brně jsme nic moc nedělali, jen procházky, sem tam potrénování. Koncem měsíce jsme se měli účastnit WT na Konopišti, bohužel jsem nebyla úplně zdravá a tak jsem několikahodinové pobíhání se psem venku vyměnila za ležení doma v posteli, abych mohla jít v pondělí vydělávat pesanům na žrádlo :P

Co nás dále čeká, a snad už nemine, je možné vidět v kalendáři, nejbližší akcí je výstava Crufts v Anglii, kam se vypraví Nero "sám", ještě jednou moc díky Janě a Kamče, které s sebou Pakoňka tak daleko vezmou a vystaví.

 

6/2

Uplynulý víkend jsme strávili s přáteli v Brně, kde se konala dvodenní výstava psů. Artík jel jako doprovod, Nero se vystavoval jen v neděli, za což jsem nakonec byla ráda, protože v sobotu ráno se vzbudil s tím, že měl "mrtvý ocas". 

CACIB Brno - sobota - rozhodčí: M. O´Donaghue (IRL); neděle - rozhodčí: H. Fryckstrand (SWE)

 • Caspien z Čertova doupěte - mezitřída - V/8 / D/9
 • Quido Crazy Aknel Top - otevřená - V1, CAC/5 / VD2/4
 • A-team Angel od Kytínské studánky - V4/4 / V2, r.CAC/3 -> šampion CZ
 • Akiro Nero Dolanská tlapka - šampionú -/ V3/5
 • Corrolla Velvet Diamond - mladých - V/14 /-
 • Carmen Jolly Subri - pracovní - V/5 /-

Nedělní rozhodčí byl velice přísný, o to více si vážím Nerova hodnocení a výsledku, ve veliké konkurenci krásných psů se neztratil :)

 

26/1

Tak. Máme za sebou první novoroční WT trénink pod vedením trenéra - a to Martina Incédiho. Jako vždy jsme se vrátili plní informací a tipů, co vše můžeme dělat. Protože se zároveň blíží naše první letošní WT, tak jsem se rozhodla dostat se k tréninku alespoň 2x až 3x týdně. Uvidíme, jak nám to půjde a kam se posuneme :)

Na dnešní den jsem se domluvila s kamarádkou, která se u nás stavila a zdornovala Nera - ode mě se nenechá, pořád se mrská, chce mě olizovat, mlátí ocasem... Dílo se zdařilo a Nero je srovnaný :D Budeme se muset domlouvat častěji, ať není potřeba napravovat toho tolik, Nero je totiž tak trošku sebevrah a občas mu chybí pud sebezáchovy :)

Na rajčeti jsou nové fotky. Jak z tréninku v Palačově, tak tréninku ve Slaným.

 

7/1/2017

Vánoce a Silvestr jsou za námi, další rok utekl a s klukama jsme přivítali rok nový a já doufám, že to není poslední, kdy jsme spolu :)

Konečně i u nás zamrazilo a napadl sníh, takže v galerii jsou nějaké "bílé" fotosky.

Zahájili jsme také letošní výstavní sezonu a to na národní výstavě v Brně. Měla jsem tajné přání aby se zadařilo, a Nero si doběhal českého šampiona. Výsledky:

 • Cool Ray Velvet Diamond - VN1
 • Bagheera Velvet Diamond - V2, r.CAC
 • A-team Angel od Kytínské studánky - V2, r.CAC
 • Akiro Nero Dolanská tlapka - V2, r.CAC -> šampion CZ!!!
 • Carissima Velvet Diamond - VN1
 • O´Flanagan Casablanca Twist - V2, r.CAC

Fotečky z výstavy jsou též k nalezení na našem rajčeti :)

A od pátku zahájíme i sezonu pracovní a to tréninkem v Palačově pod dozorem Martina Incédiho :)

 

18/12

Včerejší den byl pro nás ve znamení nových zkušenností. Zúčastnili jsme se totiž s klukama NOSEWORK tréninku pořádaného Psí školou Bobík.

Kluci byli moc šikovní, rychle chápali co po nich chceme... a kdybych já jim to nekazila, byli by asi ještě rychlejší :D Mám z toho velkou radost, hlavně z veterána Artíka, kterému v dubnu bude již deset let, ale energie a radosti do života má stále plno :) Za týden jedeme znovu, snad se mi podaří sehnat brzy nějaké pomůcky a vrhneme se do trénování naplno.

Aktualizovala jsem plán akcí na příští rok - kam bychom se rádi podívali - uvidíme, co vše nakonec realizujeme :)

Foto z tréninku ZDE

 

13/12

Co se u nás děje :)
Ve zbytku listopadu jsme trochu trénovali a procházkovali a fotili. Začátkem prosince jsme vyrazili na poslední výstavu v této sezoně.

 • 3/12 - MVP Nitra, rozh: L. Voláriková (SK)
  Akiro Nero Dolanská tlapka - CAC
  Handling:
  Aint Afraid Tu Work Axwell - VN1
  Antoinette Tulip Rock On Fire - r.CAC (r.CACIB)
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - CAC
 • 4/12 - MVP Nitra, rozh: A. Zeppi (IT)
  Akiro Nero Dolanská tlapka - CAC
  Handling:
  Bagheera Velvet Diamond - r.CAC
  Antoinette Tulip Rock On Fire - CAC
  Rowena Black Brianta - r.CAC
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - CAC (CACIB, BOB)

Uplynulý víkend jsme se s klukama zúčastnili Nejen flatí prochajdy v Lipencích u Prahy. Této prochajdy se zůčastnilo cca 41 flatíků :)

Fotky z akcí jsou ZDE

 

16/11

Po delší době novinky.

Koncem října se Nero zúčastnil tří výstav v Rumunsku. Dařilo se mu nad očekávání :)

29/10 - CACIB Craiova - CAC, CACIB, BOB

29/10 - CAC Craiova - CAC, BOB

30/10 - CACIB Craiova - CAC, CACIB, BOB => šampion Rumunska

Uplynulý víkend jsme spolu vyrazili na oblastní výstavu do Mladé Boleslavi. Nero opět zabodoval, rozhodčí se líbil a doslova si vyběhal krásné ohodnocení :)

12/11 - OVP Mladá Boleslav - V1, VT, Oblastní vítěz, BIG I.

 

Jinak se toho u nás moc neděje, chodíme na procházky, ať už sami nebo s přáteli a užíváme si :) Artík je veselý veterán, se kterým se člověk snad ani nudit nemůže a Nero je... prostě Nero :D Do konce roku náš čeká už jen jedna víkendová výstava a tím to pro nás pro letošek končí.

 

23/10

Dnešním dnem jsme zakončili letošní zkouškovou sezónu :)

Celkem jsme se zúčastnili 7 zkoušek. 2x WT a 5x zkoušky lovecké.

Na WT jsme jednou uspěli a jednou neuspěli.

Na loveckých zkouškách jsme absolvovali 3x vodní zkoušky, z toho byl Nero jednou vítězem zkoušek, vítěz memoriálu Jiřího Švába a 2x CACT. Na zkouškách vloh a podzimních zkouškách jsme neuspěli.

Každá zkouška je pro nás novou zkušeností, pokaždé se spolu sžíváme o něco lépe :) Co se letos nepovedlo za rok napravíme, rozhodně nic nevzdávám, naopak se těším na nové výzvy a nějaké ty plány na příští rok už jsou, uvidíme, jak to půjde :)

 

18/10

Od čtvrtka do neděle jsme s klukama strávili na výcvikáči na Leštině. Neronek se účastnil výcviku, Artík si užíval procházek a já kromě tréninku s Nerem vedla vlastní skupinku :) První tréninkový den nám počasí moc nepřálo, zima, vichr, alespoň ale nepršelo. Nero byl moc šikovný, jen trochu bojujeme s aportem s králíkem. Ale to se poddá :) 

Moje skupinka byla moc šikovná, jsem na ně moc hrdá. Co jsme natrénovali za těch pár dní jsme pak mohli ukázat při závodech v neděli. Startovalo 15týmů po 3 psech. Naše flatí skupinka se umístila na úžasném druhém místě!

Už se moc těším na jaro na další prodloužený víkend :)

 

9/10

Ač jsem v úterý doufala, že již budu v pořádku a budu si moct užít víkend, tak radostná novina se nekonala. Místo toho změna ATB a další týden leháro. Ovšem opět díky přátelům Nero vyrazil do Budějovic a dařilo se nad očekávání! Moc děkuji panu rozhodčímu Šimkovi za krásná slova k Nerouškovi :)

MVP České Budějovice

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB, Cruft´s qual. 2017

 

1/10

Vzpomínám, vzpomínám, co že jsme to dělali v září. První dva víkendy zřejmě nic moc, trénovali jsme a hlavně jsem pomáhala cvičit jiným. Snad jim to pomohlo a trochu posunulo :) S Nerem jsme vyrazili na náš první hon na kachny u Tachova. Nero na první hon pracoval hezky, s teplou zvěří neměl vůbec žádný problém a já na něj byla pyšná :) Následovala úžasná dovolená v Podještědí s jinými flataři a jejich pejsky. Vyráželi jsme na výlety, trénovali a prostě si užívali :) Bohužel, od cca půlky týdne na mě skočil nějaký moribundus, ale zvládli jsme to a do konce týdne už jsme to vydrželi.

V sobotu po návratu jsme ještě s klukama zajeli do Straškova na kynologickou akci, kde se vybíral příspěvek na Helppes a ukazovali jsme ukázky z WT. To už mi nebylo moc dobře, ale slíbila jsem to a bez Nera by chyběl pes na ukázku poslední disciplíny. Večer už teploty přes 39 a tím mi bohužel padly nějaké plánované akce :( Aktuálně se tedy válím doma s ATB a kluci se válí se mnou :) Mám ale super přátele a tak mi alespoň dnes vzali Neronka na výstavu do Džbánu. Ještě jednou díky Petře za vystavení a Val za dopravu.

OVP Džbán

Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz

 

Zítra jsme se měli pčastnit Funny WT v Brně, ty ovšem vynecháme a pevně doufám, že do příští soboty již budu ready a s Nerem pofrčíme na výstavu do Budějic.

 

30/8

Nero mi dělá radost, je to můj černý splněný sen :)

KSZVP Blevice - memoriál J.Švába (pro FCR)

Akiro Nero Dolanská tlapka - I.cena, CACT, 172/172b, vítěz memoriálu

 

22/8

Páni, nějak zapomínám aktualizovat :)

 • 23/7 - krajská výstava Martiněves
  Akiro Nero Dolanská tlapka -
  V1, VT, Krajský vítěz, vítěz VIII. FCI skupiny
 • 30/7 - KSZVP Kařez
  Akiro Nero Dolanská tlapka - III.cena (limit známka aport v terénu)
 • 31/7 - oblastní výstava retrieverů RK CZ Konopiště
  Akiro Nero Dolanská tlapka -
  V1, VT, Oblastní vítěz
 • 13/8 - MVP Mladá Boleslav 
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V2, r.CAC
 • 20/8 - KVR Třeboň
  Akiro Nero Dolanská tlapka -
  V1 (čestná)

No a to je prozatím asi vše :D Mezitím trénujeme a připravujeme se na další vodní zkoušky - čekají nás už tuto sobotu :) Kam pojedeme dále a co budeme dělat, to se ještě uvidí :) Po těchto akcích si dáme chvilku pauzu :)
 

20/7

Tak se nám podařilo prolomit smůlu, a to hned ve velkém stylu :)

Nero konečně ukázal, že opravdu umí a v neděli na vodních zkouškách pracoval skutečně skvěle, jsem na něj moc hrdá a mám obrovskou radost. Protože mým cílem bylo zkoušky dokončit, nevšímala jsem si moc známek ostatních a tak byl pro mě výsledek skutečným překvapením :) Z 12 přihlášených psů dokončilo 10 a jen dva v první ceně.

KSZVP Rosovice

Akiro Nero Dolanská tlapka - I.cena, CACT, Vítěz zkoušek

 

V neděli ráno s námi na zkoušky vyrazila i kamarádka Irča, která se na stejné zkoušky připravuje se svou fenkou a chtěla vidět, jak to vypadá. Na místo jsme dorazily v krásném čase, občerstvili se, zahlásili a už se šlo na nástup.

S Nerem jsme si vylosovali č.6, což pro nás znamenalo skupinku jdoucí nejprve na rákos a následně na vodu, zároveň jsme šli v naší skupině jako poslední. První disciplínou bylo vyhledávání v rákosí. Na rozdíl od několika předchozích ročníků se nešlo na rákos "z boku", ale spíše z přední části, kde byl rákos plný různého bordelu. Rozhodčí od nás, resp. pejsků, chtěli vidět samostatnou práci s minimem povelů a aby šel pes až na vodu, která byla za rákosem. Tuto podmínku splnila kromě Nera již jen fenečka tollera jdoucí před námi a jako jediní si tedy v naší skupině vysloužili max. počet bodů. Nutno říct, že poslouchat chválu od rozhodčích na práci vašeho psa se neomrzí :D Následovala dohledávka kachny v rákosí. Nero opět bez zaváhání zamířil do rákosí, v jednu chvíli už jsem myslela, že se tam moc neohřeju, nakonec ale Nerouš asi ještě ověřoval předchozí místa kde kachna ležela, ale našel a v časovém limitu donesl.

Pak proběhla výměna se skupinou na vodě. Jako první nás s novými rozhodčími čekal handling. Nero chodí na vodu opatrně, nejinak tomu bylo i ten den a pro první kachnu šel tedy pomaleji, ale bez problémů vzal a donesl. Druhá kachna nám mezitím díky větru odplavala trochu za roh, ale Nerovi to nedělalo problém a donesl pěkně i druhou kačenku. Následovala chůze a pak jsme se přesouvali na louku na aport v terénu. Foukal docela vítr, takže spousta pejsků šla pro "marking" pod větrem. Nero stejně tak, osobně mi jeho práce nepřišla na známku 3, ovšem dohadovat s nikým jsem se nehodlala, protože tato známka pro nás znamenala, že máme již téměř splněno! Radost mi udělal i tím, že letěl jak směrem k aportu, tak hlavně i směrem ke mě to bral cvalem. 

Následoval oběd a poslední disciplína - klid na stanovišti. Přemýšlela jsem, zda jít na jistotu či zariskovat a nechat Nera volně, přeci jen jsme klidy trénovali jen jednou. Nakonec jsem se rozhodla důvěřovat a tak pro nás tato disciplína skončila další 4.

Vyhodnocení zkoušek proběhlo vcelku rychle - pro mě s překvapením vítězství celého klání.

Moc děkuji Irče, že jela se mnou a kromě fotografa dělala hlavně morální podporu a svým optimismem mě udržovala v klidu a nepustila nervy moc k tělu. Díky, díky ještě jednou!

 

7/7

Čas letí jako splašený. S Nerem se připravujeme na vodní zkoušky, dělá mi radost, jak moc pěkně se rozpracoval. Už jen 10 dní a jdeme na to!

S Nerem jsme si udělali výlet na Slovensko, společnost nám dělala Janička s Bagím, cíl jsme sice nespnili - a to dokončení SK šampiona, ale nevadí, holt bude jiný výletík. Moc díky všem přátelům, kteří mi hlídají Artíka, když někde poletuji s Nerem, moc si toho vážím.

Červenec a srpen bude hlavně pracovní, s Nerem máme cíl konečně pokořit zkoušky a já pevně věřím, že tentokrát již smůlu prolomíme a dáme to :)

 

6/6

Po téměř měsíci jsem se dokopala k další aktualizaci. Takže shrnutí toho, co se u nás událo a snad na nic nezapomenu :)

 • 19-22/5 - s klukama jsme se vetřeli do auta k Verče a jejím klukům a společně jsme zamířili na prodloužený výcvikový víkend na Leštině. Bylo to moc fajn, skvělá parta lidiček, tréninky se zvířátky i dummíky, milí parťáci v chatce... No, těšíme se na podzim!
 • 28/5 - výlet do Litoměřic na výstavu, jela jsem sama, bez kluků, vystavila dva psíky, nakoupila mňaminky a jela zpět :)
  Abbey Ross Out of Control - V2, r.CAC
  Nerelius Drunk On Love - V2, r.CAC
 • 29/5 - opět jsem opustila kluky, tentokrát jsem jela dělat psychickou podporu a fotografa jen kousek od nás - do Neuměřice na OVVR lence a Irče. Obě jejich holčičky makaly moc pěkně a obě také dokončily zkoušku v I.ceně! Ještě jednou moc gratuluji!
 • 4-5/6 - na Konopišti se jako každý rok konala výstava RK CZ. V sobotu speciální a v neděli klubová. A výsledky mých svěřenců?
  SVR Konopiště
  Quido Crazy Aknel Top - V4
  Akiro Nero Dolanská tlapka - V3
  Antoinette Tulip Rock on Fire - V4
  KVR Konopiště
  A-team Angel od Kytínské studánky - V1, CAC
  Antoinette Tulip Rock on Fire - V2, r.CAC
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - V1, CAC
   

18/5

 • 14/5 - s Nerem jsme se zúčastnili zkoušek vloh u Nymburka. Účast byla veliká a terény obtížné, což ukázaly i výsledky. S prací, kterou Nero předvedl jsem velmi spokojená, byl pozorný, klidný, výborně reagoval na povely a když bylo třeba, ukázal samostatnou práci v terénu. Bohužel, na dohledávce se nám nepodařilo dohledat kus a tím pro nás zkoušky skončily. V naší skupině sedmi retrívrů vypadli dva již na první disciplíně - markingu a zbytek stejně jako my na dohledávce. Z celkového počtu 14retrívrů dokončili úspěšně pouze 3.
 • 15/5 - v neděli jsme se účastnili flatího focení v Lotouši, fotografkou byla šikovná Katka Hejretová, která fotila i přes nepřející deštivé počasí. Ještě jednou Kačko moc díky za vše a těšíme se na fotečky :)
   

12/5

 • 30/4 - společně s Markétou a její krásnou pracačkou BOM Bessynkou jsme jeli do Prahy na mezinárodní výstavu. Tentokrát jsem se k flatíkům skoro nedostala, zato s Besskou jsme si v kruhu užili :)
  Bessy z Dračího údolí - mladých VD2/3
 • 1/5 a 3/5 - velké flatí stříhání. Protože se blížila výstava v Humpolci, proběhlo stříhání pejsků, fotky jsou v galerii na rajčeti :)
 • 7. a 8/5 - dva výstavní dny v Humpolci. Zatímco moji kluci byli na hlídání, já jsem vyrazila do Humpolce, kde jsem vystavovala několik pejsků a zároveň si užila skvělé dva dny ve společnosti přátel <3 A výsledky?
  SOBOTA - L.Hägglund
  Quido Crazy Aknel Top - psi mezitřída - V1, CAC => jCh CZ
  Fantastic Frodo Dark Angel od Teplic - psi otevřená - neposnouzen pro kulhání
  Candy Jasmine Griffella - feny dorost - N2
  Gaia Oasis of Peace - feny otevřená - V4
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - feny pracovní - V2, r.CAC
  Dessy Black Queen Bohemia Luxyvett - feny veteránů - V2
  NEDĚLE - A.Zeppi
  A-team Angel od Kytínské studánky - psi mezitřída - V1, CAC
  Fantastic Frodo Dark Angel od Teplic - psi otevřená - VD
  Gaia Oasis of Peace - feny otevřená - V4
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - feny pracovní - V1, CAC, Vítěz kraje Vysočina, BOS
  Dessy Black Queen Bohemia Luxyvett - feny veteránů - V2
  Foto na rajčeti!
 • 9/5 - s Artem jsme večer jeli na veterinu, kde ho pan doktor uspal a zatímco já jela domů a čekala, než si ho budu moci vyzvednout, vyndal Artovi asi 7,8 lipomů (tukové bulky) a udělal RTG levé nožky na kterou občas kulhá a páteře. Po příjezdu už byl Artík vzhůru, i když pořád trošku mimo. Operace proběhla v pořádku, vše je venku a Artík vypadá jak Frankensteinův pes :) Co se týká RTG, tak rameno i loket je v pořádku, ovšem měl starou zlomeninu v zápěstí, již srostlou (absolutně nechápu, jak si mohl něco zlomat a nedat nic najevo) a na páteři jeden srůst, který prasknul, takže se Artík naštěstí může hýbat. Těmto srůstům na páteři se říka spondyloza. Obojí, jak packu tak záda teď budeme sledovat a Artík bude dostávat o něco "výkonnější" kloubní výživu než doposud :)

27/4

 • 10/4 - s klukama jsme vyrazili do Kytína, kde jsme se zúčastnili flatí prochajdy. Spolucestovatelkami pro nás byla Irča s Bellčou :) Byla to krásná procházka a moc děkujeme Markétě za organizaci :)
 • od úterý 12. jsme se přesunuli do Zlonic, kde jsem hlídala kamarádce po čas dovolené její 4 fenečky. Smečka šesti psů už je vážně něco, naštěstí jsou holčičky hodné a tak jsme to zvládli :)
 • 17/4 - s Nerem jsme si udělali výlet na Konopiště, na WT pořádané RK CZ. Nero pracoval pěkně, jen trochu pomaleji, asi ho vyčerpal ten týden v obležení dam :) Bohužel jsme nemohli zůstat na vyhlášení. 
  WT Konopiště
  Akiro Nero Dolanská tlapka - třída L - 64/80b - 5.místo, VD

  Foto z akcí jako vždy na
  RAJČETI
   

7/4

Protože jsem už dlouho neaktualizovala, musela jsem nejprve provést kontrolu všeho, co jsme dělali :D Mimo jiné proběhla aktualizace v sekci flatích mimin, plánů a vrhů je prozatím přehršel :) A teď k nám...

 • 19/3 - WT Jíloviště. Byla jsem celkem nervózní, byly to pro nás první WT se zahraničními rozhodčími - oba byli z nádherného Irska. Oba byli také velmi milí a sympatičtí a já jsem moc ráda, že jsem přihlásila. Nero pracoval moc pěkně, o čemž svědčí i jeho body, bohužel jsme dostali jednu nulu a to díky mé chybě, kdy jsem prostě nebyla schopná odhadnout vzdálenost a Nero tak hledal jinde než byl aport :) A body? 19/19/20/19/0/18/19/15
 • 27/3 - s Nerem jsme zajeli do Neuměřic na trénink. Nerouš mě překvapil, krásně nosil, jen s poslušností jsme "trochu" bojovali, asi se chlapec špatně vyspal :)
 • 28/3 - o Velikonoční pondělí jsme s klukama měli jet na agility závody. Bohužel mi celou noc nebylo dobře, rozhodla jsem se tedy nejet a raději se vyležet.
 • 2/4 - s oběma kluky jsme jeli na veterinu. Art podstoupil povinné očkování, oběma byla odebrána krev a pobavili jsme se s doktorem o Artově operaci - je třeba nechat mu odstranit několik lipomů (tukové bulky). 
  Výsledky krve Art - všechny hodnoty v pořádku, štítná žláza OK, hematologie OK
  Výsledky krve Nero - zvýšená hladiny močoviny jinak vše v pořádku, štítná žláza OK
  Mám velikou radost, že jsou oba kluci zdraví :)
 • 3/4 - výlet! A to na nádherné kokořínsko, konkrétně na hrad Housku. Sešlo se celkem 19 flatíků s páníčky, procházka byla skvělá, všichni si to užili, počasí vyšlo perfektně a mě nezbývá než ještě jednou poděkovat Petře za uspořádání prochajdy :)
 • FOTKY Z AKCÍ ZDE
   

17/3

 • 11/3 - s Nerem i Artíkem jsme si během dopoledne udělali "výlet" do Milovic. S Artíkem jsme se prošli a zaaportíkovali balonek, Nero pak se na místě zúčastnil tréninku na WT - potřebovala jsem totiž potrénovat se střelbou, aby se uměl otočit od aportu u kterého se vystřelilo. Musím říct, že jsem z něj měla radost, zatímco na posledních WT jsme s tím dost bojovali, fixnul se totiž a nechtěl otočit, teď pracoval mnohem lépe :) Večer, skoro už v noci jsme pak odvezli Artíka do Zlonic k Niki a s Neronkem vyrazili do Zdib pro Cassi a hurá na Brno.
 • 12-13/3 - víkend jsme strávili v maďarském Pécsi. Eva s Cloe, já, Nero a Cassi. Měli jsme skvělé ubytování v nádherném prostředí, pejsci byli oba dva dny šikovní, rozhodčí přísní a my zvědaví jak dopadneme v rakouské a chorvatské konkurenci.
  SOBOTA - rozh. Z. Balogh (HU)
  Akiro Nero Dolanská tlapka - šampionů -
  CAC, CACIB, BOB
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - otevřená - Exc1
  NEDĚLE - rozh. R.Schill (A)
  Akiro Nero Dolanská tlapka - šampionů -
  CAC, r.CACIB
  Alfa Cassidy Bohemia Queen Daisy - otevřená - CAC, CACIB, BOS
  Nero i Cassi se tak stali čekateli maďarského šampiona a Cassi i interšampiona (C.I.E.). Naše kamarádka Cloe si naopak mezinárodního šampiona dodělala a my jí tímto ještě jednou moc a moc gratulujeme, i pyšné paničce. A moc děkujeme za super výlet, i když máte holky splmněno, tak třeba nebyl poslední? :) V neděli už pak jsme se vraceli domů, odevzdala jsem Cassi, vyzvedla Artíčka a tím se náš výlet skončil :) FOTO ZDE
 • Co se týká výstavních plánu, na další výstavu se budeme chystat až v červenci, teď si dáme chvilku pokoj - myslím, že má Nero splněno až až - a vrhneme se na zkoušky.
 • 16/3 - poslední předWT trénink pod vedením Jindry, Nero je šikovný a mě přijde, že bych čím dál tím víc potřebovala za zády někoho, kdo mi bude říkat kdy mám co dělat, abych mu to nekazila :D No, bohužel, Nero se bude muset smířit se mnou a s tím, že dělám co můžu, aby nám to spolu klapalo :)

   

7/3

 • 2/3 - trénink WT v nových terénech, Nero byl šikovný, i když mi přišel nějaký "vlažný" oproti jiným tréninkům. Holt se asi špatně vyspinkal :)
 • 5/3 - v noci jsem odvážela Nerouška do Prahy, kde přesedl do jiného auta a vyrazil na cestu do srbského Bělehradu na mezinárodní výstavu. Během dne jsem se zúčastnila s Artíkem tréninku agilit, byli s námi i Petra s Gajdou a Lexi a všem to šlo moc pěkně, s Gajduškou jsem cvičila já :)
 • 6/3 - zprávy ze Srbska jsou skvělé, Neronek si s Markétkou vyběhal CAC, CACIB a BOB <3 Splnil tak podmínky pro udělení Srbského šampiona! Děkuji moc rozhodčímu, který prý byl velmi důkladný a především Monice a Markétě, že Nerouška vzaly s sebou, za vystavení, péči a krásná slova o jeho povaze, moc si toho vážím :*

 

1/3

 • 27/2 - zúčastnili jsme se s Nerem tréninku u Mladé Boleslavi pod vedením Míši Tomcové. S touto trenérkou jsme se setkali poprvé, musím říct, že se mi líbí jak každý trenér jinak pracuje a vymýšlí jiné disciplíny :) Nerouš byl šikovný, jen já mu to kazila :D Jak jinak :) Spolu s námi vyrazili do Bolky i Art a Petra s Lexinkou, přejížděli jsme pak totiž o pár km dále ke kamarádce na narozeniny. Vzala jsem s sebou tedy foťák a fotky z tréninku naleznete v galerii na rajčeti.
 • 28/2 - dlouho plánovaná procházka ve Džbánu proběhla za účasti nás tří, Lenky s Kofčou a Lenky s Barneym, přítelem a kamarádem :D Celkem jsme ušlápli 10km a moc jsme si to užili, krásná příroda, skvělá parta lidiček a naši černoši. Co víc si přát :)
 • Zítra nás čeká další WT trénink a o víkendu agility a Nera první letošní zahraniční výstava, tak snad se zadaří :)

 

25/2

Shrnutí toho, co se stalo.

 • 10/2 - další WT trénink, Nero byl moc šikovný, jsem s ním vážně spokojená, jen je třeba zopakovat některé věci, které už umí, ale začal je flákat protože jsem je po něm přestala vyžadovat přesně.
 • 13/2 - dorazila k nám na návštěvu Irča s Belliskou. S holkama jsme potrénovali - pro kluky výzva, dva dny před se totiž Bellča rozhárala, ale oba to zvládli skvěle. Bellis byla také ostříhána a den jsme zakončily prochajdou v Lotouši.
 • 20/2 - zajeli jsme do Lotouše, kde už na nás čekal Dogího syn Caspian s páníčky. Pejsci se pěkně proběhli, moji kluci objevili nového házeče aportíků a skoro celou cestu si ho pak pečlivě hlídali a dělali mu ocásky :D
  - odpoledne jsme měli ještě agility trénink. Nero byl nějaký rozjívený, ale šikovný a jako vždy pěkně rychlý. Hodně moc mě překvapil na zónovkách, které dělá jen chvilku... přes kladinu doslova letí, mám co dělat ho na konci zastavit (zlaté časy kdy běžel obezřetně :D ) a áčko se mu jednou v rychlosti podařilo přeletět tak, že si zlomil dráp na přední pacce - což jsem zjistila až druhý den doma.

 

9/2

O uplynulém víkendu jsem se s klukama zúčastnila dvou mezinárodních výstav v Brně. Společnost nám dělali Lída s Quidem a Péťa s Lexinkou. Po shlédnutí konkurence v Nerově třídě jsem neočekávala nic velkého, o to více mě tedy překvapil výsledek :)

CACIB Brno - sobota - rozh. Fr. Korda

Akiro Nero Dolanská tlapka - CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS, Crufts qual. 2017

Art od Stříbrných rud - V1

Handling:

Quido Crazy Aknel Top - mladých - V2/5

Bagheera Velvet Diamond - mezitřída - CAC

Denny ze Starého Brázdima - pracovní - r.CAC

Darsy ze Starého Brázdima - mezitřída - r.CAC

Rowena Black Brianta - pracovní - CAC

CACIB Brno - neděle - rozh. L. Voláriková (SK)

Akiro Nero Dolanská tlapka - r.CAC

Art od Stříbrných rud - V1

Handling:

Quido Crazy Aknel Top - mladých - V/7

 

Malá Lexinka získala oba dva dny ve štěňatech VN1 a předváděla se skoro jako profesionálka :) Mám z úspěchu mých psů i těch svěřených obrovskou radost a moc děkuji rozhodčím za jejich hodnocení.

 

1/2

Po delší době aktualizace.

 • Každých 14dní se s Nerem snažíme jezdit na tréninky WT. Zatím se daří a doufám, že jsou pravidelné tréninky znát :)
 • Když nám to vyjde termínově, jezdíme s klukama na agility do Prahy, zatím se celkem dařilo zavítat alespoň 1x do měsíce do haly. Je to pro nás všechny super odreagování, kluci to doslova milují.
 • Výjimečně jsem udělala i něco pro sebe a zúčastnila jsem se kurzu Dornovy metody pro zvířata. Jako pokusné králíky budu zatím používat kluky a snad jim to pomůže zachovávat správnou funkci pohybového aparátu, což při jejich vytížení je třeba :)
 • Udělali jsme si po dvou letech "výlet" k p. doktorce Lenské na vyšetření očí a s radostí musím sdělit, že oba mají očka zdravá a Artík jakožto veterán dostal dokonce pochvalu :)
 • Na konci měsíce ledna jsme se sešli s přáteli ve Velvarech, potrénovali na výstavu, někteří si zkusili aport bažanta a šikovná kamarádka Katka nám udělala krásné fotečky.
 • Včera jsme s Nerem vyrazili za kamarádkou Lídou, kde jsme strávili dopoledne, ostříhali Quida, dali si skvělý oběd a pak přejeli o kousek dál na kurz vystavování, kterého se účastnila i mezinárodní rozhodčí a my se tak dozvěděli nové zajímavé informace :)

 

3/1/2016

Konec roku 2015 se nesl ve znamení procházek s přátely, agility a retrívří akce :)

 • 13/12 - po dlouhé době jsme byli s klukama na agility. Musím říct, že oba mají zřejmě srdce a duši agiliťáků, protože i po velkých pauzách jsou schopní podávat skvělé výkony, jak kdyby trénovali pravidelně :) V lednu nás čekají další dva tréninky a já věřím, že si to všichni tři užijeme, jejich radost z parkuru je totiž nakažlivá :)
 • 19/12 jsme byli na prochajdě s nejen flatími přáteli. Sešlo se nás spoustu, pokud si správně vzpomínám, tak přes dvacet psíků určitě. Ještě jednou tu děkuji organizátorce, v tom předvánočním presu to bylo skvělé uvolnění :)
 • 27/12 Milovice. Tam se konala velká akce od Výcviku retrieverů. Přihlásila jsem oba kluky a oba tři jsme si to moc užili :) Bylo přes 80 psíků rozdělených do pěti skupin na 4 disciplínách. Náš tým čítající 15 retrívrů - 7 FCR, 7 LR a jednoho GR nakonec skončil na krásném druhém místě, všichni byli moc šikovní a byla paráda sledovat pracovat i opravdové veterány (12 a 11 let!). Snad nás ještě na nějakou akci pozvou, věřím, že si to užijeme přinejmenším stejně :)

  11/12

  Minulý pátek jsme se s Nerem, Artem, Janou a Carmen vypravili do polského Wlabrzychu na národní výstavu psů. Cesta utekla rychle, posuzování také a tak jsme ve tři hodiny už vyráželi zase zpět domů :) A výsledek?

  NVP Walbrzych

  Akiro Nero Dolanská tlapka - V1, CWC => šampion PL